Een rustige, lichte en stoere 181 zeeland Oldtimers doen Groede aan Volleybal OJ Jean is te gast in discotheek The Limit Automobilist tankt zonder te betalen Van Kruiningen promoveert tot doctor Bart Rienties behaalt doctoraal in Maastricht ODYZEE MOET NOC JAAR WACHTEN OP NIEUWBOUW Een in het groen gelegen, ruime en geluidarme school biedt leerlingen die behoefte hebben aan rust, regelmaat, stabiliteit en extra begeleiding haast ideale omstandigheden zich te ontplooien. almanak dinsdag 8 juni 2010 IJZENDIJKE DJ Jean draait zaterdag in disco theek The Limit in het gehucht Mollekot bij IJzendijke. DJ Jean geldt als één van de beste DJ's ter wereld. Hij' heeft diverse al bums uitgebracht. Gerekend naar het aantal cd's dat hij heeft verkocht, zou hij de popu lairste Nederlandse dj aller tijden zijn. Kaarten in de voorverkoop kosten 5 euro. Ze zijn te krijgen bij The Li mit of te reserveren via 0117-301922 of per email: info@thelimit.nl. Kaarten aan de deur kosten 10 eu ro. Q www.thelimit.nl TERNEUZEN Agenten hebben gisterochtend rond 7.30 uur een inwoner van Ter- neuzen in zijn woning aangehou den. De man wordt ervan verdacht meerdere malen benzine te heb ben gestolen bij verschillende tankstations. Dat gebeurde vorige maand. Om opsporing te voorkomen, had de man valse kentekenplaten aange bracht op zijn auto. De Terneuze- naar heeft op het politiebureau meteen een volledige bekentenis af- gelegd. BRESKENS Jacqueline van Kruiningen, afkom stig uit Breskens, is aan de Rijks universiteit Groningen gepromo veerd tot doctor in de letteren. Van Kruiningen (1964) werkt aan de Groningse universiteit als do cent en beleidsmedewerker. Ze deed onderzoek op het gebied van vakgeïntegreerde communicatie en schrijfvaardigheid. De titel van het proefschrift luidt Onderwijsontwerp als conversatie. Van Kruiningen is woonachtig Zuid- horn. BRESKENS Bart Rienties, afkomstig uit Bres kens, heeft aan de Universiteit Maastricht zijn doctoraal behaald aan het departement International Economie and Business School. Rienties gaf zijn proefschrift de ti tel Understanding social interaction in computer-supported collaborative lear ning. Rienties is oud-leerling van middel bare school Peter Hondius (nu De Rede) in Terneuzen. door Claudia Sondervan Friso (11) uit Vlissingen, Jor- dy (15) uit Goes en Jens (13) uit Zeeuws-Vlaande- ren (zijn precieze woon plaats vertelt hij liever niet) weten het al sinds ze in Goes op school kwamen: er komt nieuwbouw. Maar dat was al twee jaar geleden. En nog moeten de drie scholieren een jaar lang geduld hebben: pas na de zomervakantie van 2011 krij gen deze leerlingen van het spe ciaal basisonderwijs en het spe ciaal voortgezet onderwijs de ruim te die ze nodig hebben. De bouw van hun nieuwe school op het terrein van Emergis in Goes is kortgeleden begonnen. Bin nenkort gaan de eerste funderings palen voor het nieuwe gebouw de grond in. De oude Ithakaschool - ooit begon nen als een klasje met vier leerlin gen maar uitgegroeid tot een school met tweehonderd leerlin gen uit heel Zeeland - krijgt dan een bij de naam OdyZee School en College passend uiterlijk. Die nieuwe naam draagt de school al een jaar. De leerlingen zijn er blij mee. De naam Ithaka hing te veel samen met de kliniek voor kinderpsychiatrie, die ook is geves tigd op het terrein van Emergis. „Terwijl de school iets heel anders is", zegt Jordy. „Dat was wel verve lend. De naam OdyZee is wel grap pig. O, die zee... Maar veel mensen hebben er nog niet van gehoord. Ik hoop altijd maar dat ze daar niet verder naar vragen", zegt de vijftienjarige Goesenaar. „Ik zeg altijd dat die school nog maar een jaar bestaat", lost Friso zo'n situatie op. Het gaat wel om speciaal onderwijs, maar Jens en Jordy volgen gewoon het tweede jaar vmbo-theoretische leerweg - dicht tegen havo aan - met het leer- profiel economie. En Friso doet groep zeven van het basisonder wijs - met vast wat lessen uit groep acht. Ze hebben alledrie een syndroom dat met autisme te ma ken heeft. Daardoor zijn zij gebaat bij rust, stabiliteit, regelmaat en extra begeleiding. Op OdyZee wisselen de kleine klassen niet van lokaal of leer kracht. Als dat nodig is voor een vak wisselen de docenten elkaar Het nieuwe pand van het OdyZee College krijgt een laag energieverbruik en een gezond binnenklimaat. af. Dat scheelt turbulentie op de schoolgangen en in het hoofd van de leerlingen. Het is zaak dat de school mee werkt aan de rustige omgeving. Maar het huidige onderkomen is een verzameling portocabins rond een semi-permanent gebouw. Die omgeving is warm, gehorig en veel te krap. De nieuwe school lost die problemen op. Het gebouw is ruim, geluidarm en gelegen in het groen. Uitgekiende klimaatbehandeling. - volgens het 'frisse-schoolconcept' - houdt de scholieren optimaal bij de les. De benedenverdieping, met blauw als sfèerkleur, is van de basisschool klassen. Elke groep krijgt buiten, bij het lokaal, een eigen ruimte, waar ze kunnen spelen. De bovenverdieping is groen en het domein van het voortgezet on derwijs. Voor de oudere leerlingen wordt gedacht aan een nieuw voet balveld. „Als er nu met een bal ge speeld wordt, valt er binnen de lo kalen van alles van de muur", weet lens. OdyZee wil graag een Cruijff-court. Er komt ook een keuken waar leer lingen zelf soep en belegde brood jes kunnen maken en nieuwe ruimten voor techniek, natuur- en scheikunde en gymnastiek. Jens, Friso en Jordy vinden het mooi, het ontwerp van architect Taco Tuinhof „Stoer!" De familie uit Heinkenszand trok er zaterdag lekker op uit naar het strand. Eenmaal aangekomen op hun favoriete stek tussen Vlissingen en Dishoek ontdekten de gezinsleden dat een f ink deel van het strand be zet was door een strandvolleybaltoer- nooi. Er waren een stuk of acht velden naast elkaar. De vloedlijn speelde met de achterlijn en de badgasten za ten dicht op elkaar tegen de volley- balvelden aangepaktwant er bleef weinig ruimte over. Dit gaf een vro lijk beeld van opzij duikende zonaan- bidders als er weer eens een bal uit ging. Gelukkig stond er maar weinig wind. De jongste van het gezin volgde het spektakel met de nodige verbazing. „Wat doen ze nu", vroeg hij. Dus leg de moeder de spelregels van volley bal uit. Maar dat hoefde hij niet te weten. „Ik vind het maar stom," zei hij: „Ze doen gewoon voetbal met hun handen!" GROEDE - Circa honderd oude voer tuigen doen komend weekeinde mee aan het Oldtimerweekeinde in Groede. Het gaat om zestig le gervoertuigen en verder tractoren, motoren en 'gewone' oldtimers. De 'oudjes' verzamelen vrijdag tus sen 16 en 18 uur op de Markt in Groede. De volgende dag rijden zo wel de legervoertuigen als de trac toren een rondrit door de streek. Vertrek van de militaire auto's is om 10.30 uur in Groede. Daarna gaat het via Breskens, Oostburg en Sluis naar Groede Podium, waar burgemeester Jaap Sala rond 16 uur een défilé afneemt. De tracto ren vangen hun rit aan bij zorg boerderij Jodie Sintepier in Nieuw- vliet, om 9 uur. Zondag is de Groesepapvretersrit voor zowel 'gewone' oldtimers als voor motoren. Start om 11 uur. In Groede Podium, waar een aan tal bunkers uit de Tweede Wereld oorlog staat, wordt een militair kamp in Duitse stijl ingericht Duitse 'soldaten' spelen er vroeger tijden na. Schoolkinderen krijgen informatie over de Atlantic Wall en kunnen een speurtocht doen over het terrein. De organisatie is in handen van de stichting Oldtimer Weekend Groe de. Een deel van het inschrijf- en sponsorgeld gaat naar goede doe len: het oorlogsmonument voor burgerslachtoffers uit de Tweede Wereldoorlog in Breskens en de Kindervakantieweek Groede. Het volledige programma staat op www.groesepapvretersrit.com.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49