Voor wie graag uitgaat zónder iS| zeeland Emelisser speciaalbier valt goed bij de Amerikanen SPORTCAFE Zes ondernemers staken begin dit jaar in de voetbalkantine de koppen bij elkaar: er moest een café in Goes komen waar ge woon gepraat kon worden. Een halfjaar later is het zover. De Klimrooskinderen kiezen hun 2e Kamer Avondvierdaagse begint in Sportpunt Voorlichting over genotmiddelen Delftse organiste speelt in Kapelle Serie concerten op Marcussenorgel dinsdag 8 juni 2010 b krabbendijke Zeventien leerlingen van basis school De Klimroos in Krabbendij ke doen mee aan de Kinderverkie zingen die SchoolTV en het Insti tuut voor Publiek en Politiek van daag houden. Het stemlokaal in Krabbendijke, en bij de overige deelnemende scho len in het land, is geopend van 13.00 tot 13.30 uur. Om 18.00 uur wordt de uitslag be kend tijdens een persconferentie met Jurre Bosman van SchoolTV-Weekjournaal. goes De 59ste editie van de avondvier daagse van Goes begint vanavond. Iedere avond kan naar keuze over vijf of tien kilometer gewandeld worden. De start vindt gespreid plaats tus sen 18.30 en 19.00 uur vanuit Sport punt Zeeland in Goes. De laatste avond begint de tien kilometer om 18.00 en de vijf om 19.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 3,50 euro. De organisatie is in handen van het Comité Fruitwandeltochten Goes. kruiningen Indigo Preventie houdt donderdag avond om 19.30 uur in Ons Dorps huis in Kruiningen een ouder avond over genotmiddelen. De bij eenkomst is bedoeld voor ouders van kinderen uit de gemeente Rei- merswaal met een kind in groep 7 of 8. Ze krijgen voorlichting over roken en drinken en middelenge bruik door kinderen. Daarnaast krijgen ze tips over hoe ze afspra ken met kinderen moeten maken. Aanmelden: 0118-625113 of e-mail: preventie@indigozeeland.nl. kapelle Petra Veenswijk, organiste afkom stig uit Delft, geeft vrijdag 11 juni een concert in Kapelle. Op het Batz-Witte orgel van de Her- vomde Kerk speelt ze werken uit de Franse romantiek; haar voor keursgenre. Daartoe worden com ponisten gerekend als Lemmens, Saint-Saëns, Liszt, Guilmant en Ma- rius Monnikendam. Van die laatste componist speelt zij de Toccata, van Liszt vertolkt zij de Prélude et Fugue sur B.A.C.H. Het concert begint om 20.00 uur. goes Op vrijdag 11 juni vindt het ope ningsconcert plaats van een serie concerten op het Marcussenorgel in de Grote of Maria Magdalena- kerk in Goes. Arno van Wijk, cantor-organist van de Grote Kerk, speelt muziek van onder andere Johann Sebastian Bach, Robert Schumann en Max Re- ger. Van de laatste wordt onder meer de fantasie over 'Wie schön leucht' der Morgenstern' opus 40 gespeeld. Het concert begint om 20.00 uur, entree is 8 euro. Meer informatie: www.muziekindegrotekerkgoes.nl. door Claudia Sondervan KAMPERLAND - Emelisser bier is een hit in het oosten van de Vere nigde Staten. Binnenkort maken de Scandinaviërs kennis met de speciaalbieren van de Kamperland- se brouwerij. Er moeten vergis- tingstanks en brouwketels bij in het Noord-Bevelandse brouwhuis. „We zitten een beetje aan onze tax met onze brouwcapaciteit", vertelt brouwmeester Kees Bubberman. Eigenaar Tom ter Horst denkt se rieus aan uitbreiden, vooral nu de komende maanden de Emelisser speciaalbieren hun introductie be leven in Denemarken, Zweden en Finland. „Die landen komen over een met Noord-Amerika als het om smaak gaat", weet Bubber man. Voor de pilseners, zoals de thuis goedlopende Emelisser blond, is in Scandinavië geen be langstelling. Op het Kopenhager bierfestival, komende zomer, staan bieren als de Espresso Stout, met koffiebonen, en het Rauchbier van gerookte mout. Bubberman deelt die smaakvoor- keur: voor de Middelburger geen hip rosébier of fruitbier, tenzij het een echte kriek is. „Bij commer ciële brouwers gaat er geen kers in maar E300 of dat soort fratsen." Bubberman houdt van zwaar en hoppig, met een stevig alcoholper centage van rond de elf procent en veel hop. In die stijl brouwde hij in 2007 Voor de lol' een Double In dia Pale Ale, een tripel naar Ameri kaanse stijl - „gebrouwen met veel alcohol en hop, opdat die de zee reis naar India zou overleven" - die de aandacht trok van een New Yorkse importeur. Het zware Emelisser bier sloeg aan bij de speciaalbiercafé's in Boston en Washington en inmiddels gaat een derde van de bierproductie, 30.000 liter, naar de oostkust van de VS. Binnenkort wil de impor teur via San Francisco geheel Cali- fornië bekend maken met het 'pro duct of Zealand'. Komend najaar wordt de brouwmeester door de importeur voorgesteld aan afne mers in de Verenigde Staten. De re censies in de VS zijn 'best wel posi tief, vindt Bubberman. De websi te van de 'brews 8c brewers autho rity' Ratebeer zet Emelisse Impe rial Russian Stout op nummer 21 van de vijftig beste Nederlandse bieren. 'Wow, this is great! and real ly lives up to its rating!' en 'Great brew!' staat te lezen bij de com mentaren op de website. Als het Scandinavisch avontuur goed gaat en de Amerikaanse markt blijft groeien, dreigt er bij Emelisse te grote exclusiviteit te ontstaan: een tekort aan bier. Overwogen wordt de vergaderzaal en een deel van het restaurant aan het brouwpro- ces te wijden. Elke woensdag en zaterdag zijn er rondleidingen in de brouwerij om 15.30 uur. Barman Jan Verhelst (rechts) helpt de klanten van het nieuwe sportcafé Time Out in Goes. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38