sport 133 Matteo Carrara eindwinnaar Luxemburg maandag 7 juni 2010 door Jan Martens Luxemburg - Nee, een lange neus trekt Vacansoleil niet naar de orga nisatie van de Ronde van Frank rijk. Maar het doet de Nederlandse ploeg - volgende maand niet wel kom in de Tour - wel goed dat kop man Matteo Carrara gisteren de Ronde van Luxemburg op zijn naam schreef Vóór Frank Schleck en Lance Armstrong. „Dit was de periode waarin we als voorbereiding op de Tour wilden pieken. Eerst de Ronde van België, dan de Ronde van Luxemburg en daarna de Ronde van Zwitserland. Nu de Tour voor ons niet doorgaat blijft het daar voorlopig bij", zei Vacansoleil-manager Daan Luijkx gisteren. Luijkx was zeer tevreden hoe zijn ploeg gisteren in de slotrit de lei dende positie van Carrara verde digde. „Prachtig. Johnny Hooger- land heeft wel honderd kilometer op kop gereden." Achteraf bleek dat allemaal onnodig, omdat de ju ry de laatste etappe, die geplaagd werd door hevig onweer, niet meer mee liet tellen voor het eind klassement. Carrara finishte in die rit overigens als derde, achter de Spaanse winnaar Gorka Izaguirre en de Rus Sergei Ivanov. De Vacansoleil-ltaliaan had in de rit van vrijdag de leiderstrui ge pakt toen hij samen met Frank Schleck de rest van het veld op meer dan een halve minuut reed. Schleck won de rit, Carrara pakte de trui met één seconde voor sprong en hield die marge ook za terdag vast, toen de Fransman To ny Gallopin de rit won. „Hij was de enige die Schleck bergop kon volgen", aldus Luijckx. Armstrong werd in het eindklasse ment derde op een halve minuut. de proloog van de Dauphiné. foto Laurent Cipriani/AP Matteo Carrara De Meeuwen is verslagen, Altena viert feest. foto Johan van der Heijden Ik weet niet hoe ik het moet zeggen zonder dat het verkeerd over komt. Maar die kleine aap is goed af bij zijn moeder. Bij kinde ren denk ik vaak: Jezus jongens, kom op. Maar zijn moeder houdt zo veel van dat ventje, die kleine heeft het daar zo naar zijn zin." Oud-voetballer René van der Gijp heeft een zoontje met zijn vriendin, maar ze wonen niet samen. In Volkskrant. „Bobo staat zelfs in het woordenboek. Ik besef nu dat mensen in pakken geen natuurlijke vijanden zijn. Ik heb ze nodig om mijn idealen te bereiken." Ruud Gullit kwam ooit op de proppen met het woord 'bo bo'. In De Volkskrant. „Het landschap moet geweldig zijn. Daar tegenover staat de crimi naliteit. Op sommige zijwegen staan bordjes met daarop: 'ik zou deze weg alleen inslaan met drie andere auto's'." Robin van Persie over Zuid-Afrika. In NUsport. „Als ze mij nu zouden vragen als staatssecretaris of minister van Sport, dan zou ik daar serieus over nadenken." KNVB-directeur Henk Kesler stopt per t december en hij zoekt nog iets nieuws. In NUsport. „Stel, ik was een twintigjarige Duitser geweest en had in 1940 ge leefd. Dan hoop ik natuurlijk dat ik bij die piepkleine groep helden in het verzet had gezeten, maar de kans dat ik met de massa was meegelopen achter de nazi's aan in de veronderstelling dat ik het juiste deed, was uiterst groot geweest." Oud-renner Maarten Ducrot zoekt een verklaring voor de dopingzondaars in het peloton. In NUsport. Fifa staat condooms toe Wereldvoetbalbond Fifa staat tijdens het WK in Zuid-Afrika toe dat voorbe hoedsmiddelen en voorlich tingsmateriaal voor aids en hiv worden verspreid onder fans. Dat meldde de bond za terdag. Actiegroepen klaag den dat dit hen verboden was in de buurt van stadions. De Fifa ontkende in een verkla ring dat het de verspreiding van miljoenen condooms door de Zuid-Afrikaanse rege ring had tegengehouden. Zuid-Afrika heeft het hoogste aantal besmettingen van aids en hiv ter wereld. EK kano afgelast door te hoog water De organisatie van de Euro pese kampioenschappen kano (slalom) op de wildwa terbaan van Cunovo heeft het toernooi gisteren afgelast van wege te hoog water. Grote de len van het parkoers in de buurt van de Slowaakse hoofdstad Bratislava stonden onder water. De Europese kanobond (ECA) bekijkt nu of het toer nooi op een later moment dit jaar alsnog kan worden ge houden. Mogelijk gebeurt dit op een andere locatie. Er zouden ook Nederlandse kanoërs meedoen aan het RUG Met stijve nek naar roeititel Ze zijn normaal gesproken amper uit elkaar te hou den. Maar zaterdag zat er op de zonovergoten Bosbaan voor één keer een duidelijk verschil tussen Vincent en iy- cho Muda, de getalenteerde roeitweeling van de Amster damse vereniging Skoll. Slagroeier Tycho had last van een stijve nek. Daardoor liep hij nogal stram naar het po dium voor de huldiging na de soevereine winst op de vier zonder in de open klasse bij de Nederlandse kampioen schappen op de grote num mers. NSP-prijs voor Van der Vaart Rafael van der Vaart heeft zaterdag na afloop van de oefenwedstrijd van het Neder lands elftal tegen Hongarije de NSP-prijs gekregen. De prijs, die jaarlijks wordt uitge reikt door de Nederlandse Sport Pers, is een blijk van waardering voor mensen uit de sportwereld die zich posi tief opstellen tegenover jour nalisten. Een jury bestaande uit journa listen van televisie, radio en kranten droegen de kandida ten voor. Van der Vaart werd in het juryrapport omschre ven als „toegankelijk, sociaal, en openhartig". 118,86 Phil Taylor heeft zich opnieuw bewezen als beste darter ter wereld. De Engelsman gooide zaterdag in de vierde ronde van het UK Open in Bolton een wereldrecord. Nooit eerder werd tijdens een op tv uitgezonden wedstrijd een gemiddelde gehaald van 118,86 punten per beurt (drie pij len). Taylors tegenstander Kevin Painter keek vol ongeloof, maar berustend toe. Hem was geen enkele leg gegund: 0-9. 'The Power' moest het daarna opnemen tegen de Australiër Si mon Whitlock. Dat was een herhaling van de WK-finale. Whitlock gooide tegen Robert Thorton (9-4) een 10-darter en noteerde een moyenne van 104,55. Tegen Taylor bleek hij ech ter andermaal niet opgewassen. De favoriet bereikte met 9-6 de kwartfinale.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59