PZCL Dagpost Brouwersdam vergt geduld kr'~ SCHOUWEN-DUIVELAh 17 14 en 15 j Man meldt poging tot zelfmoord via twitter Hoofdwond door val met bromscooter Rijbewijs ingevorderd bij alcoholcontrole almanak TomTom Humor komt wild en ongecontroleerd uit de buik bij Foor 11 Maandag 7 juni 2010 Negentig diehards zweten drie uur voor een duo-fiets Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl STRANDREDDINGSBRIGADE Nieuwe opleidingen en nieuw hulpverleningsvoertuig door Alï Pankow RENESSE - De vestiging van een EHBO-post aan de Brouwersdam vergt meer geduld dan verwacht. Het bestuur van de Strandreddings- brigade Westerschouwen zette aan vankelijk in op 2009, maar volgens PR-man Rob van Sundert zou het wel eens 2012 kunnen worden voordat die dagpost werkelijk kan functioneren. „Het strookt vooral op de vergun ningen die allemaal nodig zijn om op die locatie elektriciteit, water en licht aan te leggen." Van Sundert acht het van groot be lang dat de dagpost er komt. Ook een herschikking van de drie be staande posten acht hij in de toe komst niet ontdenkbaar. Volgens hem staan die posten in verhou ding met de totale lengte van 21 ki lometer strand vrij dicht op elkaar. Van Sundert is over veel andere za ken ten aanzien van de Strandred- dingsbrigade Westerschouwen ove rigens best tevreden. Dat betreft in de eerste plaats de aanwas van nieu we strandwachten. Zeventien nieu we leden in de leeftijd van 15 tot 27 jaar gingen dit weekend in oplei ding. Zij zullen half augustus hun eerste examen moeten afleggen. „Als je daarvoor slaagt, ben je na tuurlijk nog geen volleerde strand- wacht. Daar is ongeveer twee a drie jaar praktijkervaring voor no dig", zegt Van Sundert. Met trots meldt hij verder de komst van het eerste hulpverleningsvoertuig met striping, ofwel in de eigen kleuren van de reddingsbrigade. Het voer tuig wordt vrijdag 18 juni officieel overgedragen door voorzitter Ray mond van Mourik van Reddings brigade Nederland. Die overdracht staat om 15.00 uur gepland bij de reddingspost Jan van Renesseweg. Volgens Van Sundert is de brigade Westerschouwen vooral in trek bij de vrijwilligers door het feit dat zij ook bij de post kunnen overnach ten. Dat komt tevens de veiligheid op het strand ten goede. „Officieel zijn de reddingsposten in juli en au gustus geopend van tien tot zes uur, maar als er om zeven uur 's avonds nog iets gebeurt op het strand, dan zijn wij natuurlijk nog wel aanwezig en wordt indien no dig hulp verleend." De praktijk heeft uitgewezen dat deze bijkom stigheid geen overbodige luxe is, onder meer doordat soms onerva ren berijders 's avonds een rijtour met een paard langs het strand ma ken. Met regelmaat zijn er valpartij- i ZIERIKZEE Alarmerende berichten op twitter van een man in Zierikzee die aan- S kondigde zelfmoord te gaan ple gen, waren zaterdag aanleiding voor de politie ter plekke pools hoogte te gaan nemen. De man meldde in twitterberichtjes een L einde aan zijn leven te willen ma- W ken omdat hij na een echtschei- W ding niet meer in contact mag ko- men met zijn kinderen. Volgens een woordvoerster van de VEERE Een 49-jarige man uit de gemeente Veere is zaterdag gewond geraakt aan zijn hoofd nadat hij met zijn bromscooter ten val was gekomen. Hij reed rond 14.30 uur over de Kaai toen hij door nog onbekende oorzaak ten val kwam. De man werd ter plaatse door ambulance personeel behandeld. De traumahe likopter is wel ter plaatse geweest, maar het slachtoffer is per ambu lance overgebracht naar het zieken huis in Vlissingen. HULST Tijdens alcoholcontroles in Hulst zijn in de nacht van zaterdag op zondag de rijbewijzen ingevorderd van drie automobilisten. Zaterdag rond 23.15 uur werd op de Grote Kreekweg een 32-jarige auto mobilist uit Sas van Gent betrapt op rijden onder invloed. Op de Absdaalseweg werden rond 01.45 uur een 21-jarige automobiliste uit de gemeente Hulst en een 26-jarige automobilist uit De Clinge (B) met te veel op aangehouden. Tip? redactie@pzc.nl Zeeuws-Vlaanderen is, voor wie de tijd ervoor neemt, een uitgestrekt ge bied met veel mooie, historierijke buurtschappen en dorpen en steden. Die twee Walcherse collega's, op pad om al dat moois fotografisch vast te leggen, genoten van de auto rit over een grote verscheidenheid aan kleine wegen. Aan het eind van de middag werd een versnapering genuttigd in De Griete. De TomTom werd alvast geprogram meerd om snel de wegnaar huis te kunnen vinden. Eerst kwam de vraag: "Wilt u tolwe gen vermijden?' Nee dus, de tunnel is de snelste verbinding met Walche ren. De volgende vraag: 'Wilt u on verharde wegen vermijden?' werd be antwoord met )a. Waarop TomTom zichzelf laconiek uitschakelde met de boodschap: 'Dan is er GEEN route naar huis!' Nieuwe leden voor de Strandreddingsbrigade Westerschouwen begonnen dit weekend aan hun opleiding. Op de foto: oefenen met het dragen van een gewonde. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63