sport 131 Padmos zit weer voorin Weergaloze inhaalrace brengt korfballers TOP alsnog promotie r All Ready zakt een extra klasse Bruse Boys hofleverancier Bart °.vaa.Iaat. voor team talententoernooi handen glippen Geen Belgen dit keer f *6^ -j.- l_ kSrs overwinning uit De Herdt zwaait af Schrijf in °P: Lees de weblogs over wielrennen, voetbal en hardlopen www.pzc.nl/blogs maandag 7 juni 2010 Mórtin Vrij zette een streep onder een Belgisch reeksje in de Ronde van Bruinisse. De renner uit Hellevoetsluis werd de opvolger van de Belgen Kristof Smits (winnaar in 2008) en oud-prof Wim Arras (winnaar in 2009). door Wim de Vos bruinisse - Johan Padmos weet zich de laatste tijd behoorlijk te manifesteren in de wedstrijden bij de amateurs A. De oorspronkelijk uit Zierikzee afkomstige maar te genwoordig in Wissenkerke woon achtige coureur slaagt er regelma tig in om 'kort' te eindigen, maar een echt succes bleef uit. Zo ook zaterdag in de Ronde van Bruinis se waar Padmos opnieuw deel uit maakte van een kopgroep van ze ven renners. Uiteindelijk viel de Zeeuw net buiten het erepodium. Padmos eindigde als vierde in de door Martin Vrij uit Hellevoetsluis gewonnen wedstrijd. Nog niet zo erg lang is lohan Pad mos actief in de wielersport. Tot een paar jaar geleden beoefende hij de voetbalsport (bij SKNWK) maar kreeg toen, net als zijn broer Maarten Padmos, de wielermicro- be toegediend en was verkocht. Padmos liet meteen zien niet van een afwachtende houding te hou den. Steeds verkoos hij de aanval en reed daardoor al veel kilome ters mee in kopgroepen. Zo ook za terdag in Bruinisse waar zeven man reeds na vijftien van de in to taal zestig te verrijden kilometers aan de haal gingen. Als enige Zeeuwen waren de Padmosjes daarbij; zij hadden gezelschap van renners als bijvoorbeeld Bart Wol thuis, Dylan de Kok, Guus de Graauw en Martin Vrij. Vooral Vrij werd al meteen als een goede klant voor de overwinnings- bloemen getipt. De renner uit Hel levoetsluis komt dit seizoen op nieuw goed voor de dag. Hij werd onder meer derde in de Ronde van Noord-Beveland (die hij vorig jaar overigens op zijn naam schreef) en hij won vorige week nog een wedstrijd in Rotterdam. Een tegenreactie met onder ande ren Francois Franse daarbij werd te laat in gang gezet waardoor de kopgroep zich mocht opmaken voor de finale. Vrij wachtte die niet af) liet zijn vluchtmakkers ach ter en won met zo'n honderd me ter voorsprong. De wedstrijd bij de amateurs 40+ werd ontsierd door een valpartij waarbij Daaf van der Maas ernstig gewond raakte. De wedstrijd werd stilgelegd om de renner uit Geers- dijk af te kunnen voeren. Na de neutralisatie besloot de wedstrijd leiding om de koers niet meer uit te rijden. Omdat de wedstrijd mee telt voor het klassement van TMZ werd besloten alle renners acht punten toe te kennen. Nieuweling Boaz Bal uit Zierik zee speelde een hoofdrol in de Ronde van Lewedorp. Hij zat sa men met zijn teamgenoot Frank Vermue in een kopgroep van drie. In de finale speelden de Middel kampers het spel voorbeeldig uit. Vermue kaapte de overwinning, Bal werd derde. Bal werd gisteren nog tiende in Huijbergen. Uitslagen Amateurs A: 1. Martin Vrij (Helle voetsluis), 2. Dylan de Kok (Steen bergen), 3. Guus de Graauw (Wouwse Plantage), 4. Johan Pad mos (Wissenkerke), 5. Rene Smits (Lage Zwaluwe), 6. Bart Wolthuis (Hank), 7. Francois Franse (Kwaden- damme), 8. Ramon van der Knaap (Hellevoetsluis), 9. Dirk van Dam (Nieuwe-Tonge), 10. Roger Oomen (Etten-Leur); overige Zeeuwse renners: 14. Ismael Segers (Hulst), 19. Edzard van Ewijk (Wolphaarts- dijk), 22. Ruben Tissink (Kapelle), 30. Jan de Jager (Wolphaartsdijk), 31. Maarten Padmos (Zierikzee); niet gefinisht: Rein-Jan Elenbaas (Goes), Klaas Flikweert (Goes), Jor- dy Leenknecht (Hulst). door Koen de Vries arnemuiden - Eerst huilde ze tra nen van verdriet, niet veel later huilde ze tranen van vreugde. Pe tra de Ridder zat zaterdag in een achtbaan van emoties. De aanvoer ster van korfbalclub TOP moest in de wedstrijd waarin haar team pro motie naar de overgangsklasse moest afdwingen al na drie minu ten uitvallen met een knieblessu re. Ze zag haar team tegen kam pioen Nieuwerkerk met 0-5 en 4-9 achterkomen en na een weergalo ze inhaalrace toch nog winnen met 17-15. TOP promoveert naar een niveau waarop het nog nooit acteerde en daar was Peter de Ridder heel erg blij mee. „Voor de rust waren we onszelf niet", keek de oudste van de vier De Ridder-zussen terug. „We moesten winnen om zeker van promotie te zijn. Dat zorgde voor spanning en die werkte ver lammend. En ik denk ook dat mijn uitvallen de ploeg geen goed deed. Maar mijn zusje Anita heeft me goed vervangen. Ze is nog maar zestien. Ik had haar deze week al voorbereid op de wed strijd. Ik wist dat ik het met die knie niet lang zou volhouden." Petra de Ridder had ondanks de zwakke start altijd hoop gehou den. „De trainer hield in de rust een donderpreek en gaf een paar harde tikken op de tafel. Dat heeft geholpen." Pi" TOP viert feest. TOP toonde zich de laatste weken een kat met zeven levens. Vorige week moest de ploeg winnen bij concurrent Rust Roest om de kans op promotie levend te houden. Bij een 11-9-achterstand demarreer den de Arnemuidenaars naar 11-15 en gaven het niet meer weg. Zater dag was de krachttoer nog indruk wekkender. Vlak na rust gooide Nieuwerkerk de 4-9 door het mandje en leek de overgangsklasse lichtjaren ver verwijderd. Een kwartier en zeven treffers later was het 11-9 en stond de deur op eens wijd open. In een slotfase die niet geschikt was voor hartpatiën ten kon het alle kanten op. Het foto Ruben Oreel werd 11-11, 13-11 en 14-14, waarna TOP het hoofd op het snikhete veld het koelst hield. Eén minuut voor tijd scoorde de onvermoeiba re Jeanine Marijs de 17-14 en was de buit binnen. Dankzij de promotie naar de over gangsklasse is TOP op het veld nu de hoogst spelende korfbalclub van Zeeland. En dat terwijl de ploeg drie jaar geleden nog tweede klasser was. „Dit is nog niet het eindpunt", voorspelde de voorzit ter na afloop. Scores TOP: Jeanine Marijs 5, Corné Bezemer 4,' Wilma de Ridder 3, Leon van Belzen 3, Nelleke van Belzen 1, Jor- di Meulmeester 1. door JaapJan Ritsema goes - Fortis kon in Den Haag ver trouwen op eigen kracht. Door de overwinning op VEO blijven de Souburgers eersteklasser. Het lot van Ondo in de tweede klasse hangt aan een zijden draad na het verlies tegen Oranje Nassau. Zater dag moet de ploeg op neutraal ter rein opnieuw aantreden tegen Oranje Nassau voor klassebehoud. VEO-Fortis 12-13: In de laatste mi nuut sleepte Fortis een vitale zege uit het vuur. Daar zag het niet naar uit toen VEO kort na rust de 8-3 optekende. Maar onder aanvoe ring van Esther Kasse toonde For tis zich mentaal sterk. Dertig tel len voor tijd kon Fortis dankzij Kasse opgelucht ademhalen. Scores Fortis: Esther Kasse 5, Remco Crucq 3, Jordy Sleijpen 2, Patrick Kop- pejan, Mark Trimpe, Jessica de Boer 1. Tjoba-Merwede 18-12: Tjoba deed de sportieve plicht tegen Merwe- de. Met gevarieerd aanvalsspel was het klasseverschil evident. Merwe- de bleef geloven in een goede af loop. Pas bij 16-12 gaf de ploeg zich gewonnen en kon Tjoba relaxed stilstaan bij het laatste optreden van Gerben van Boven. Scores Tjoba: Johanneke Vleugel 4, Dennis Broerse en Marcel de Dreu 3, Gerben van Boven, Esther van Boven en Manon Braam 2, Niels Westmaas en Dirk-Jan Westmaas 1. All Ready-Rust Roest 9-24: Rust Roest, dat nog een promotiekans had, denderde over All-Ready heen. Over het laatste kunstje van de Zierikzeese eersteklasser kon de afscheid nemende Remy Quist (hij gaat naar Fortis) weinig verhef fends kwijt: „All Ready moet het plezier terug zien te vinden." Daar mee keek hij vooruit naar volgend seizoen waarin All Ready op eigen verzoek een extra klasse afdaalt en zal uitkomen in de derde klasse. Scores All Ready: Martijn Peeren en Jan Willem van Nieuwenhuijze 3, Jacco de Loof 2, Henk de Graaf 1. ouwerkerk - Voor de derde keer gaan de voetbaltalenten van Schouwen-Duiveland een gooi doen naar de hoofdprijs in hef Jaap Goud Regiotalententoernooi in Ouwerkerk. De ruggengraat van de selectie wordt gevormd door Bruse Boys, dat komende zaterdag met zes spelers hofleverancier is. Het toernooi is enig in zijn soort. Nergens anders in Zeeland komen louter regioteams samen voor een toernooi. De winnaars van de eer ste twee edities zijn zaterdag op nieuw aanwezig: de Walcherse se lectie (winnaar in 2008) en het Flakkees elftal (winnaar in 2009). Vorig jaar was het verschil tussen Flakkee en het Schouws elftal één luttel doelpuntje. Net als vorig jaar treffen de teams elkaar meteen in hun eerste wedstrijd. Toen won het Schouws elftal met 2-1 door goals van Ingmar Quist en Kristian Bouwman. De vierde deelnemer is een nieu weling op het toernooi. Het Rei- merswaals elftal zal zijn debuut maken. Dat team, waarvoor Zierik- zeeënaar Eddie Kiesenberg (trai ner Rillandia) het nodige werk ver zet, vervangt het Zeeuws-Vlaams elftal. De eerste wedstrijd op het Ouwer- kerkse sportveld 't Eultje wordt za terdag om 11.00 uur gespeeld, de laatste om 15.10. De vier teams spe len elk eenmaal tegen elkaar. De wedstrijden duren tweemaal twin tig minuten. De prijsuitreiking wordt rond 16.30 uur verwacht. Selectie Schouwen-Duiveland onder 23 jaar: Rudi van der Bijl, Dimitri Hooft- man, Jasper Maaskant, Julian Vaane, Ge rard Vogel, Mats Willemse, Olaf Willem- se (allen Bruse Boys), Martijn Boot, Leo nard van Floresteijn (DFS), Robert de Bruine, Bart Jan van Damme, Rudi Kos ter (Duiveland), Ray Kroon (JVOZ), Kris tian Bouwman (SKNWK), Jos Kristalijn, Robin Provoost (ZSC'62), Jeffrey Bon- gers, Lars Holm, Rick Bevelander (Zie rikzee). Trainer: Edwin Kriens; assis tent: Cees Willemse. kapelle - Bij het dit weekeinde ge starte Accon AVM Kapelle Open heeft tennisser Bart Ovaa een op het oog zekere overwinning uit zijn handen laten glippen. In de 3-categorie van het mannen- enkelspel stond de Souburger ruim voor tegen Vincent Kom- mers uit Terneuzen, maar moest alsnog de zege aan Kommers la ten. Het werd 0-6 6-4 7-6 voor Kommers. Ovaa stond met 6-0 4-1 voor, waarna Kommers uit zijn schulp kroop. Op 5-4 in de derde set kon Ovaa de partij alsnog in zijn voordeel beslissen, maar weer toonde Kommers veerkracht. De tiebreak won hij met 7-4. zaamslag - Korfbalvereniging Zaamslag nam zaterdag na het duel met Stormvogels afscheid van coach Ivan De Herdt. Hij traint, na tien jaar trouwe dienst bij Zaam slag, volgend seizoen de Belgische hoofdklasser Hoboken KC. worries.n\

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69