WD onwetend' ind 15 Abvakabo steunt AOW-plan Oorzaak crash nog lang niet bekend Wij'k woest op verdachte van ontucht Vrouwen Almere aangevallen en mishandeld 'WD wil kil saneren' Kiezers lopen veel over maandag 7 juni 2010 RIJSWIJK - De bondsraad van vak bond Abvakabo FNV heeft groen licht gegeven om het nieuwe AOW-akkoord 'met een positief advies' aan de achterban voor te leggen. Dat zei Abvakabo-voorzit- ter Edith Snoey zaterdag. Het principe-akkoord is vrijdag door werkgevers- en werknemers organisaties gesloten. Zij hebben afgesproken dat de AOW- en pen sioenleeftijd in 2020 stijgt naar 66 jaar en in 2025 waarschijnlijk naar 67 jaar. Het akkoord is pas defini tief als de achterban van de par tijen ermee heeft ingestemd. Vakcentrale FNV was vorig jaar nog fel gekant tegen verhoging van de AOW-leeftijd. Abvakabo wilde het langst doorgaan met ac tievoeren tegen de plannen van het kabinet om de AOW-leeftijd te verhogen. Begin dit jaar commit teerde de vakbond zich echter aan de strategie van de vakcentrale en zag de bond af van verdere acties. Snoey wilde niet zeggen dat de bondsraad, waarin alle sectoren van de vakbond vertegenwoordigd zijn, positief was over het akkoord. „We zijn nog steeds kritisch. Maar gelet op de omstandigheden - denk aan de toegenomen levens verwachting - zien wij voldoende aanleiding het akkoord aan de le den voor te leggen." Abvakabo heeft veel leden met zware beroepen, zoals brandweer mannen, die zich altijd hebben ver zet tegen doorwerken na de leef tijd van 65 jaar. Aangezien het ak koord ook de mogelijkheid biedt om met 65 jaar te stoppen en er te vens andere regelingen zijn afge sproken, vindt Snoey het verant woord om de plannen aan de ach terban voor te leggen. FNV-voorzit- ter Agnes Jongerius stelt vandaag aan de federatieraad voor een refe rendum onder de leden te houden over het akkoord. DOETINCHEM - In de wijk De Hoop in Doetinchem is zaterdagavond een steen door de ruit van de woonkamer gegaan van een 68-ja- rige man die door de politie van ontucht met kinderen in de wijk wordt verdacht. Ook is zijn auto vernield, de voorruit is ingeslagen en ook een zijraampje is gesneu veld. De politie kreeg de melding om kwart voor acht 's avonds. „Toen we ter plekke waren, bleken de vo gels gevlogen", zegt Anton de Ron de, woordvoerder van de politie. Ouders van kinderen in Doetin chem deden eerder aangifte tegen twee mannen: de eerdergenoemde 68-jarige man en zijn 19-jarige kleinzoon. Beiden wonen vlakbij elkaar. De oudere man is op 17 mei aangehouden en twee dagen later voorgeleid aan de rechter-commis- saris. Daarna is hij vrijgekomen. De 19-jarige is afgelopen maandag aangehouden en een dag later heengezonden. Beide mannen zijn op vrije voeten, maar worden vol gens de politie wel verdacht. ALMERE - De politie Flevoland on derzoekt een ernstig zedendelict in Almere, waarvan een minderja rig meisje slachtoffer is geworden. Het meisje fietste over het Water snippad donderdagmiddag in Al mere Hout toen zij werd aangeval len. Dat heeft de politie zaterdag bekendgemaakt. Over de aard van het zedenmisdrijf doet de politie geen mededelingen. Een kwartier eerder werd een 20-jarige vrouw in de buurt van het Watersnippad van haar fiets getrokken en ernstig mishandeld. Deze week werden al vier andere vrouwen in dezelfde omgeving aangevallen en mishan deld door een onbekende man. BERLIJN - Bestuursvoorzitter Sabri Shadi van Afriqiyah Airways heeft nog geen idee wat de oorzaak is van de crash met een vliegtuig van zijn maatschappij op 12 mei van dit jaar in Tripoli, waarbij zeventig Nederlanders om het leven kwa men. „Voor iedereen, ook voor ons zelf willen we weten wat er ge beurd is", zei Shadi gisteren bij de jaarlijkse IATA-bijeenkomst in Ber lijn tegen het ANP. „We moeten het definitieve rap port afwachten. Dat kan acht tot veertien maanden duren." Uit voorlopige onderzoeksresultaten zou blijken dat er geen sprake was van een technisch probleem of een aanslag. Dan ligt het voor de hand dat het een fout van de pi loot is geweest. „De piloot had meer dan dertig jaar ervaring en hij kwam naar huis", aldus een dui delijk aangeslagen Shadi. „We zijn allemaal mensen", voegt hij eraan toe. „Ongelukken gebeu ren en dat is tragisch. We moeten er allemaal mee leren leven. De fa milie en vrienden van de mensen die zijn omgekomen, maar ook wij." Shadi denkt nog continu aan het tragische ongeval, stelt hij. „Dit doet zoveel pijn van binnen, dat had ik nooit verwacht." Binnen een uur na de crash was Shadi op de plaats van het onge val. „Ik ben zelf ook piloot." Ook heeft hij de familie van de slachtof fers bezocht in een hotel in Tripo li. „Wij nemen onze verantwoorde lijkheid. We wilden altijd zo veilig mogelijk zijn", aldus Shadi. Volgens hem heeft de maatschap pij, die hij tien jaar geleden begon, veel geïnvesteerd in opleiding van personeel en in toestellen. „Wij zit ten er niet in om geld te verdie nen. Ongelukken gebeuren bij ie dereen. Het is belangrijk hoe je er mee om gaat", zegt Shadi. „We doen er alles aan om hier over heen te komen en onze veiligheid nog verder te verbeteren." Volgens Shadi zijn er na de crash geen an nuleringen geweest. Afriqiyah Air ways vliegt inmiddels op bijna der tig bestemmingen en wil graag ver der groeien. „De klanten zijn alles voor ons." De bestuursvoorzitter betuigt namens de maatschappij zijn oprechte medeleven aan alle familie, vrienden en relaties van de omgekomenen in Nederland. „Ik ben er zeker van dat veel mensen die de WD goed gezind zijn, niet weten dat de huren tot 57 procent omhoog zullen gaan, dat het kindgebonden budget wordt afgeschaft en de kinderbijslag wordt omgebo gen. De WD wil kil saneren." Jan Peter Balkenende Zeker 45 procent van het electoraat zal op een an dere partij gaan stemmen dan bij de vorige landelij ke verkiezingen. Opiniepeiler Maurice de Hond ver wacht dat woensdag tussen de zeventig en tachtig zetels van partij wisselen. foto Ed Oudenaarden/ANP quentie is van het WD-program ma. Ik ben er zeker van dat heel veel mensen die de WD goedge zind zijn, niet weten dat de huren tot 57 procent omhoog zullen gaan, een heleboel gezinnen zul len niet weten dat het kindgebon den budget wordt afgeschaft en de kinderbijslag wordt omgebogen. Er zijn zat mensen die niet weten dat de WD een leenstelsel wil in voeren, zodat kinderen beginnen met een grote studieschuld. En ik ben er zeker van dat mensen niet weten dat voor de huisarts betaald moet worden." Toch lijkt Balkenende meer gechar meerd van de WD dan van de PvdA, wat betreft een nieuwe coali tie. „Er zijn partijen die hervor men en partijen die dat niet doen. Ik heb gezegd dat er moet worden hervormd, maar niet op de ma nier die de WD wil, want dat is kil saneren. De consequenties van hun programma zijn draconisch." In voorgaande campagnes bepaal den de christendemocraten het de bat. Nu verandert alles wat Mark Rutte aanraakt in goud. „Alles gist", zegt Balkenende. „Tra ditionele zekerheden zijn wegge vallen. Vroeger was het: wie breekt, betaalt. Maar dat zie je nu niet bij de PvdA. Een hoge of een lage opkomst betekent ook niet langer automatisch dat een bepaal de partij profiteert. Daarom zou er best eens een hele andere uitslag kunnen zijn dan we denken." Hoe wel weinigen er nog geloof aan hechten dat het CDA de verkiezin gen gaat winnen, ziet Balkenende zichzelf nog wel terugkeren in het torentje. Zijn werk is nog niet af Maar komt er niet eens een mo ment dat het welletjes is? „Ik ben nog even vitaal als acht jaar geleden. Een geschikt mo ment zou zijn als er in 2015 een be grotingsevenwicht is, de arbeids markt goed functioneert en ons land een samenleving is waar plaats is voor iedereen. Daar wil ik mijn bijdrage aan leveren. Ik kan me een makkelijker leven voorstel len, met meer vrije tijd, meer tijd voor het gezin en ononderbroken vakanties. Maar ik kan mezelf weg cijferen, ik doe niet anders." Nog twee dagen te gaan tot de verkiezingen. De strijd gaat zijn laatste fase in. Kiezers in beweging Er zijn geen zekerheden meer in het leven, ook niet wat de partij keuze betreft. Opiniepeiler Mauri ce de Hond meldde gisteren - op basis van eigen onderzoek uiter aard - dat kiezers wisselvallig blij ven in hun keuze voor een politie ke partij. Zeker 45 procent van het electoraat zal op een andere partij gaan stemmen dan bij de vorige landelijke verkiezingen eind 2006. De opiniepeiler ver wacht dat woensdag tussen de ze ventig en tachtig zetels van partij wisselen. Regen maakt niet uit Een andere zekerheid was dat re genachtig weer voor de PvdA na delig was. „Mooi weer-socialis- ten", werd er hier en daar geroe pen. En woensdag wordt er regen verwacht. Slecht voor de PvdA, dus. Nee hoor. Uit onderzoek van het KNMI blijkt, dat het weer wei nig invloed heeft op de opkomst- cijfers en de verkiezingsuitslagen. PvdA zet eindspurt in Regen of geen regen, de PvdA is erop gebrand WD'er Mark Rutte, die in de peilingen op winst staat, in te halen. De sociaaldemo craten (door sommigen ook nog wel socialisten genoemd, maar sinds Pieter Jelles Troelstra zijn het toch sociaaldemocraten?) gaan vanaf vanochtend 36 uur on afgebroken campagne voeren. De estafette gaat door het hele land, onder meer langs scholen, ver pleeghuizen, winkeliers en de ha ven van Vlissingen. Daarnaast wordt op straat geflyerd en wor den rozen uitgedeeld. De eindspurt begint op de bloemen veiling in Aalsmeer waar rozen worden gekocht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5