Muzikale symbiose haalt 'prachtige' i8l zeeland Schuurfeest PJZ verkast naar nieuwe stek Lage Maireweg in Oosterland 1 dinsdag 8 juni 2010 Muzikanten van Crescendo en Oosterlands Fanfare repeteren, door elkaar gezeten, in het dorpshuis van Dreischor. Op donderdagen met Cathy Kotoun aan het roer, op vrijdagen onder leiding Tijdens de repetitie klinkt re gelmatig gelach. Van onwen nigheid lijkt geen sprake, maar de liefde is eigenlijk nog pril. door Esme Soesman Uitwisselingen zijn in de we reld van de fanfare heel ge bruikelijk. Minder gewoon is het echter om volledig te husse len. Muziekvereniging Crescendo uit Dreischor en Oosterlands Fan fare doen het. Zij treden, versmol ten tot één groot fanfare-orkest, za terdag 12 juni op in het dorpshuis van Dreischor. De twaalf nummers die op het pro gramma staan, worden gezamen lijk gespeeld. De helft is ingebracht door de ene partij, de andere helft van het repertoire komt uit de an dere koker. Gedurende zes weken is er twee keer in de week gerepe teerd. Op donderdag in Dreischor onder leiding van Crescendo-diri gent Cathy Kotoun. Op vrijdag in Oosterland onder leiding van Oos terlands Fanfaredirigent René Bo- gaarts. „Hoe zou het zijn om met een groot fanfareorkest op te tre den?", verwoordt de laatste de ge dachte achter de muzikale symbio se. „Vijftig, zestig man bij elkaar. Dan krijg je echt die prachtige fan fareklank. De warme klank van bügels, het tenorregister dat je opentrekt. Wij hebben zelf geen sopraansaxofonen. Crescendo wel. En prachtig om vijf hoorns te heb ben in plaats van drie. De klank is veel voller, ruimer." Dirigente Kotoun wil een beetje af van de vanzelfsprekendheid van de muzikale jaaragenda. „Dat heb ben we wel gezien hè? Dat jaarpro gramma rolt er zo uit, maar daar komt op een gegeven moment sleur in. Door eens wat anders te doen, kun je het niveau weer wat omhoog brengen. De gewone din gen zijn soms zo gewoon dat men sen gaan verzuimen. Zo brengen we er weer wat uitdaging in." Hoewel voor de muzikanten qua tijdsinvestering best be lastend, wordt de samenwerking toch vooral als leuk en boeiend er varen. Het is bijzonder om eens onder een andere dirigent te wer ken, brengen muzikanten Cor van Dixhoorn en Corien de Waaij als veelgehoorde reactie naar voren. De één is wat meer van de details, de ander van de grote lijnen - zo typeren zij de twee dirigenten. „Maar beiden zijn heel duidelijk in het dirigeren zelf" Ook het spelen met anderen vergt enige gewenning. Behalve dan voor De Waaij, die - na een keer te zijn ingevallen bij Oosterlands Fan fare - bij beide orkesten blaast. „Natuurlijk zijn er van tevoren al tijd mensen die zo'n samenwer king niet zien zitten. Die zijn bang dat het te druk of te veel wordt. Maar als ze eenmaal zien hoe het er aan toe gaat, is het goed." Ach- —WPMWIIUI.T'.'J MHIHIJJI igggaawaBiBBBaBSgjgassga» door Esme Soesman OOSTERLAND - Na zeven jaar Nieu- werkerk verkast het schuurfeest van PJZ Schouwen-Duiveland naar de schuur van Willem Geluk aan de Lage Maireweg 5 in Ooster land. Zaterdag 12 juni vindt daar het 36ste schuurfeest plaats, met mede werking van dj Jazz-M en de Zeeuwse dialectband Egipt. De combinatie dj met band is voor het bestuur een aantrekkelijke for mule, geeft Ben van Achterberg aan. De dj als hedendaags program ma-onderdeel en de band als mooie traditie. „Wij willen altijd een band op het feest houden. Ste vige rock 'n roll in de schuur, dat hoort er gewoon bij." Oosterland als locatie is nieuw. Na eerder Zonnemaire en Dreischor als thuishaven te hebben gehad, streek het schuurfeest zeven jaar geleden in Nieuwerkerk neer. Ge luk, die zelf ook lid is geweest van de PJZ (Plattelands Jongeren Zee land), heeft zijn schuur beschik baar gesteld toen aan die betrek king een einde kwam. „Het ligt centraal en de wijde omgeving heeft er geen last van", somt Van Achterberg een paar voordelen van de nieuwe plek op. Qua om vang is de schuur vergelijkbaar met de eerdere locatie, maar om dat er nu sprake is van een vrijlig- gende ruimte hoeven er minder 'afscheidende' maatregelen wor den genomen. „In plaats van 600 kuubkisten hebben we nog maar 100 kuubkisten nodig", licht Van Achterberg toe. Bovendien bouwt de organisatie, geïnspireerd door andere schuur- feesten, het podium dit jaar op rondom een vrachtwagenkar. „Dat scheelt anderhalve dag opbouw." Het schuurfeest van PJZ begint om 21.00 uur en stopt om 3.00 uur. www.schuurfeest.nl Feest bij de editie 2008. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 60