□nderurijs zeeland 119 klank fanfare dichtbij Betrokken Belgen drijven af met hun opblaasboot Workshop voor en concert van steelband [BIBO/HBO] notenboom.nl Meer dan honderd handtekeningen tegen bouw ecolodges Zonnemaire Gereformeerde kerk fêteert vrijwilligers Serie concerten op Marcussenorgel d'Antilopen laten de bingobailetjes rollen Provinciaal kustgebied decor voor Cultuur-Doedagen Sport Zeeland open avond Notenboom De vereniging d'Antilopen, voor mensen met een lichamelijk beper king, houdt vrijdag een bin go-avond voor leden en belangstel lenden. „Een gezellige avond waarbij ieder een welkom is", meldt de vereni ging. De bingoballetjes gaan rollen in dorpshuis De Putmeet aan de In- gridstraat 32 in Scharendijke. De gokspelletjes beginnen om 19.30 uur. De zaal is een half uurtje eer der open voor de koffie. OUDDORP OUDDORP - Redders van het KNMR-station Ouddorp hebben za terdag rond 19.00 uur twee Belgen teruggezet op het strand. Ze waren die ochtend met hun opblaasboot de zee opgegaan. De Kustwacht kreeg van passerende schepen mel ding over het bootje zo ver op zee en besloot de KNRM in te schake len. De opvarenden hadden geen idee van het gevaar van wind en eb- stroom. Ze werden vermanend toe gesproken en vervolgens naar het strand gesleept. Vrijdag 11 juni vindt de opening plaats van een serie concerten op het Marcussenorgel in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes. Arnp van Wijk, cantor-organist van de Grote Kerk, speelt muziek van onder anderen Johann Sebastian Bach, Robert Schumann en Max Re- ger. Van de laatste wordt onder meer de fantasie over 'Wie schön leucht der Morgenstern' opus 40 gespeeld. Het concert begint om 20.00 uur. HELLEVOETSLUIS De Steelbandshop Holland uit Zon- nemaire organiseert samen met de stichting Multi Percussion een workshop voor mensen die mu ziek willen maken op steeldrums. De workshop wordt gegeven door Paula James (leider steelband) en Dinga van den Broek van Steel bandshop Holland. De workshop in winkelcentrum Evertsenplein in Hellevoetsluis begint om 14.30 uur. Steelband Pan Magie geeft vanaf 19.30 uur een concert bij het Brand weermuseum Hellevoetsluis. hotelmnnngement, Uedriifshunde af toerisme Zie voor meer regionieuws: www.pzc.nl/schouwen-duiveland dinsdag 8 juni 2010 door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Tegenstanders van uit breiding van camping Ecomaire met vijftig ecolodges, bieden van avond tijdens de vergadering van de raadscommissie Openbare Ruimte een petitie aan. Onder dit verzoekschrift staan ito handteke ningen. Een woordvoerder van de bezwaarmakers maakt gebruik van het recht op inspraak. Campinghouder Niek Deïst wil zijn recreatiebedrijf aan de Riet dijk in Zonnemaire uitbreiden met vijftig lodges; vakantiewonin gen die in het dijklichaam worden gebouwd. Het gemeentebestuur heeft nog geen vergunningen ver leend, maar vindt dat het initiatief van Deist in het bestemmingsplan past. Deïst moet wel een hoeveel heid natuur aanleggen die overeen komt met de oppervlakte van de ecolodges. De nieuwe vakantiewo ningen komen tussen Deists be staande landschapscamping Kijk Uit en de naastgelegen landschaps- camping Zonnehoeve. Een aantal omwonenden van de Rietdijk vindt dat met de nieuw bouw het open karakter van de polder wordt aangetast. Als het ge meentebestuur dit toestaat, kun nen ook andere polders worden bebouwd, vinden de bezwaarma kers. De vereniging Stad Lande is ook tegen het plan van Deïst. OUWERKERK Zeeuwse menrit Shetlanders groeit BURGH-HAAMSTEDE De gereformeerde kerk aan de Plat- boslaan in Burgh-Haamstede doet vrijdag iets terug voor de vrijwilli gers die zich voor de gemeente in spannen. Na het kopje koffie wordt 's mid dag de barbecue aangestoken en worden er een quiz en andere spel letjes gespeeld. Het gaat om ongeveer honderd per sonen die zich op allerlei manie ren, zowel binnen als buiten de kerk nuttig maken. GOES De Zeeuwse Shetlandermenrit van het Nederlands Shetlandpony Stam boek is groeiende. De rit die zater dag voor de tweede keer, ditmaal in de buurt van Ouwerkerk, is ge houden bracht veertig pony's op de been. De stoet omvatte 25 shet- landponyaanspanningen, waarvan ongeveer de helft van Zeeuwse af komst. Vorige jaar trok de eerste editie achttien pony's. Volgend jaar wordt de Shetlandermenrit in de Zak van Zuid-Beveland gehouden. SCHARENDIJKE ter de samenwerking tussen speci fiek deze twee orkesten gaan voor al praktische redenen schuil: het gaat om vergelijkbare clubs, die on geveer op hetzelfde niveau spelen en niet te ver van elkaar af hun thuishonk hebben. Kotoun: „Als het andere orkest van een ander ei land zou komen, wordt het wel on handig. Maar dit is te doen." Of er een vervolg komt, is niet be kend. „Het is een idee om te ont houden, maar hoe of wat?", zegt Kotoun. Wel zeker is de Crescendo- dirigente (tevens bestuurslid van de Bond van Orkestdirigenten en Instructeurs) van andere vernieu- wingen die muziekverenigingen zoals Crescendo te wachten staan. Binnen nu en vijf jaar heeft de elektrische sectie (elektrische gi taar, toetsen en basgitaar) haar in trede in het orkest gedaan, als vast onderdeel naast de blazers en het slagwerk. Bij muziekvereniging Crescendo is de deur voor belang stellenden op dit vlak al openge zet. „Je moet nu al inzetten op de toekomst." Beide orkesten willen met de tijd mee. „Oosterlands Fan fare is een heel enthousiaste club, die graag wil spelen", geeft Bo- gaarts aan. „We moeten er hard te genaan om kinderen enthousiast te maken." Onlangs heeft de club - na een instructie op school - drie jeugdleden kunnen inschrijven. Bij Crescendo hebben net tien nieuwe leerlingen aangegeven een setje proeflessen te willen meema ken. Al deze muzikanten-in-spé spelen zaterdag nog niet mee. De jongeren die er al iets langer bij zit ten, laten bij Crescendo meets OF wel van zich horen. Na de pauze speelt het li-koppige Cresckids de nummers Holiday en Yellow Moun tains. Het concert op 12 juni wordt ge houden in het dorpshuis van Dreischor. Aanvang 20.00 uur. MMNHMMMMHHNBHBB van René Bogaarts. De uitvoering wordt gegeven in ditzelfde dorpshuis. De dirigenten wisselen elkaar af. foto Ronald den Dekker WERELD VAN VERSCHIL Een wereld van verschil in cultuuraan bod en -beleving. Zie weblog: www.pzc.nl/cultuurdichtbij. MEEST CELEZEN 1. Belgen in opblaasboot op zee 2. Dieven nemen huisraad mee 3. Moeder Anywave is er nog altijd TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl door Ali Pankow BURGH-HAAMSTEDE - Het Zeeuwse kustgebied biedt het decor voor de Cultuur-Doedagen die Sport Zee land op 12, 19 en 26 juni houdt in Burgh-Haamstede (De Molen berg), Domburg (Terra Maris) en Breskens (Visserijmuseum). „Doel hiervan is mensen wat meer aan het bewegen te krijgen. De aanleiding dat we deze dagen specifiek aan de kust houden is het Europese project Coast Alive waaruit we een financiële bijdrage ontvangen", zegt Dennis Plantinga van Sport Zeeland. Hij laat weten dat het programma een combina tie biedt van sport- en cultuuracti viteiten. „Het maakt ons bijvoor beeld niet uit of de deelnemers kennis willen maken met golfen of liever langs de route van de De Kunstschouw Westerschouwen fietsen. Als zij maar bewegen." Sport Zeeland speelt in op de di verse mogelijkheden die de drie lo caties bieden. Zo kan specifiek in Burgh-Haamstede de beeldende kunstmanifestatie worden be zocht, staan in Domburg strandac- tiviteiten op het programma en wordt in Breskens een stadswande ling gemaakt. Andere activiteiten zijn kennismakingen met nordic walking, golfen, handboogschieten ofTai Chi. Bepaalde activiteiten hebben een maximum aantal deelnemers. Wie zeker wil zijn van deelname, kan zich vooraf aanmelden: www.sportzeeland.nl. IL Business Schooi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61