PZCII7 Onteigening en pachtontbinding 20 en 21 20 Zwemmen voor Unicef in Kloosterzande 'Belgen kunnen Sluis niet helpen bij ABGH wil bewaakte fietsenstalling oplossing voor krimpprobleem 0 Geschiedenis van 't Heilig Land opnieuw geboekstaafd Dinsdag 8 juni 2010 Gemeente sluit geldkraan voor sportdag Axel Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl PLAN PERKPOLDER Eigenaren en vruchtgebruikers 'verbijsterd' over stap die Gedeputeerde Staten willen zetten door Harold de Puysseleijr PERKPOLDER - Gedeputeerde Sta ten (GS) van Zeeland willen over gaan tot onteigening en pachtont binding van grond om te kunnen starten met de werkzaamheden in Plan Perkpolder. Grondeigenaren en -gebruikers in het gebied zijn 'verbijsterd en on aangenaam verrast'. Sinds september 2009 is het over grote deel van de gronden in de Westelijke Perkpolder en het voor malige veerplein in eigendom van de provincie. Nog vijftien hectare moet worden verworven. Dat is volgens de provincie minder dan tien procent van de totale hoeveel heid, maar de grond is nodig om dat de voorbereidingen inmiddels zo ver zijn gevorderd dat binnen een jaar kan wordenbegonnen met de uitvoering. De Westelijke Perkpolder en het veerplein zijn bestemd voor woningen, een golf baan, een hotel en een jachthaven. Volgens GS wordt met twee parti culiere grondeigenaren en twee pachters al ruim een jaar zonder resultaat overleg gevoerd om op een minnelijke manier overeen stemming te krijgen over verkoop van de grond en pachtontbinding. 'Ons inziens breekt de tijd aan om onteigening en pachtontbinding als instrument in te gaan zetten teneinde tijdig te kunnen komen tot realisatie van het project', aldus GS in een voorstel aan Provinciale Staten. Dat is het bestuursorgaan dat bij de Kroon het verzoek moet indienen om tot onteigening over te mogen gaan. Pachtontbinding gebeurt op basis van een privaatrechtelijke procedu re. Naast de marktwaarde van de grond worden ook inkomens- en bijkomende schades vergoed die een rechtstreeks gevolg zijn van de ontneming van eigendom en het vervallen van rechten. De betrokken grondeigenaren en -gebruikers noemen de gedane bie dingen 'niet correct en ver onder de maat'. „Er zijn zelfs pachters die nog nooit een concrete bieding hebben ontvangen." De eigenaren en de pachters doen dan ook een dringend beroep op Provinciale Staten om niet ak koord te gaan met het opstarten van de procedures voor onteige ning en pachtontbinding. „Is de tijd nog wel geschikt om zo'n ambitieus project met grote kans tot mislukking te continue ren", geven ze de Statenfracties ver der mee. KLOOSTERZANDE - Familie, vrienden en be- tenzwembad De Honte in Kloosterzande. Tot zwem meerdaagse bestemd voor Unicef. Het in Zambia te verbeteren door het organiseren kenden sponsoren elk jaar de deelnemers aan en met vrijdag kan er aan deel worden geno- kinderfonds van de Verenigde Naties gebruikt van inentingscampagnes tegen kinderziektes, de zwemvierdaagse in het gemeentelijk bui- men. Traditioneel is de opbrengst van deze het geld onder meer om de gezondheidszorg foto Mark Neelemans OOSTBURG - Een praatje maken met de burgemeester van Evergem over krimp heeft geen zin. Die Vlaamse gemeente is niet te verge lijken met Sluis. Dat antwoorden B en W op de aansporing van raadslid William Gijsel (Nieuw Ge meentebelang) om contact op te nemen met Evergem, omdat die gemeente geen last heeft van een dalend inwoneraantal. Dat geldt ook voor de nog dichterbij gelegen gemeenten Maldegem en Damme. Gijsel: „Wat doet Sluis verkeerd?" Het college wijst erop dat Evergem niet direct aan de grens ligt, maar wel dichtbij Gent. Het vruchtbaar heidscijfer is in Evergem hoger en het sterfteoverschot juist in Sluis. Maar het college zet het onder werp wel op de agenda voor een vergadering van Grensoverschrij dende Samenwerking, waaraan ook Vlaamse buren deelnemen. door Harold de Puysseleijr HULST - De fractie Algemeen Be lang Groot Hulst (ABGH) in de ge meenteraad van Hulst pleit voor de bouw van een bewaakte fietsen stalling op of in de buurt van de Grote Markt in Hulst. ABGH probeert donderdag tijdens de gemeenteraadsvergadering een meerderheid te krijgen voor dat idee. De raad moet het college op dracht geven om een geschikte lo catie voor de stalling te zoeken en te bekijken wat zo'n voorziening kost. Voor de bewaking denkt ABGH aan de inzet van mensen in het kader van een werkgelegen heidsproject. Dekking voor de uit gaaf is volgens de fractie te vinden in de opbrengst van de reclamebe lasting. ABGH dient in de komende ge meenteraadsvergadering een mo tie van die strekking in. Volgens indiener Fons Roctus is er nergens in de binnenstad een mo gelijkheid om grote aantallen fiet sen netjes te stallen. Dat leidt voor al tijdens evenementen en op an dere drukke dagen tot een chaoti sche aanblik van liggende en staan de fietsen, her en der verspreid. „Niet echt een visitekaartje voor de stad. De oplossing is om, ana loog aan de stalling aan het begin van de Noordstraat in Terneuzen, een bewaakte fietsenstalling te bouwen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50