cultuur 113 Clark en Moke op Abdijplein Museum verwerft topstuk Veel streek- en Vlaamse artiesten in Ledeltheater agenda Egyptische stukken bij Zeeuws Veilinghuis Voorpremière Ondine bij Film by the Sea dinsdag 8 juni 2010 De complete agenda vindt u op onze website door Rolf Bosboom MIDDELBURG - Alain Clark, Moke, Brigitte Kaandorp en Freek de Jon ge zijn enkele toppers die dit jaar optreden tijdens het Zeeland Nazo merfestival. De tiende editie van het evene ment wordt gehouden van 24 au gustus tot en met 4 september. Na dat de vier locatievoorstellingen in première zijn gegaan, begint vrij dag 27 augustus de programme ring in het festivalhart: het Abdij plein in Middelburg. Alain Clark verzorgt het openingsconcert. De zanger staat momenteel volop in de belangstelling dankzij zijn nieu we album Colorblind. Dat kwam vorige week op nummer één bin nen in de albumlijst. Andere grote namen uit eigen land zijn dit jaar cabaretière Brigit te Kaandorp samen met pianist Cor Bakker (29 augustus), Moke (1 september), Freek de Jonge met zijn muziekprogramma Van A naar Z (2 september) en sin ger-songwriter Stevie Ann (3 sep tember), die met Light up net haar derde album heeft uitgebracht. Vlaanderen is zoals gebruikelijk goed vertegenwoordigd bij het Na zomerfestival. Dit jaar worden ver wacht: het Brussels Jazz Orchestra met als topsolisten de Zuid-Afri kaanse zangeres Tutu Puoane en jazztrompettist Bert Joris (28 au gustus), het eigenzinnige kwartet DAAU (31 augustus; vijf jaar jaar geleden ook te gast op het festival) en op de slotavond Daan, die in ei gen land buitengwoon populair is (4 september). Maandag 30 augustus staat in het teken van vrouwelijk muziekta lent, met optredens van Eefje (vo- OPPAD Kamperland Zeeuws Planetarium. Op wisselende tijd stippen geopend: www.zeeuwsplaneta- rium.nl Neeltje Jans Expositie Watercanon over de 25 meest kenmerkende gebeurtenissen uit de Ne derlandse watergeschiedenis. Deltapark 10.00-17.00 uur Ritthem Bezichtigen van het oudste fort van West Europa, met tentoonstelling @Emergo van Betsy de Jonge (installaties van kera miek) Fort Rammekens, 13.00-17.00 uur Veere Beklimmen toren en bezichtigen kerkge bouw en muziek-installatie van Dies Ie Due. Grote Kerk 11.00-17.00 uur FILMS BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, Robin Hood: 20.00 uur; Sex and the City 2: 20.00 uur; Iron Man 2: 20.00 uur; Mil lennium 3: 20.30 uur. GOES 't Beest, The Road: 20.30 uur. Merral, De Gelukkige Huisvrouw: 20.00 uur; Prince of Persia: 20.00 uur; Robin Hood: 20.00 uur; Sex and the City 2: 20.00 uur. MIDDELBURG Schuttershof, Lourdes: 20.00 uur. OOSTBURG rig jaar winnaar van de Grote Prijs van Nederland in de categorie sin ger-songwriters) en de Zwitserse Sophie Hunger, die begin dit jaar op Eurosonic in Groningen verras te met haar intieme muziek. Die avond wordt geopend door de Zeeuwse singer-songwriter Mars- ha, dit seizoen een van de deelne mers aan het bandcoachingspro- ject Popaanzee. In datzelfde kader wordt tijdens het festival meer Zeeuws talent gepresenteerd, zoals iET (27 augustus), Vota Fonzie (28 augustus), Audiofiingus (1 septem ber) en Jay Minor 8c The Early Birds (3 september). Het traditionele onderdeel Nazo merzingen keert ook deze editie te rug. Ditmaal kan het publiek zon dag 29 augustus meezingen met de Zeeuwse musicalster Maaike Boer- dam, die momenteel furore maakt in Mary Poppins. Zij wordt op het Abdijplein begeleid door het or kest van Cor Bakker, die 's avonds optreedt met Brigitte Kaandorp. Op woensdag 1 september is er 's middags een gratis kinderconcert van Te Zotte Zeehonde. Opvallend is dat het Nazomerfesti val dit jaar lijkt te breken met het streven muziekacts exclusief naar Zeeland te halen. Zo zijn bijvoor beeld Alain Clark (eind deze maand op Concert at Sea), Moke (eerder op Klomppop en afgelo pen weekeinde nog op Vestrock) en DAAU (deze maand op Giro de Picnic in Zonnemaire) al eerder in Zeeland te zien. Het festival begint dinsdag 24 au gustus met De Misantroop van Mo lière op landgoed Overduin in Oostkapelle. Q Voor meer informatie over het festi val zie www.nazomerfestival.nl. Alain Clark is dit jaar een van de publiekstrekkers op het Abdijplein tijdens het Zeeland Nazomerfestival. Ook (inter)nationaal cultuurnieuws op www.pzc.nl/cultuur MIDDELBURG - Een even bijzondere als kostbare aanwinst voor het Zeeuws Museum in Middelburg. Directeur Marjan Ruiter nam gis termiddag officieel een zilveren drinkschaal op voet in ontvangst. Het nieuwe topstuk heeft een pro minente plaats in de wandtapijten zaal gekregen. De zogeheten tazza is een van de vier zilveren drinkschalen die in 1597 werden vervaardigd in op dracht van de familie Courten. Ze herinnerden aan Guillaume Cour ten, die in 1567 uit handen van de hertog van Alva wist te blijven door op slinkse wijze de gevange nis te ontvluchten. Van de tazza's zijn er twee spoor loos en is er een in het bezit van het Rijksmuseum. Het exemplaar dat het museum nu toont, vervaar digd door een Middelburgse zil versmid, was eeuwenlang in het bezit van vooraanstaande Zeeuwse families. Het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen wist het te verwerven dankzij bij dragen van de provincie en fond sen en heeft het in bruikleen aan het museum gegeven. Voorzitter Maarten Steenbeek van het genootschap wil geen exact be drag van de aankoop noemen, maar volgens hem is er 'vele tien duizenden euro's' mee gemoeid. MIDDELBURG Het Zeeuws Veilinghuis in Middel burg houdt vandaag (13.30 en 19.00 uur), morgen (13.30 en 19.00 uur) en donderdag (13.30 uur) een vei ling. Er worden enkele Egyptische en Romeinse stukken aangeboden. Het gaat om onder andere twee maskers en een steen met hiëroglie fen. Ook opvallend is het grote aan bod van aardewerken apothekers potten, munten en penningen, sie raden, art deco, meubelen en klok ken. Verder is er een veiling van an tiquarische boeken en prenten. Q www.zeeuwsveilinghuis.nl 11' I i'i M—M 'I II11> VLISSINGEN 'Film by the Sea door het jaar' pre senteert vanavond om 19.30 uur in CineCity in Vlissingen de voorpre mière van Ondine. Deze film van Neil Jordan vertelt het verhaal van een stoere Ierse visser (Colin Far- rell) wiens leven ingrijpend veran dert als hij een betoverend mooie vrouw (Aliqa Bachleda) in zee vindt. Zijn dochtertje gelooft dat ze een zeemeermin is, de mythi sche waternimf Ondine. Haar va der wordt smoorverliefd, maar aan het ongelofelijke liefdesverhaal zit ook een duistere kant. Ledeltheater, Millennium 2: 20.30 uur. TERNEUZEN View, Sex and the City 2: 20.15 uur; StreetDan- ce (3D): 20.15 uur; Robin Hood: 20.15 uur. VLISSINGEN CineCity, Sex and the City 2: 16.00, 19.00 en 21.30 uur; She's out of My League: 16.30,19.00 en 21.45 uur; Shocking Blue: 14.00 uur; StreetDance (3D): 14.00, 16.15,19.15 en 21.45 uur; Sneak: 22.00 uur; Prince of Persia: 13.45, 16.15, 19.15 en 22.00 uur; Robin Hood: 16.00, 19.00 en 21.30 uur; Killers: 14.00, 16.30, 19.00 en 22.00 uur; Ondine: 19.30 uur; Date Night: 13.45 en 22.00 uur; De Gelukkige Huisvrouw: 13.45 uur; Hoe Tem je een Draak (3D): 13.45 uur; Centurion: 16.30 uur. FILM BY THE SEA Stem op uw favoriete boekverfilming van het seizoen en win uw eigen filmzaal: www.pzc.nl/filmbythesea, STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl OOSTBURG - De programmering van het Ledeltheater in Oostburg staat komend seizoen voorname lijk in het teken van regionale en Vlaamse artiesten. Toppers in het aanbod zijn verder de Cana dees/Amerikaanse wereldgroep Barrage en Liesbeth List. Het theaterseizoen begint in Oost burg op 25 september met de mu zikale cabaretvoorstelling Ander mans veren live en wordt op 14 mei 2011 afgesloten met een theatercon cert door Jeugdorkest IJgenweis en De Courten-tazza, een zilveren drankschaal op voet, is te zien in de wandta- Brassband Excelsior, pijtenzaal van het Zeeuws Museum. foto Ruben Oreel Onder de streekartiesten die in het Ledeltheater worden verwacht zijn Piet Brakman, Jacco Ricardo, de band Size Matters, Maikel Har te, Ambras, Erwin Neve 8c Marcel van Westen, de Plattelanders en de Zoma. Uit Vlaanderen komen onder anderen Bart Peeters, Wil lem Vermandere, Johan Vermin nen, Guido Belcanto en Ishtar. Voor de kinderen zijn er elke maand voorstellingen en ook caba ret keert maandelijks terug, met onder anderen Kristel Zweers, Rob Urgert, Op Sterk Water en de Nachtzusters. www.ledeltheater.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 13