Robben denkt in één week we 241 sport Rabobank treurt in Dauphiné Libéré Duitsers sterk op Oosterschelde tijdens Duitsers sterk op Oosterschelde tijdens eerste dag EK J24 Fysiotherapeut Dick van Toorn houdt een slag om de arm of Arjen Robben in actie kan komen op het WK in Zuid-Afrika. „Ik ben geen voorspeller." Gerets nieuwe bondscoach Marokko Faber weg bij MW zonder duel te spelen Thiemo de Bakker wint op gras in Halle Nederlaag Krajicek in Birmingham Schrijf in °P: BLESSURELEED ROBBEN i Arjen Robben is belangrijk voor Oranje. In 47 interlands scoorde hij dertien keer. Arjen Robben (links) verlaat samen met zijn vader de praktijk van Dick van Toorn. De international is er bijna zeker van dat hij al snel kan afreizen naar Zuid-Afrika om zich bij het Nederlands elftal te voegen. foto Ed Oudenaarden/ANP dinsdag 8 juni 2010 BRUSSEL De Belgische voetbaltrainer Eric Gerets wordt de nieuwe bonds coach van Marokko. De oud-inter national bevestigde gisteren in Bel gische kranten dat hij een akkoord heeft. Het contract is nog niet gete kend. Gerets is nu nog trainer bij Al Hilal uit Saudi-Arabië. Hij ver laat op zijn laatst in november de club, die nog uitkomt in de Aziati sche Champions League. Bij een vroege uitschakeling begint Gerets eerder in Marokko. De 56-ja- rige Gerets begon zijn trainerscar rière bij Club Luik en werkte on der meer ook bij PSV. MAASTRICHT Nog voordat Ernest Faber een wed strijd heeft gecoacht voor MW, hebben de trainer en de club hun contract al ontbonden. Faber breekt met onmiddellijke in gang vanwege de nog onduidelijke perspectieven van de club, die in ernstige financiële problemen zit. MW heeft met het verzoek van Fa ber ingestemd. Faber tekende in februari een con tract, dat hem tot 2012 verbond aan MW. Hij zou volgend seizoen als coach bij de Maastrichtenaren be ginnen. Faber was dit seizoen nog jeugdtrainer bij PSV. HALLE Tennisser Thiemo de Bakker is gis teren goed begonnen aan het grastoernooi in het Duitse Halle. De Westlander versloeg in de eer ste ronde de Indiase qualifier Ro han Bopanna in twee sets: 6-4 7-6 (11). In de tweede ronde neemt De Bak ker het op tegen de Australiër Lley- ton Hewitt, de nummer acht van de plaatsingslijst in Halle. Na zijn goede optreden op Roland Garros is De Bakker zes plaatsen ge stegen op de wereldranglijst. De Nederlander bezet nu de 44e plaats. BIRMINGHAM Michaëlla Krajicek is er gisteren niet in geslaagd de tweede ronde te bereiken van het grastoernooi in Birmingham. De Australische Anastasia Rodionova was in twee sets te sterk voor de Nederlandse tennisster: 6-3 6-3. Rodionova, een geboren Russische, bereikte op Roland Garros de der de ronde en klom daardoor naar plaats 76 op de wereldranglijst. Krajicek steeg op de nieuwe ran king acht plaatsen en is nu 122e. Volgende week speelt ze kwalifica ties voor Wimbledon. ^.deUaridefortberoses.M SAINT-LAURENT-DU-PONT - De eer ste etappe in de Dauphiné Libéré, gisteren in de sprint gewonnen door de Sloveen Grega Bole, zal in de annalen van de Rabo-wieler- ploeg geen prominente plek krij gen. Op weg naar Saint-Lau- rent-Du-Pont ging zowat alles mis wat er maar mis kon gaan voor de Nederlandse ploeg. Bij een valpar tij in het peloton op vijftien kilo meter van de finish knikkerde de halve Rabo-ploeg tegen het asfalt. Sebastian Langeveld, Koos Moeren hout en Maarten Tjallingii kwa men min of meer ongeschonden uit de strijd. Dennis van Winden kwam er minder goed vanaf De 22-jarige renner uit Delft reed de etappe nog wel uit, maar stapte na de finish in de auto van ploeglei der Frans Maassen om in het zie kenhuis zijn pijnlijke hand te laten onderzoeken. De Limburger moest op de achter bank nog een andere patiënt mee nemen. Paul Martens hield aan een valpartij op 2,5 kilometer van de finish pijnlijke ribben over. De Duitser kwam onder de vangrail tot stilstand. Of Van Winden en Martens de Dauphiné kunnen ver volgen, was gisteravond onduide lijk. „Ik vrees dat Dennis zijn mid- denhandsbeentje heeft gebroken. Paul heeft vermoedelijk een gebro ken rib. Maar zelfs als de schade meevalt, is het nog lang niet zeker dat ze morgen (vandaag) kunnen vertrekken", aldus Maassen. „Dit is een treurige dag, zei ploegleider Jan Boven. „Als zes van je acht ren ners tegen de grond gaan, krijg je wel een tikkie." Tot overmaat van ramp voor Rabobank verloor kop man Denis Menchov kostbare tijd. Klassementsleider Alberto Conta- dor liep geen averij op. door Koen de Vries KAMPERLAND - De Duitser Peer Koek had gisteren een bliksems- tart op het EK zeilen voor boten in de klasse J24. De schipper van de Xenon won op de Oosterschelde bij jachtha ven de Roompot met zijn beman ning twee van de vier races en sloeg meteen een flink gat met de eerste achtervolgers. Koek heeft acht strafpunten achter zijn naam staan, nummer twee Stuart lardine uit Groot-Brittannië heeft er al 25. De Duitsers kenden sowieso een goede start. Ze hebben vier boten bij de eerste zeven. De Nederlan ders deden het aanmerkelijk min der. De beste Nederlandse boot is pas terug te vinden op de zestiende plaats. Ook de Griekse titelverdediger Alexandras Thagarotoulos moet zijn draai nog vinden. Hij staat ze vende in het klassement. Hasse van Opbergen, de enige Zeeuwse deelnemer aan het EK, staat met zijn boot Jeetje op de 21e plaats. Er kwamen gisteren dertig boten op het water. Vandaag wor den als het weer het toelaat min stens drie .races op de Oosterschel de gevaren. Zondag werd de wedstrijd nog af gelast wegens te weinig wind. Daar hadden de zeilers gisteren geen last van. Het EK zeilen duurt tot en met donderdag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 44