nooit anders was Si!» 'Vlissingen moet veiliger' zeeland 119 onderwijs IS* Harde woorden in raad over ziekenhuistop Portaal van Vlaanderen is open tijdens Havendagen Betrokken ^TU [IÏ1BO/HBD] notenboom.nl open avond Notenboom GS willen onteigening en pachtontbinding bij Perkpolder dinsdag 8 juni 2010 300 Ruim driehonderd leerlingen van CSW en Scheldemond College volgden workshops als sms-gedichten schrijven, rappen en story- board-schrijven. hoteinuinagement, liprlrijfskundE af toerisme Business School door Theo Ciele middelburg - „Kleptocratenbe- stuurders", noemde de Middel burgse WD-fractievoorzitter Chris Simons gisteravond de top van het Admiraal De Ruyter Zie kenhuis in de gemeenteraadsverga dering. De Middelburgse raad stemde una niem in met een motie van PvdA' er (en huisarts) Peter den Doelder waarin ongezouten kritiek werd ge leverd op de hoge salarissen die de ziekenhuisbestuurders Pieter Vier hout en Bert Vos krijgen. „Ik weet dat wij niet gaan over de bezoldi ging van de Raad van Bestuur van het ziekenhuis. Maar waar wij wel over gaan is de stemming die er in Middelburg heerst over de gang van zaken. Wij vinden het daarom van belang dat met deze motie een duidelijk signaal vanuit de Middel burgse gemeenschap wordt gege ven", aldus De Doelder. CDA'er Jan Zwemer nam het woord 'verontwaardiging' in de mond om zijn gevoel over de sala riëring te beschrijven. Hij vreest dat het herstel van vertrouwen in het ziekenhuis hierdoor negatief wordt beïnvloed. De WD, een par tij die doorgaans niet snel opmer kingen maakt over inkomens van anderen, ging nog een stapje ver der. Simons sprak over 'kleptocra- tenbestuurders' ofwel machtheb bers die de samenleving bestelen. B en W moet het ongenoegen van de raad 'ondubbelzinnig' duidelijk te maken bij de ziekenhuistop. Het college moet de heren verzoeken 'zich te matigen in beloningseisen tot een aanvaardbaar maatschappe lijk niveau, maximaal het salaris van de commissaris van de konin gin in Zeeland. door Miriam van den Broek vlissingen - De gemeente Vlissin- gen wil over vijf jaar op de Veilig heidsmonitor van het CBS gelijk of hoger scoren dan de gemiddel de Nederlandse gemeente. Daar voor gaat de gemeente sterker in zetten op cameratoezicht, buurtbe middeling en persoonsgerichte aanpak van de zogenoemde har- de-kern-jongeren. Vlissingen scoort nu een 6,5 op het veiligheidsgevoel. Landelijk ligt het gemiddelde op 6,8 en in Zeeland zelfs op 7,1. Vlissingen trekt 370.000 euro extra uit om daar iets aan te doen. Zo gaat de gemeente samen met ande re organisaties zoals politie, open baar ministerie en het Veiligheids huis overlastgevende jongeren aan pakken en ze perspectief bieden. Ze kunnen bijvoorbeeld de moge lijkheid krijgen een opleiding te volgen. Om er voor te zorgen dat door Eugène Verstraeten terneuzen - Het nieuwe Portaal van Vlaanderen in Terneuzen is bijna klaar. Het informatiecen trum over de haven van Terneu zen houdt tijdens de Havendagen op 26 en 27 juni open dagen. Op beide dagen is het Portaal gra tis toegankelijk voor het publiek. Bovendien is er gratis vervoer gere geld met de Portaalboemel tussen het Havendagenterrein en ge bouw. Verder vinden er elk uur vaartoch ten plaats over het Kanaal Gent-Terneuzen. Iedereen kan een kijkje komen nemen. De komende weken leggen een ontwerp- en inrichtingsbureau, vrijwilligers en andere onderne mingen de laatste hand aan de in richting van het Portaal van Vlaan deren. In het informatiecentrum is een in teractieve expositie te zien waar de bezoekers op een speelse wijze kennis kunnen nemen van de we tenswaardigheden rondom de ha ven. Manager Judith Dingemanse: „Het is een verhaal dat verteld wordt, waarin de bezoeker wordt meege nomen als was hij er zelf onder deel van. Van het aanmelden via de sluizen, de scheepsbegeleiding en het schutten." Er volgt daarna een wandeling door de Kanaalzone, waarbij ver schillende scheepstypen, de bedrij ven, de internationale verbindin gen, toekomstige projecten en het economische belang aan de bezoe ker voorbij komen. de taken van de deelnemende in stellingen goed op elkaar worden afgestemd, zet de gemeente een coördinator in. Dat is vastgelegd in het integraal sociaal veiligheidsbe leid 2010-2014 van de gemeente. Daarnaast heeft Vlissingen het handhavingsprogramma 2010 vast gesteld. Daarin staat dat de ge meente zich specifiek gaat richten op scooteroverlast, overlastgeven de jongeren en alcohol- en drugs gebruik. PERKPOLDER - Gedeputeerde Sta ten (GS) van Zeeland willen over gaan tot onteigening en pachtont binding van grond om te kunnen starten met de werkzaamheden in Plan Perkpolder. Grondeigenaren en gebruikers reageren Verbijsterd. Sinds september 2009 is het over grote deel van de gronden in de Westelijke Perkpolder en het voor malige veerplein van de provincie. Nog vijftien hectare moet worden verworven. Dat is volgens de pro vincie minder dan tien procent van het totaal, maar de grond is nodig omdat de voorbereidingen al zo ver zijn gevorderd dat binnen een jaar kan worden begonnen met de uitvoering. De Westelijke Perkpolder en het veerplein zijn bestemd voor woningen, een golf baan, een hotel en een jachthaven. en Chirihan Dahraaii (vrnl) samen aan het stiftdichten. foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 21