Zeeland PZC Toekomst startersleningen ongewis Volleybal BEVELANDEN-THOLEN 20 en 21 17 18 en 19 REGELING Gemeenten beraden zich over voortzetting nu rijksbijdrage vervalt Vandalen vernielen kunstwerken zomertentoonstelling Hotel Wemeldinge heeft nieuwe patrons Zes kandidaten voor kinderburgemeester Rob van Kleunen slaagt in Alpe d'HuZes almanak De tijd dringt voor bijzonder wrak in de Grevelingen Voor wie graag uitgaat zónder zich te laten vollopen Dinsdag 8 juni 2010 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel GOES - De Bevelandse en Thoolse gemeentebesturen beraden zich op de toekomst van de startersle- ning nu de rijksbijdrage voor de re geling is vervallen. De kosten ko men daardoor straks volledig voor eigen rekening. De starterslening is enkele jaren ge leden in het leven geroepen om de doorstroming op de woningmarkt te bevorderen. Mensen die voor het eerst een huis kopen, kunnen onder bepaalde voorwaarden bij de gemeente een bedrag, bovenop de hypotheek die de bank geeft, le nen en hoeven daarover de eerste drie jaar geen rente te betalen. Voor de gemeenten zijn de kosten van de regeling, mede door de rijksbijdrage van vijftig procent, re latief laag. Het rijkspotje is echter eerder leeg dan verwacht en ge meenten kregen daarom eind vori ge maand te horen dat de bijdrage vervalt. Hoewel op de Bevelanden en Tho- len nog steeds maar mondjesmaat gebruik wordt gemaakt van de re geling, is het de bedoeling om' er voorlopig mee door te gaan, blijkt uit een rondgang. De gemeenten hebben er in hun begrotingen geld voor vrijgemaakt en kunnen voor lopig nog even vooruit. Als ook dat geld op is, zullen de gemeente raden opnieuw moeten beslissen of en hoe de regeling wordt voort gezet. De aankomende (forse) be zuinigingen zullen zeker effect heb ben. „Het wordt zoeken naar mo gelijkheden", zegt de Goese wet houder Jo-Annes de Bat. „Het is een lening, dus het geld komt te rug, maar je moet het wel beschik baar hebben. De insteek is om er mee door te gaan." In Kapelle zijn tot nu toe vier le ningen verstrekt en 'mogelijk' twee onderweg, aldus wethouder Evert Damen. „Er zit nog ruim vol doende in de pot om voorlopig mee vooruit te kunnen." In Reimerswaal en Noord-Beve land kunnen met het beschikbare budget nog enkele leningen wor den verstrekt. „Daarna zal er een nieuw voorstel aan de raad wor den gedaan", aldus woordvoerders van beide gemeenten. B en W van Borsele beslissen eind deze maand of de starterslening wordt omgezet in een 'duurzame lening'. Daar wordt volgens een woordvoerster meer gebruik van gemaakt. Bovendien heeft de pro vincie besloten die lening vanaf eind 2010 te co-financieren. GOES - Onbekenden hebben in de nacht van zaterdag op zondag vier kunstwerken die deel uitmaken van de zomertentoonstelling Kanaal- Kunst in Goes vernield. Het gaat om werken van Eddy Beekman aan de Westhavendijk. „Heel vervelend", reageert hij. Het stond er net een dag. Dit is zo zinloos." Van een hert is het gewei vernield, bij een eenhoorn (foto) zijn de poten kapot getrapt, bij een engel is een stuk van de vleugel afgebroken en een Mariabeeld is uit de grond getrokken. De beel den worden opnieuw gemaakt en terugge plaatst, maar Beekman weet nog niet waar. De kunstwerken waren verzekerd, de schade loopt in de duizenden euro's. foto Ronald den Dekker WEMELDINGE Hotel Holland Inn Wemeldinge heeft nieuwe eigenaars; inmiddels ex-Amsterdammers Esther Bloe- menkamp en Mare van Opstal heb ben het hotel overgenomen. Ook al le medewerkers zijn meegegaan naar de nieuwe eigenaars. De overname is geëffectueerd in 1 mei. Zaterdag 12 juni viert het ge- zin, inclusief driejarige zoon Barry, de overstap naar het Zeeuwse ho tel met 36 kamers met een receptie tussen 15.00 en 18.00 uur. GOES Twaalf kandidaten tusen de elf en twaalf jaar meldden zich, inmid dels zijn er zes over. Na een eerste selectie heeft de jury bepaald dat Koen van Houten, Yasmine Belha- jji, Anne Koopman, Jordi Bot, Shin- ne Boonstra en Lizzy Gmelich Meij- ling verder gaan in de strijd om de titel van kinderburgemeester van Goes. Zaterdag 12 juni tussen 11.00 en 15.00 uur zijn de verkiezingen naast het stadhuis op de Grote Markt in een heus stembureau. KLOETINGE Rob van Kleunen uit Kloetinge heeft zijn missie volbracht; vorige week heeft hij zes keer per fiets de Alpe d'Huez beklommen en daar mee bijna 17.000 euro opgehaald voor het KWF kankerfonds. Van Kleunen deed mee aan de sponsor- tocht Alpe d'HuZes. Deelnemers, individueel of in teams, fietsten zes keer de van de Tour de France bekende berg Alpe d'Huez op en af om geld in te zamelen. De totale opbrengst is meer dan 10 miljoen. Tip? redactie@pzc.nl Het gezin uit Heinkenszand trok za terdag lekker naar het strand. Aange komen op hun favoriete stek tussen Vlissingen en Dishoek ontdekten ze dat een flink deel van het strand be zet was door een strandvolleybaltoer- nooi. Er waren een stuk of acht velden naast elkaar. De vloedlijn speelde met de achterlijn en de badgasten za ten dicht op elkaar tegen de volley- balvelden aangepakt, want er bleef weinig ruimte over. Dit gaf een vro lijk beeld van opzij duikende zonaan- bidders als er weer eens een bal uit ging. Gelukkig stond er weinig wind. De jongste van het gezin volgde het spektakel met de nodige verbazing. „Wat doen ze nu", vroeg hij. Dus leg de moeder de spelregels van volley bal uit. Maar dat hoefde hij niet te weten. „Ik vind het maar stom," zei hij. „Ze doen gewoon voetbal met hun handen!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37