Koorschool blijft vooral Bevelands heel Ambon zeeland 121 Yasmin en Stefan Schill hoofdacts op Peerock Op Tholen kan de SP affiches blijven plakken Honderd oude voertuigen doen Groede aan dinsdag 8 juni 2010 THOLEN - De SP is op Tholen niet populair. Althans, niet bij dege- ne(n) die stelselmatig de verkie zingsborden en -posters weghalen die de lokale SP-afdeling in de he le gemeente heeft opgehangen voor de Tweede Kamerverkiezin gen van woensdag. Op veel officiële gemeentelijke ver kiezingsborden waar de afgelopen weken SP-posters zijn geplakt, wa ren die kort erna weer verdwenen. De posters van andere partijen blij ven ongemoeid. Voorzitter R. van Tilborg van de SP Tholen gaat dan ook uit van kwaadwilligheid. „Het toppunt is dat er in Sint-Maartens dijk elke dag een nieuwe gehangen moet worden." OPHEFFlNGSUITVERKQi Dierenspeciaalzaak De Bonte Hond opheffingsuitverkoop en geeft daaro 25% korting op het gehele assorting (Dus ook op alle voeders) Royal Canin Maxi Adult €50,- KennePs Favourite 20kg €32,50 Biokat's Classic 20kg €7,50 Kitty Friend Extra 321tr 5 voor €25, Frontline Duo Hond/Kat 3pip vanaf Advantage Kat 40/80 2x4pip voor Blikvoeding Gourmet/Felix 12stuks Varkensoren zak 1 OOstuks €40,- Floss wit S t/m XXXL €1t/m €7, DE BONTE HOND GILDEWEG 39 (naast caravanhandel Mechielse) debontehond@zeelandnet.nl 0647555861 Dinsdag t/m vrijdag 10.00 - 17.ü( door Raymond de Frel GOES - De Zeeuwse Koorschool in Goes wil graag een 'Zeeuwser' ka rakter krijgen, maar dat blijkt een allesbehalve eenvoudige klus. Di recteur Evert Wagter wijdt dat vooral aan een vervoersprobleem. In het beleidsplan voor 2009 tot en met 2013 staat dat de school moet uitgroeien tot dé koepel voor klassieke en religieuze kwaliteits- koormuziek in Zeeland. De werke lijkheid blijkt na een jaar wat weer barstiger, constateert Wagter. „Het is heel lastig om ouders, die niet in of om Goes wonen, zover te krij gen dat ze een aantal keer in de week taxi spelen. Dat is ook wel weer logisch, want zingen bij ons jongenskoor is een vorm van top sport. Het vraagt een behoorlijke investering", zegt hij. „We hebben overwogen om voor posten in Middelburg en Zeeuws- Vlaanderen op te richten, maar dat is financieel niet haalbaar. We den ken er nog over na om een busje in te zetten voor het vervoer, maar ook dat is niet zo makkelijk als het lijkt. Dat moet deugdelijk geregeld zijn, met goed opgeleide (vrijwilli ge) chauffeurs. We zijn natuurlijk het enige jongenskoor in Zeeland, maar vooralsnog blijft het - op een enkel lid uit Walcheren na- vooral een Bevelandse aangelegenheid." De koorschool hield zaterdag een open dag, in de hoop een aantal nieuwe gouden keeltjes voor het jongenskoor te kunnen strikken. Een idee voor de oprichting van een meisjeskoor is voorlopig in de ijskast gezet. Wagter: „Dat zou in samenwerking met de katholieke kerk gebeuren, maar de plannen veranderden zo vaak, dat ik het maar op een laag pitje heb gezet. Als je een meisjeskoor wilt oprich ten, moet je dat niet opeens veran deren in een familiekoor. We zijn er al wel in geslaagd om naast de religieuze een wereldlijke poot aan de koorschool toe te voegen. We leggen ook steeds meer de nadruk op moderne kunst. We zijn geen kunstinstelling, maar we proberen de kinderen wel een portie cul tuur mee te geven." De volwassen tak loopt volgens Wagter goed. De Zeeuwse Vrou- wenscola timmert sinds vorig jaar aan de weg, in het najaar wordt een koor Voor nieuwe Nederland se liturgische muziek opgericht. Ook de samenwerking tussen man nenkoor Sint Caecilia en het jon genskoor vordert. nichtje Daniëlle uit Nederland, ver telt hij trots. Ze is net één gewor den. En zo kwam het dat Ferly de geluk kigste ojek-rijder van Ambon werd. In zijn dorp zijn ze stikja- loers. „Tegen ons doen ze aardig, maar achter onze rug praten ze over ons. Omdat ze denken dat wij ineens rijk zijn geworden. In dit land betekent dat meestal dat je niet zuiver bent. Maar oom Wil lem zegt dat we ons daar niets van moeten aantrekken. Dat we het verdiend hebben. Wij denken dat God oom Willem heeft gestuurd, als geschenk." van oom Willem. Vroeger paste ze niet eens onder de deurstijl door. Nu wel." Zijn jongere broertje is in middels verhuisd naar Seram, om daar te werken. Maar zijn jongste broertje woont er nog. En dan zijn er nog eens twee vrouwen bij geko men. Of het nou door zijn nieuwe huis komt, weet Ferly niet, maar opeens ontmoette hij Sherly. Ze werden verliefd en trouwden snel. Het feest gaven ze in hun nieuwe huis. Na een tijdje raakte Sherly zwanger. „Op de echo zagen we dat het een meisje was. Ik belde oom Willem om te vragen of we haar mochten vernoemen naar zijn dochter, Sacha." En als het een jongen was, heette hij dan Willem? Ferly schatert het uit. „Waarschijnlijk wel!" Sacha heeft dezelfde grote ogen als Ferly's door Raymond de Frel COLIJNSPLAAT - Het festival Pee- rock in Colijnsplaat zet de vorig jaar ingezette verjongingskuur door. De samenwerking met de Jongerenraad Noord-Beveland krijgt een vervolg. Dat vertaalt zich in de programme ring, waarin met de hoofdacts Yas min en het achttienjarige bluesta lent Stefan Schill vooral op de jeugd wordt gemikt. Daarnaast mag Fables and Fairytales als win naar van de bandwedstrijd North B's Contest op het podium van Peerock zijn kunsten laten zien. Peerock wordt vrijdag 30 juli voor de zeventiende keer gehouden aan de Oude Haven. Op het program ma staan verder Monsters of Pop, The River Zydeco Band en brass band Wilhelmina. Het voortbestaan van het evene ment hing twee jaar geleden aan een dun draadje. Op het laatste moment werd er een nieuw be stuur geformeerd, dat onmiddel lijk een ommezwaai predikte. Al leen meer aandacht voor de wens van jong publiek en het boeken van een landelijk bekende naam zou het festival kunnen redden. Dat pakte vorig jaar goed uit met de komst van Idols-winnares Nik- ki. GROEDE - Circa honderd oude voer tuigen doen mee aan het Oldtimer- weekeinde in Groede. Het gaat om legervoertuigen, tractoren, moto ren en 'gewone' oldtimers. De 'oudjes' verzamelen vrijdag tussen 16 en 18 uur op de Markt. Zaterdag rijden legervoertuigen en tracto ren een rondrit. Vertrek van de mi litaire auto's is om 10.30 uur in Groede. Bij terugkeer in Groede neemt burgemeester laap Sala rond 16 uur een défilé af De tracto ren vangen hun rit aan bij zorg boerderij Jodie Sintepier in Nieuw- vliet, om 9 uur. Zondag start om 11 uur is de Groesepapvretersrit voor 'gewone' oldtimers en motoren. DE GOEDKOOPSTE VAN ZEELAND DEZE WEEK: Trostomaten 1 kilo1,00 Komkommers 2 stuks1,00 Radijs 2 bossen€1,00 Bloemkool per stuk1,00 Kropsla 2 stuks1,00 Courgette 2 stuks1,00 Kiwi's 10 stuks1,00 Kiwi Gold 1 doosje€1,00 U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinsdag 07.30- 16.00 KAPELLE Dinsdag 07.30 -12.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30-16.30 VLISSINGEN Vrijdag 07.30- 16.30 Tevens kunt u dagelijks terecht in onze winkel in Kapelle (naast de Aldi)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23