41 binnenland TO0S Meningsverschil over Benno L. Indiase ouders eisen DNA-test kind Vader van Stephany: dochter had geen seks Gezocht voor overvallen België Eis weer 3,5 jaar voor drugsdode 'Meerderheid voor wet kolenbelasting' Kokosnoot als spaarpot dinsdag 8 juni 2010 maastricht - De 41-jarige R.K. uit Geleen, die wordt verdacht van de brute moord vorig jaar op de 56-ja- rige Marie-José Mullens uit Spau- beek, wordt mogelijk aan België overgeleverd. De man wordt daar gezocht voor verscheidene overval len. De rechtbank in Amsterdam buigt zich 15 juni over het overleve- ringsverzoek. Dat heeft zijn advo caat Peer Szymkowiak gisteren be vestigd. De behandeling van de moord op Mullens, die op 11 juni voor de rechtbank in Maastricht staat ge pland, zal worden opgeschort. zandvoort - Prinses Maxima kreeg gisteroch tend een spaarpot in de vorm van een kokosnoot cadeau. Dit gebeurde voor aanvang van een bij eenkomst over kinderrechten en financiën. De or ganisatie Aflatoun, die zich inzet voor sociaal-fi nanciële educatie van kinderen, organiseerde de conferentie in Zandvoort. De prinses is al enkele jaren lid van een VN-werkgroep die microkredie ten moet stimuleren. Dat zijn kleine leningen die worden verstrekt aan arme mensen in ontwikke lingslanden. foto Valerie Kuypers/ANP den haag - Het Openbaar Ministe rie eiste gisteren voor het Haagse gerechtshof opnieuw 3,5 jaar cel te gen een man en een vrouw voor de dood van Tim Benningshof Volgens justitie overleed de des tijds 21-jarige Rotterdammer in juni 2006 na toediening van de vloeibare drug ghb. De rechtbank sprak de man en de vrouw in juli PAUL KUSTERS STEMW1JZER.NL ZEER POPULAIR EN? WAT IS JOUW UITSLA© TOOS EN HENK.» NL 2008 nog vrij van dood door schuld, omdat volgens de rechters niet achterhaald kon worden wat de doodsoorzaak was. Het drinken van het narcosemiddel ghb, na een avond vol drank en drugs, zou het slachtoffer fataal zijn geworden. Pas een paar maanden na zijn ver dwijning werd Benningshof gevon den in natuurgebied Oostvoorne. gggWBü 'IIHIWIMHMWI11 1IIH >1 III 11II IIIIMM I In EiH den haag - In de Tweede Kamer is momenteel een meerderheid voor een initiatiefwet om energiebedrij ven meer belasting te laten betalen voor het gebruik van steenkool. Dat zegt Groenlinks. Volgens die partij zal de wet de bouw van kolencentrales helpen voorkomen. Ook PvdA, SP, D66, Christenunie en de Partij voor de Dieren zouden volgens Groen links voor zijn. De partij gaat pro beren de wet nog door de huidige Tweede Kamer te laten behande len. den bosch - De reclassering en de rapporterende psychiater en psy chologe verschillen van mening over behandeling van zwemschool houder Benno L. en toezicht bij een terugkeer in de maatschappij. Als het aan de reclassering ligt, wordt de van ontucht verdachte Bosschenaar opgenomen in een ge vangeniskliniek en krijgt hij na zijn vrijlating 24-uurstoezicht. Psychiater Erik Mol noemde een ambulante behandeling, wekelijks contact met de reclassering, regel matig bezoek aan een psychiater en medicatie gisteren een 'heel adequate' oplossing. 1\vee redasseringswerkers en de rapporteurs werden gisteren op verzoek van justitie als deskundige gehoord. De officieren van justitie hadden vooral vragen over het reri- dive-risico. Zij denken niet dat de kans op herhaling klein is. Psychologe Margot van Heteren legde uit dat ze tegen tbs adviseert, omdat er niemand is die Benno L. in deze publiciteitsgevoelige zaak op verlof durft te sturen. „Tbs komt praktisch neer op levens lang." Verplicht toezicht tijdens een ambulante behandeling biedt alleen schijnveiligheid, betoogde een reclasseringsmedewerker. En hoewel justitie eerder steeds zinspeelde op een opname van de verdachte in het Pieter Baan Cen trum, kwam het gisteren niet zo ver. „We beraden ons op de inter pretatie van de deskundigenverkla ringen, maar hebben geen nadere verzoeken", zeggen de officieren. Uit getuigenissen en rapportages blijkt dat Benno L. al in de jaren zeventig seksueel getinte foto's van kinderen maakte. Een oppas heeft hem beschuldigd van on tuchtige handelingen en een po ging tot verkrachting in 1981. In 1996 is dat aan de politie gemeld. Huilend verklaarde de verdachte hoe hij steeds vergeefs om hulp bij deskundigen aanklopte. In 2002 legde hij zijn problemen voor aan verslavingszorginstelling Novadic. Psychologe Van Heteren meent dat Novadic hem had moe ten doorverwijzen. lima - Stephany Flores is kort voor dat ze werd vermoord in een hotel niet verkracht. Ze heeft geen sek sueel contact gehad. Geruchten dat ze zou zijn gedrogeerd, zijn vol gens haar vader niet bevestigd. Dat heeft hij gisteren gezegd, aldus de Peruaanse krant El Comercio. Flo res liet weten dat hij zich baseert op de autopsie op het lichaam van Stephany. De Nederlander Joran van der Sloot zit in Lima in de gevangenis. Justitie in het Zuid-Amerikaanse land verdenkt hem van de moord op Stephany. Hij ontkent. Volgens de nieuwssite Peru21, die zich baseert op informatie van de Peruaanse advocaat van Van der Sloot, wil hij toch een Nederland se advocaat. Het is onduidelijk of Van der Sloots advocaat in Neder land, Bert de Rooij, zijn verdedi ging in Peru op zich zal nemen. De Rooij kon gisterochtend niet ge lijk reageren. De Nederlandse ambassade in Pe ru heeft niet bij de Pefuaanse auto riteiten opheldering gevraagd over de behandeling van Van der Sloot. Dat laat het ministerie van Buiten landse Zaken weten. „Wij mengen ons niet in de rechtsgang van een ander land." CNN meldde zondag dat de Neder landse ambassade in Peru niet blij was met de manier waarop dat land omging met Van der Sloot. den haag - Een DNA-test moet vaststellen of het door een Neder landse echtpaar geadopteerd Indi aas kind nog twee levende Indiase ouders heeft. Het Indiase echtpaar, dat claimt de biologische ouders van Rahul te zijn, heeft de recht bank Lelystad-Zwolle toestem ming voor de test gevraagd. Volgens het paar is hun zoon in 1999 uit hun huis in Chennai ge stolen en verkocht aan kinderhan delaren. Het stel kwam Rahul op het spoor, nadat de Indiase politie in 2005 een malafide adoptiebe middelaar ontmaskerde. De man en vrouw willen een om gangsregeling als blijkt dat zij de biologische ouders zijn. Het terug eisen van het kind is niet de inzet van de rechtszaak op 15 juni. „De ouders willen alleen een omgangs regeling, herstel van contact met Rahul", zegt Esther Schoneveld, de advocate van het echtpaar. „Ze vragen niet om een herziening van de adoptieprocedure." Schone veld had gehoopt er zonder tussen komst van de rechter uit te ko men, maar naar eigen zeggen wei gerden de adoptieouders medewer king. „De ouders zeggen te willen wachten totdat Rahul zelf aangeeft 'Ui ■wiiihihimiiniii iiimiH'iesagggai dat hij klaar is voor de DNA-test. )e kunt wel raden wat zijn adoptie ouders hem intussen adviseren." De adoptieouders stuurden in 2005 nog wel een foto van Rahul toe, op verzoek van het Indiase echtpaar. Daarna beëindigden de adoptieouders volgens haar de me dewerking. De advocate van de adoptieouders was gisteren niet be reikbaar voor commentaar. 1—mimi, f.u.aaaaww—■«gggi&inpihw——mimii

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 4