321 sport Contador ligt op schema voor de Tour Ook Meeuwen vindt zijn Waterloo in Halsteren Stefan Hage op nieuwe machine naar de zege maandag 7 juni 2010 door Herman Heuvink bath - Stefan Hage uit Goes heeft de motorcrosswedstrijd op het Schelde-circuit in Bath in de klas se MX 2 gewonnen. Bij de MX i toonde Erik van der Wekken uit Zierikzee zich de sterkste. In de MX 2 was het een bijzondere spannende strijd in beide man ches tussen de 18-jarige Hage en zijn leeftijdgenoot Rinnie van Lin den uit Putte. In beide manches gingen ze als aan een touwtje over het circuit. De eerste manche leverde een over winning op voor Hage op zijn spiksplinternieuwe KTM 2011. „Aan deze machine kun je merken dat 10-voudig wereldkampioen Ste fan Everts daar een aandeel in heeft gehad", vertelde Hage. In de tweede manche had Van Linden een andere band gemonteerd op zijn Suzuki. Dat was te merken want meteen na het vallen van het starthek schoot hij er als een ko meet vandoor. Hage had grote moeite om de ontketende Braban der te volgen. Van Linden bereikte ook als eerste de finishvlag direct gevolgd door Hage. De laatste had het heel wat rustiger aan kunnen doen, want Van Linden werd niet geklasseerd. Hij was aan de start verschenen zonder een transpon der te monteren waardoor zijn doorkomsten niet werden geregis treerd. In beide manches reed Mar co Pennings uit Tholen achter de beide kopmannen eenzaam rond. Om de vierde plaats vond een ge weldig gevecht plaats tussen maar liefst vijf rijders. Johnny van Eeke- len uit Goes en Bart Kuzee uit Waarde wisten de zesde en achtste plaats te bezetten en schoven een plaatsje op door het niet klasseren van Van Linden. Van der Wekken was duidelijk de sterkste in de gemengde klasse MX 1 en veteranen. Thijs Lampio uit Vlissingen werd vijfde. Bij de veteranen ging de overwinning naar Andre van Sundert uit Et- ten-Leur. Ad Geldof uit Oostkapel- le was met een vierde plaats de beste Zeeuw. De 12-jarige Lukas de Ruiter uit Wolphaartsdijk won bij de 85 cc. In de tweede manche kwam de scholier met gebalde vuist over de finish, want de winst betekende zijn allereerste overwinning in het dagklassement. Steeds zat de KTM-rijder er met tweede en der de plaatsen dichtbij maar nu was het eindelijk raak. Jochem van den Dorpel uit Kapelle werd vierde. Bij de 65 cc was Jayden Hoek uit Oost-Souburg in beide manches de sterkste. Joris Lampio uit Vlis singen debuteerde knap met een vijfde plaats. In de drukst bezette clubklasse ging de overwinning in beide man ches naar de in België woonachti ge Nederlander Lars van Wijk. Tweede in de dagklassering werd thuisrijder Michael Sleymer. Mark Goedegebure uit Tholen maakte het podium compleet. Mike Beekers vliegt door de lucht in Bath. foto Izaak Verkeste door Edward Swier maar ik ga die ritten wel met res- pea benaderen." parijs - De Dauphiné is gestart. Doorgaans een belangrijke voorbe- NIEUWE STIJL reidingswedstrijd op de Tour, mij- De Dauphiné van 2010 is een Dau- den nu veel van de (bescheiden) phiné-nieuwe stijl. ASO, ook ver kanshebbers voor de Ronde van antwoordelijk voor de Tour, heeft Frankrijk de koers. Maar, de grote de organisatie overgenomen. Op Tourfavoriet, Alberto Contador, is het eerste oog - met een proloog, er wel. En blijkt in orde. enkele lastige ritten in de bergen en een lange tijdrit - is niet zo heel „Ik zit op schema, zal nog wel beet- veel veranderd, je bij beetje beter worden", zei Al- Wel komt de Dauphiné nu op berto Contador zaterdag op een plekken waar de ronde in het verle- persconferentie. Wat dat betekent, den zelden kwam. Zaterdag is er moet de concurrentie ontmoedi- bijvoorbeeld een finish op Alpe gen. d'Huez. Dat is overigens een troost- De Spanjaard won gisteravond de prijs voor het Alpendorp, dit jaar proloog van de Dauphiné. niet opgenomen in het Toursche- Na winst in de Ronde van Castilië ma. en Leon, de Ronde.van Algarve en De Dauphiné is niet populair. 'Spa- Parijs-Nice lijkt een volgende eind- ren' is voor velen het adagium. De zege zich af te tekenen. Contador Ronde van Luxemburg biedt cou- gaf in Evian echter aan niet per se reurs nog net even iets meer rust zijn zinnen op winst in de Dau- richting de Tour. phiné te zetten. „Als de kans zich Zij die in de Giro al voluit zijn ge- voordoet, zal ik het natuurlijk niet gaan, voelen überhaupt niet meer laten lopen. Daarvoor staat de Dau- de behoefte nog een dergelijk zwa- phiné te mooi op je erelijst. Maar re wedstrijd te rijden, ik zal er hoe dan ook voor waken En dan is er natuurlijk ook nog de dat ik mijn ploeg te veel moet la- Ronde van Zwitserland, volgende ten werken. Daarvoor zitten we te week. dicht op de Tour." Contador weet dat hij slechts van Het is dé grote vraag voor de aan- weinigen wat te vrezen heeft. Gar- staande Ronde van Frankrijk. In min-renner David Millar zou dank- hoeverre kan Contador, als het zij zijn tijdritcapaciteiten ver kun- hem eens lastig wordt gemaakt, te- nen komen, Chris Horner (Radios- rugvallen op zijn knechten. De hack) en Jurgen van den Broeck Spanjaard geeft bij voorbaat aan (Omega Pharma-Lotto) kunnen al- dat er aan de verrichtingen van de licht ook met Contador wedijve- Astana-equipe deze week geen ren. Rabo's Denis Mentsjov, 35e in conclusies moeten worden verbon- de proloog, is een vraagteken, den. „We zijn nog aan het puzze- De Rus moest vanwege een bron- len." chitis verstek laten gaan in de Contador verkende de afgelopen Sierra Nevada en stapte in de Ron- weken zowel de Pyreneeën-etap- de van België al op de eerste dag pes als de rit over de noord-Franse af kasseien. En ook over de Tourstart In de Dauphiné kan hij zich se in Nederland heeft hij zich afdoen- rieus testen, met onder anderen de laten voorlichten. „De wind Tourcollega's Koos Moerenhout en kan daar een belangrijke rol gaan Maarten Tjallingii (gisteren vijf spelen. En net als in de etappe tiende) aan zijn zijde. Robert Ge- over de kasseien zal de spanning sink kiest, na een langdurig trai- groot zijn. Je moet rekening hou- ningskamp in de Sierra Nevada, den met valpartijen en tijdverschil- voor de Ronde van Zwitserland, len aan de finish. Ik heb geen Net als Lance Armstrong trou- angst voor die eerste Tourweek, wens. door door Jan Dagevos halsteren - Welke Zeeuwse voet balclub durft het in de toekomst nog aan om een beslissingswed strijd in Halsteren te spelen? Na dat vorige week RCS op het ter rein van de Brabantse club naast promotie greep, ging het zaterdag op sportpark Beek ook mis met De Meeuwen. De Walcherse for matie verloor in de finale van de nacompetitie met 2-1 van Altena. De accommodatie van Halsteren is prachtig. Het veld, dat verscholen ligt tussen de lommerijke bossen, is prima en het clubhuis zou een topklasser niet misstaan. Toch zijn de Zeeuwse voetbalclubs er door gaans niet gelukkig als het op be slissingswedstrijden aankomt. Zie rikzee, Terneuzen en RCS kunnen erover meepraten en na zaterdag nu ook De Meeuwen. De Walcherse formatie was er net als RCS een week eerder dicht bij, maar ging in de slotfase onderuit. Vier minuten voor het einde zorg de Altena-aanvoerder Remon Duij- zer met een fraaie kopbal voor de 2-1. Voor de ploeg uit Altena bete kende het behoud van het tweede klasserschap, De Meeuwen op zijn beurt moet het volgend seizoen wederom in de derde klasse probe ren. „We waren minimaal gelijk waardig aan Altena", stelde Meeu wen-trainer Hans van de Rafelaar na afloop terecht vast. „Het is jam mer dat we de kroon niet op het werk kunnen zetten. Misschien kwamen we op het gebied van slimheid net iets tekort." Altena sloeg in elk geval twee keer op sluwe wijze toe. Vlak voor rust belandde een diepe bal achter de defensie bij De Meeuwen. Doel man Rinko Koppejan kwam uit, tastte mis, waarna Richard de Laat de bal in het lege doel kon depone ren. De tweede treffer viel uit een vrije trap (86e minuut), op een moment dat De Meeuwen op zoek was naar de tweede adem. „De wedstrijd kostte veel kracht", zei Van de Rafelaar. „maar ik moet de jongens een compliment geven. Ze hebben keihard gewerkt." De finale was matig. Dat mocht vooral Altena zich aanrekenen. De ploeg, die het afgelopen seizoen in de tweede klasse uitkwam, han teerde bijna alleen maar de lange bal, terwijl de beste voetballers nu juist op het middenveld stonden. De Meeuwen beet van zich af, maar kon ook niet echt een vuist maken. De spitsen Robin Dek en Timmie Kwast konden voorin wei nig forceren. Een keer moest Alte na de bal van de lijn halen, nadat Martijn Blommaert de bal voor het doel had gebracht. Vlak voor rust werd het toch 0-1 na en fout in de defensie bij De Meeuwen. De ploeg toonde hierna veer kracht en kwam in de 47e minuut op 1-1, toen Robin Dek een voor zet vanaf rechts op waarde beoor deelde. De Meeuwen voelde dat er meer in zat en zocht brutaal de aanval. Veel grote kansen leverde dat overigens niet op. Toen ieder een zich verzoend had met verlen gingen, sloeg Altena nog een keer toe. Remon Duijzer kopte in de 86e minuut raak en liet De Meeu wen met een kater achter. „We zijn dit seizoen van heel ver geko men", stelde Van de Rafelaar. „De ze selectie kan nog doorgroeien." De Meeuwen-Altena 1-2 (0-1). 44. Richard de Laat 0-1, 47. Robin Dek 1-1, 86. Remon Duijzer 1-2. Scheis- rechter: Van Herk (Groot Ammers). Gele kaart: Remon Duijzer, Jesse van Elzelingen, Ranil van Gastel (allen Alte na), Martijn Blommaert, Pieter Roelse (Meeuwen). Aantal toeschouwers: 500. Alberto Contador was gisteren de ster!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70