door te hakken zeeland 123 CDA Mager bewijs in hennepzaak i 5 mm- helpt Zeeuwse scholen beter samen te werken brieven NEDERLAND KAN OP ONS REKENEN WCT Publieke omroep De tunnel Directie ziekenhuis 2 Feestje? Oranjegekte SP Middelburg dinsdag 8 juni 2010 DEN HAAG - Twee Kosovaarse Alba nezen (35 en 37) uit respectievelijk Vlissingen en Zierikzee hebben gis teren in hoger beroep bij het Haag se gerechtshof ontkend iets te ma ken te hebben met een hennep kwekerij. De kwekerij aan de Al- bert Plesmanweg in Goes, werd in april 2008 opgerold. De Vlissinger werd destijds door de Middelburg se rechtbank veroordeeld tot 100 uur werkstraf, de man uit Zierik zee kreeg 120 uur. Beiden willen worden vrijgesproken. De twee werden in de nacht van 19 op 20 april 2008 aangehouden. Uit de kentekens bleek dat met na me de verdachte uit Zierikzee al eerder in aanraking was geweest met justitie voor hennepteelt. De auto's van de beide verdachten werden doorzocht. De politie vond daarin facturen en bonnen van benodigdheden voor een hen nepkwekerij. Bovendien werd in één van de auto's een sleutel aange troffen van een loods aan de Ples manweg: daar bleken bijna vier honderd hennepplanten te staan. De mannen zeggen nooit in de loods te zijn geweest, dat een ken nis de sleutel in hun auto heeft la ten liggen en de facturen en bon netjes toebehoren aan eerdere eige naren van de auto's. De aanklaagster van het hof zei dat het bewijs mager was, maar vindt de nachtelijke aanwezigheid van de twee op een verlaten indus trieterrein dicht in de buurt van de hennepkwekerij, met de sleutel van de bewuste loods in bezit, net 'iets te toevallig' om de twee vrijuit te laten gaan. De aanklaag ster verzocht het hof gisteren om dezelfde straffen op te leggen. Het hof zal op 21 juni uitspraak doen. onderwijsautoriteit in Zeeland. Taskforce Zeeland archieffoto Roland de Bruin/GPD De Taskforce Zeeland wil een pilot waarin het Zeeuwse beroeps- en hoger onderwijs gedurende vijf jaar een impuls krijgt. Daarmee is in totaal 16 miljoen euro gemoeid. De taskforce wil af van de miljoe nen die de HZ moet terugbetalen vanwege onregelmatigheden met de registratie van buitenlandse stu denten, enkele jaren geleden. De Roosevelt Academy moet er kend worden als afzonderlijke, uni versitaire instelling. Vooruitlopend daarop moet de RA 600.000 euro per jaar krijgen, om financiële te korten weg te werken. ROC Zeeland en ROC Westerschel- de moeten fuseren. De RA moet de Hogeschool Zee land helpen bij het ontwikkelen van masteropleidingen. De hbo-opleidingen energietransi tie, maintenance (onderhoud), vita- liteitsmanagement en toerisme en watermanagement krijgen een be schermde status. Dat houdt in dat ze uniek zijn in Nederland. Ed d'Hondt was eerder burgemees ter van Nijmegen en voorzitter van de Vereniging van Samenwerkende Nederlandse Universiteiten (VSNU). UIT 'DE 100 SUCCESSEN VAN DE JAGER' 52. AUTOMATISCHE VERLENGING VAN DE VAR (VERKLARING ARBEIDSRELATIES) Het CDA staat voor een ondernemend Nederland. Daarom hebben we de afgelopen tijd 100 maatregelen getroffen om vooral ondernemers te ondersteunen. Zo hebben we ervoor gezorgd dat de VAR bij de derde keer automatisch wordt verlengd. Ook de komende jaren gaan we voor een ondernemend Nederland. En investeren we als enige ruim 1 miljard in lastenverlichting voor bedrijven. Kijk op www.cda.nl/ondernemenwordtleuker Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl De toonzetting in de krant over de Westerschelde Container Terminal (WCT) is vaak negatief getint. Daar zijn we bij Zeeland Seaports aan gewend. Maar het kan niet zo zijn dat door duidelijke fouten in de verslaggeving de suggestie wordt gewekt dat Zeeland Seaports geen vertrouwen meer heeft in de WCT. In het verslag van de verga dering van de Statencommissie schrijft uw verslaggever dat Zee land Seaports schitterde door afwe zigheid. Niets is minder waar. Zee land Seaports was zowel in de per soon van de voorzitter van het da gelijks bestuur, als op de publieke tribune aanwezig. Nota bene met een vertegenwoordiger van ons be drijf. Het zal aan het boeiende de bat gelegen hebben, maar wij ver zoeken u de feiten op een rijtje te hebben alvorens suggestieve con clusies te trekken. David Moolenburgh Hoofd Public Affairs en Algemene Zaken Zeeland Seaports Schelpenpad 2, Terneuzen Harry van Waveren blijft proberen te morrelen aan de subsidiekraan en zodoende politieke invloed uit te oefenen op de programma's van de regionale publieke omroep. Het wordt tijd dat het CDA deze gede puteerde eens goed uitlegt dat we in dit land een Mediawet hebben waar historisch besef en belangrij ke democratische principes aan ten grondslag liggen. Persvrijheid is een groot goed en politici dienen zich verre te houden van welke be moeienis dan ook. Sjaak van der Linde Paauwenburgweg 119, Vlissingen Het ZeeuwsVlaamsProtest verde digde zijn tunnelvoorstel in de Ab dij. In de commissie is een duide lijk 'sociaal' zichtbaar in de zaal (PvdA, GL, PvZ, Sociaal Zld) ge scheiden van 'conservatief (CDA, WD, CHU, SGP). Blijkbaar heerst er een vooringenomen 'blokvor ming'. 'Sociaal' pleitte voor haal baarheidsonderzoek en de nu ont brekende sociale invalshoek. 'Con servatief zag in versoepeling een I 0 -v. - f i' 'ii s*-i". j 1i i Naarmate het WK nadert, worden steeds meer straten oranje versierd. foto Marco de Swart/ANP bedreiging voor de Zeeuwse econo mie. Dat moderne economen een goede sociale basis als voorwaarde zien voor een sterke economie, is nog geen gemeengoed. De in deze krant door de tunneldirectie ge noemde 1,6 miljoen is voorbarig, want wij betoogden ons voorstel eerst onafhankelijk op haalbaar heid en kwantiteit van vrije door gangen te onderzoeken. De fanaat die privé meer dan 200 maal per jaar door de tunnel rijdt, bleek niet te bestaan. Dat'operational' (Tun neldirectie) de 'shareholders' (Sta- tencommisie) zo snel overstag liet gaan, is verwonderlijk, omdat T-tag dochterbedrijf Movenience van de tunnel een Portugese aan deelhouder kent, die van burgerbe lang beslist niet wakker ligt. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Her vragen van eigen bijdragen, het weghalen van zorgtoeslag en handhaving van de door marktwer king veroorzaakte premiedruk zorg verzekeringen is niet uit te leggen aan de koffietafel als je tegelijk te horen krijgt dat Vierhout en con sorten salarissen van 380.000 euro of zoiets toucheren. Stel, hij zit aan 50 procent belastingtarief Dan heeft hij met 190.000 euro, gedeeld door 12 is 15833,33 per maand. Daar worden 15 mensen bruto mee aan her werk gehouden en die moeten dan ook nog loonbelasting betalen en de zorgverzekeringspremie waarmee een andere mijnheer 380.000 euro toucheert. P. Clijsen Donzevisserstraat 61, Terneuzen Ook altijd gedacht dat de gemeen te er is vóór en niet tegen burgers? In de Gouverneurstraat in Sluis we ren ze beter. Ze mogen niet buiten op straat voetbal kijken, omdat ze geen evenementenvergunning heb ben. Heb je eens geen moord en doodslag, geen burenruzie, maar mensen die op een leuke manier met elkaar omgaan, gooit de ge meente roet in het eten. Tip: vraag een evenementenvergunning aan onder het mom van 'oud Hollands volksvermaeck'. M.M. van Dal Poelendaeleweg 10, Middelburg In de week 'van Koninginnedag schreef ikTeder zijn eigen feestje'. Die stelling handhaaf ik onverkort. Maar of het WK voetbal nu nog een feestje genoemd mag worden met al het oorverdovend aanprij zen van shirtjes, afgrijselijke toe ters in achtertuintjes en op straat, oogverblindend oranje op alle fol ders die de brievenbus in dwarre len? En laat ik nou een fervent voetballiefhebber zijn! Ik zoek mijn heil bij een leuk verhaal of ko lommetje in de krant. En waar gaat dat over? Oranje koekjes enzo voort. Beste columnisten: 'mag het ietsje meer van iets anders zijn?' Piet Karman Jonkerstraat 11, 's-HeerArendskerke 'Dames' De Vis en Minekus verla ten de SP in Middelburg, maar niet de raad. Zij zullen wel 'het gedach tegoed van de SP blijven uitdra gen'. Dar gebeurt drie maanden na de gemeenteraadsverkiezingen! Dit riekt naar opportunisme. Kan ie mand waarderen, dat zij de SP hier door de komende vier jaar buiten spel zetten? Hoezo gedachtegoed van de SP uitdragen, als je de ver goeding voor raadslidmaatschap wel erg belangrijk vindt? Hoezo 'duurzaam rood'? 'Rood' is anders, is sociaal, 'duurzaam' moeten we nog afwachten. Dames, stap uit de raad, geef de SP haar zetels terug. Dan gedraag je je als SP'ers. Lia Setton Mezenhof 11, Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55