'Escorte voor Caza-schepen' Met st de voordeligste stipreizen.nl 81 buitenland Vlaamse alliantie voorop BLOKKADE Schip met hulpgoederen dit keer geweldloos tegengehouden Radisson Blu at Disneyland® Paris****+ maandag 7 juni 2010 Libanese demonstranten verbranden een Davidsster bij de VS-ambassade in Beiroet om te protesteren tegen de blokkade van Gaza toto Bilal Hussein/AP Iran en Turkije bieden militaire begeleiding hulpkonvooien aan. Israël raakt door blokkade Ga- zastrook verder in diplomatiek isolement. Opvarenden Radnel Corrie uit Is raël gezet. JERUZALEM - Turkije en Iran heb ben gisteren aangeboden toekom stige hulpkonvooien op weg naar Gaza te begeleiden met een mili tair escorte. Zij deden dat nadat Is raël zaterdag opnieuw een schip had tegengehouden dat de blokka de van de Gaza-strook wilde door breken. Dit ingrijpen verliep, in te genstelling tot de commandoraid waarbij vorige week maandag ne gen doden vielen, geheel geweld loos. Een hoge lraanse militair verkon digde gisteren dat de marine-afde ling van de Revolutionaire Garde klaar staat om konvooien 'van elke nationaliteit die hulp naar het on derdrukte volk van Gaza brengen', te escorteren. Volgens Israël zal het zover niet komen. Een woord voerder van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu deed de aan biedingen van Iran en Turkije af als 'een niet-realistisch scenario' en zei dat Israël 'dit soort zaken vreedzaam wil oplossen'. Israël staat steeds meer onder druk om het beleid over de blokka de van de door de radicale Pales tijnse beweging Harnas gecontro leerde Gazastrook te herzien. Zelfs de Verenigde Staten, de belangrijk ste bondgenoot van Israël, noem den de blokkade zaterdag 'onhoud baar'. De internationale gemeen schap dringt aan op een internatio naal onderzoek naar de bloedige gebeurtenissen van vorige week, BRUSSEL - Bij de parlementsverkie zingen komende zondag in België, lijkt de Vlaams-nationalistische N-VA (Nieuw-Vlaamse Alliantie) hoge ogen te gooien. Volgens opi niepeilingen wordt de partij met ruime voorsprong de grootste in Vlaanderen. Landelijk zou de N-VA als tweede eindigen, na de Franstalige socialisten. Mocht N-VA inderdaad een mon sterscore halen bij de verkiezin gen, dan wordt een akkoord tus sen Vlamingen en Franstaligen over het tweetalig kiesdistrict Brus- sel-Halle-Vilvoorde moeilijker dan ooit. Net als het Vlaams Belang streeft de N-VA naar een onafhankelijk Vlaanderen, maar voor het overige is ze een meer gematigde, centrum rechtse partij. N-VA en Vlaams Be lang komen allebei voort uit de Volksunie. Deze in de jaren '50 op gerichte partij zette zich in voor de emancipatie van de Vlamingen in het destijds door een Franstali ge elite bestuurde België. maar Israël stelt dat het prima in staat is zelf een onderzoek te doen. Het houdt vol dat de blokka de noodzakelijk is voor de veilig heid van de Israëlische bevolking. Israël stelt dat het bij de aanval vo rige week uit zelfverdediging han delde en zegt videobeelden als be wijs te hebben. Activisten zouden onder meer met messen gezwaaid hebben. Opvarenden hebben ver klaard dat juist de Israëlische com mando's eerst schoten. Turkije, tot voor kort het enige moslimland dat op goede voet stond met Israël, is zelf een onder zoek begonnen. Het land wil Israë lische leiders aanklagen vanwege de aanval waarbij negen Turkse ac tivisten omkwamen. Ook onder zoeken Turkse veiligheidsdiensten of er verband is tussen de Israëli sche aanval op het konvooi van zes schepen en een PKK-aanslag op een Turkse marinebasis aan de Middellandse Zee, een paar uur eerder op diezelfde maandag. Israël zette gisteren de opvarenden van het zaterdag geënterde Ierse schip Rachel Corrie, uit. Zeven van hen werden over de grens naar Jor danië gezet. De zes Maleisiërs en een Cubaan gingen de grens over via de Allenbybrug over de rivier de Jordaan. De overige twaalf opva renden zijn later op een vliegtuig naar hun land van herkomst gezet. Een van de activisten aan boord was Mairead Maguire, die in 1976 met Betty Williams de Nobelprijs voor de Vrede kreeg voor hun stre ven naar een geweldloze oplossing voor het conflict in Noord-Ierland. De Rachel Corrie was met hulpgoe deren onderweg naar de Ga zastrook, toen Israël haar zaterdag ochtend enterde. De kapitein had tot vier keer toe een bevel van de Israëliërs om koers te zetten naar de Israëlische havenstad Ashdod genegeerd. De organisatie Free Gaza, de drij vende kracht achter de hulpmis sies naar de Gazastrook, blijft sche pen naar Gaza sturen. Greta Ber lin, de woordvoerster van Free Ga za, zei zaterdag dat zich al vier ka piteins hebben gemeld die staan te popelen om deel te nemen aan een volgende missie. De blokkade van de Gazastrook- werd in 2006 ingevoerd, toen Ha- masstrijders de Israëlische soldaat Gilad Shalit gijzelden. Aankomst juni t/m dec. Inclusief; verblijf in het ^-sterren-plus Radisson Biu at Disneyland® Paris Incl ontbijt. Dit hotel is ideaal gelegen voor een bezoek aan Disneyland® Paris (entree niet inbegrepen). Ook de lichtstad Parijs verkent u gemakkelijk vanuit dit stijlvolle hotel. 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer exd. Calamiteitenfonds/re: boek online of bel 020 - 66 22 222 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer exd. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR SGR (f)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8