Batig saldo als Rotaryclub overweegt bezuiniging 141 zeeland 'Onze duofiets is zeer gewild' 1 l PZC J Treinkaping bij de Punt JAARSTUKKEN Pleidooi voor rechtmatigheid Spinning, zweten en eten voor aanschaf duofiets Dieven nemen deel huisraad mee Schuur en auto gaan in vlammen op Drie gewonden bij botsing op A58 Vechtpartij op Grote Markt www.pzc.nl/webwinkel Headline Nieuws Lezersprijs 14,95* X BON Headline Nieuws maandag 7 juni 2010 door Ali Pankow ZIERIKZEE - Al jaren achtereen sluit de jaarrekening van de gemeente Schouwen-Duiveland met een fors batig saldo. Voor de fracties van VVD en GroenLinks is dat aanlei ding ervoor te pleiten het batig sal do van 2009 maar vast te gebrui ken voor de bezuinigingen van 5 miljoen euro die de gemeente voor 2013 zal moeten ophoesten. Dat batig saldo op de jaarrekening van 2009 bedraagt 1,7 miljoen euro incidenteel en 109.500 euro struc tureel. 'Incidenteel' wil zeggen dat dit geld maar eenmalig besteed kan worden. „Maar de praktijk wijst al negen jaar uit dat we elk jaar een fors batig saldo hebben, dus kunnen we gerust 1,5 miljoen euro als bezuiniging inboeken. Dan hebben we die al bereikt", al dus Dick Meulblok (WD). Alleen de fractie van GroenLinks is het op dat punt met hem eens. GroenLinks heeft wel veel proble men met de gemeentelijke jaarstuk ken 2009. Zo tilt deze fractie voor al zwaar aan het feit dat de nieuwe accountant geen zogeheten verkla ring van rechtmatigheid heeft kun nen afgeven. Het probleem zit in het feit dat sommige ambtenaren bij diverse haastklussen opdrach ten hebben verstrekt aan regionale ondernemers zonder het college van burgemeester en wethouders daarvan in kennis te hebben ge steld. Wethouder Ad Verseput er kent dat dit niet in de haak is, maar geeft aan dat het niet om gro te investeringen gaat. Voortaan wordt erop toegezien dat die terug koppeling wel zal gebeuren. RENESSE RENESSE - Tussen donderdag 3 en zaterdag 5 juni is ingebroken in een woning aan de Jan van Renes- seweg in Renesse. De daders kwamen de woning bin nen door het vernielen van een ruit. Uit het pand werden onder meer televisies, een klok, een dvd-speler, lampen en een bed gestolen. De waarde van de gestolen goederen is onbekend. STAVENISSE Een grote schuur aan de Buurtweg in Stavenisse is zaterdagmiddag vol ledig uitgebrand. De brand ont stond tijdens laswerkzaamheden aan een auto, die in de schuur stond. Ook de wagen ging in rook op. De brandweer rukte met twee bluswagens uit om het vuur te be dwingen. Twintig minuten na mel ding werd het sein brandmeester gegeven. Niemand raakte gewond. KRUININGEN Op de A58 bij Kruiningen kwamen zaterdagmiddag rond half een door drukte vier auto's met elkaar in botsing. Een automobilist remde af, een achterligger had dit niet in de gaten. Hij drukte zijn voorgan ger zo twee voertuigen naar voren. Drie van de vier auto's raakten zwaar beschadigd. Twee personen liepen nekklachten op en één per soon brak een arm. Zij zijn alle drie naar het ziekenhuis gebracht. GOES Op de Grote Markt in Goes zijn za terdagnacht drie aanhoudingen ver richt bij een vechtpartij. Daarbij waren 15 tot 20 personen betrok ken. Een diensthond van de politie beet een 18-jarige Goesenaar in de schouder. Een 39-jarige man uit Goes probeerde hond van de 18-ja- rige af te trekken. Hij werd met pepperspray in bedwang gehou den. door Ali Pankow Met een opbrengst van 9000 euro is het doel van de actie die de Ro taryclub Zierikzee za terdag hield bereikt: de aanschaf van een duofiets met traponder- steuning voor verpleeghuis Corne lia. „Wij zijn blij met het resultaat en er zal wellicht een vervolg op ko men", zegt Ans Wandel namens de organisatie van het zogeheten 'Benefietsevenement'. Dat bestond uit meerdere onderdelen: een spin- ningmarathon, verkoop van twee dehands fietsen, fietstochten van 30 en 50 km door de polder van Schouwen en een grote barbecue. Negentig deelnemers aan de spin- ningmarathon van de Rotary Schouwen-Duiveland fietsten zich zaterdagmiddag onder De Beuze in Zierikzee bij toerbeurt geduren de drie uur in het zweet. Dat ge beurde onder leiding van Peter van de Zande van Sportworxs Zie rikzee. „Het gros van jullie is erva ren, maar laten de beginners het nou een beetje rustig aan doen en probeer niet alles op hoog tempo mee te doen", luidde zijn waar schuwing aan het begin van de ma rathon. De spinningmarathon werd zater dagmiddag geopend met een start schot door wethouder Ad Verse put. Voorafgaand daaraan maakte hij zelf eerst een rondje in een duo fiets over het Havenplein. De wet houder deed dat samen met de 'rondemiss' Yvette Pastoors. Haar taak bestond dit keer niet uit het zoenen van een etappe- of koers- winnaar, maar uit het uitdelen van water aan de deelnemers. Voor de verkoop van tweedehands fietsen had de Rotary circa 100 exemplaren aangeboden gekregen. „Daar zitten hele goede exempla ren bij. Zelfs een zeer bijzondere", zegt gelegenheidsverkoper Paul Huges verwijzend naar de groene dienstfiets van 'Café De Biet' in Zierikzee. Het publiek toonde zaterdagoch tend al vroeg belangstelling. De meeste kinderfietsjes gingen voor 20 euro van de hand. De rijwielen voor volwassenen varieerden in prijs van 50 tot 70 euro. „En dan zijn er ook nog een paar hele goe de exemplaren waar we 200 a 300 euro voor vragen", zegt Huges. Af dingen is er niet bij. Zodra iemand daar toch de neiging toe heeft, ver wijst hij naar het bord met tekst 'Voor het goede doel' en wordt er niet meer gepingeld. Zeer gewild blijken zogeheten 'stationsfietsen' voor jongeren die elders gaan stu deren en op het station aldaar een eigen fiets bij de hand willen heb ben. Over het restant aan koopwaar aan het einde van de dag behoefde de Rotary zich geen zorgen te ma ken. „Wij hebben een afspraak met een opkoper die alles voor een overeengekomen bedrag van ons overneemt", zegt Huges. Wat betreft het vervolg van dit 'Be nefietsevenement denkt de Rota ry aan het organiseren van een fietsruilbeurs volgend jaar. „Verder willen we de fietstochten ook eens op een ander deel van het eiland organiseren", zegt Ans Wandel. Naast steun aan een goed doel wil de Rotary hiermee ook de schoon heid van de regio promoten. Zo'n duofiets kost 7000 euro en dat hebben we niet zo maar beschikbaar in ons re gulier budget", zegt locatiemana ger Tonny den Ouden van ver pleeghuis Cornelia. „Wij hebben nu één duofiets, maar die heeft geen trapondersteu- ning en dat blijkt in de praktijk be hoorlijk zwaar voor de begeleid sters. Die komen soms met rode hoofden terug van een ritje. Zeker als het een bewoner betreft die zelf niet meer mee kan trappen." Den Ouden is dan ook bijzonder blij met de actie van de Rotary. De ze serviceclub zocht specifiek een goed doel in relatie tot 'Het jaar van de fiets'. Binnen Allévo, waar toe we als verpleeghuis behoren, hebben we bekeken welke vesti ging in aanmerking kwam voor de actie. Dat mocht dus dit keer de Cornelia zijn. De andere zorgcen tra hebben in de voorgaande jaren net goede fietsen gekregen." Den Bij verpleeghuis Cornelia wordt dagelijks gebruikgemaakt van de duofiets. Ouden laat weten dat de duofiets zeer gewild is bij de bewoners van het verpleeghuis. „Wij doen er da gelijks boodschappen mee. Dat past ook in het beleid de bewo ners meer beweging te bieden." Be Moord op Kerwin Duinmeijer jg£»,iföj 3opzienbaren- BkI '«ken in «cd SPSS** De Baarnse it moordzaak categorie DVD's en games 3 dvd-box Exclusieve box met 3 Nederlandse speelfilms over bijzondere, opzien barende misdaadzaken die destijds prominent in het nieuws waren. Skin is een film geïnspireerd op de figuur van Nico B., de moorde naar van Kerwin Duinmeijer eind jaren zeventig. De Punt vertelt het verhaal van de treinkaping bij De Punt in 1977 door negen gewapende Zuid-Molukse jongeren. Bloedbroeders is gebaseerd op de Baarnse moordzaak uit 1961, waarbij drie tieners een 14-jarige jongen doodden. Nederlands gesproken. Speelduur 262 minuten. Adviesprijs €24,95 'exclusief verzendkosten van 2,95 Hierbij bestel ik(sets) x 'Headline Nieuws' a 14,95* exclusief verzendkosten van 2,95. Levertijd met bon 10 werkdagen, levertijd webwinkel 5 werkdagen Klantenservice: 0900 - 2021352 0,45 p.g.) Het is helaas niet mogelijk uw bestelling telefonisch of per mail door te geven. VOORLETTERSVOORNAAM NAAM OM OV GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Buckeroo Payment Service om i.o.v. Wegener NieuwsMedia BV eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. BANK-/GIR0REKEN1NG HANDTEKENING Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Webwinkel, o.v.v. Headline Nieuws', Postbus 1090,5004 BB Tilburg. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u a; Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de ki treft u nadere informatie aan. is verstrekt Is de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64