door de haven land15 Slenteren en zweten op braderieën en markten Nieuwdorp denkt na over twee dorpsauto's Don Boscoschool Executieverkoop DJ Funkstar mag op Dancetour in Goes optreden Calenta maandag 7 juni 2010 door Raymond de Frel rilland - Poeh, poeh, poeh, wat is het heet, klaagde een bezoekster van de braderie in Rilland zater- dag-rond het middaguur. De warme temperatuur weerhield haar er niet van om met 'typische braderieproducten' als een riem, zonnebril, fris luchtje en een hoeslaken huiswaarts te keren. Koopjesjagers konden het afgelo pen weekend op tal van plaatsen op de Bevelanden hun hart opha len. De ware 'scharrelaar' kon te recht op de Luiksemarkt in Ril land, de braderie in 's-Gravenpol- der, de jaarmarkt in Borssele en op rommelmarkten in Heinkenszand en 's-Heer Hendrikskinderen. In 's-Gravenpolder vermaakten vooral jongeren zich ondanks de temperatuur met een krachtin spanning: zo lang mogelijk aan een spijkerbroek hangen. De brade rie stond in het teken van molen De Korenhalm. Die wacht een grondige restauratie. Er moet nog veertigduizend euro worden ver kregen, het grootste deel van de be nodigde twee ton is al door subsi dieverstrekkers toegezegd. Video's van de braderieën in Ril land en 's-Cravenpolder op www.pzc.nl/bevelanden De Luikse markt in Rilland trok veel koopjesjagers. foto Izaak Verkeste door Raymond de Frel NIEUWDORP - De inwoners van Nieuwdorp kunnen wellicht bin nen korte tijd gebruiken van twee dorpsauto's. De dorpsraad inventa riseert of er draagvlak is voor zo'n voorziening. Het openbaar vervoer is in de ge meente Borsele niet altijd toerei kend, vindt dorpsraadlid Sjaak La- bruijere. De dorpsauto is een alter natief voor mensen die aanhikken tegen hoge afschrijvings- en verze keringskosten, wegenbelasting en brandstofkosten. Ook resulteert het gezamenlijk gebruik van een auto in een vermindering van de C02-uitstoot. Gebruikers van de dorpsauto sluiten een abonne ment (vanaf vijf euro per maand) af bij de aanbieder. Daarnaast wordt er betaald voor gereden kilo meters en gebruiksduur. De dorpsraad heeft berekend dat een dorpsauto voordelig is voor mensen die minder dan tiendui zend kilometer per jaar rijden. On derzoek van de Consumenten bond wijst uit dat een dorpsauto een gemiddelde besparing van 1440 euro per jaar oplevert. Als er minimaal vijftien belangstel lenden zijn, houdt de dorpsraad op een nog te bepalen datum een informatiebijeenkomst. 'S-HEERENHOEK - Het voetbalteam van de Don Boscoschool in 's-Hee- renhoek is in Bavel districtskam pioen geworden. In de finale ver sloeg het team, dat volledig bestaat uit spelers van Patrijzen, De Bo schuil uit Eindhoven met 4-1. Woensdag doen de jongens in Zeist een gooi naar de landstitel. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst GOES - De 24-jarige DJ Funkstar mag op 25 juli optreden op het po dium van Dancetour op de Grote Markt in Goes. Die prijs won hij vrijdagvond tijdens een DJ Knock Out in 't Beest, waar de jury hem als beste van vier deejays zag. Funkstar, oftewel Elton Amat uit Wilhelminadorp, nam het op te gen Ramon Anthonise, Perezoso en Miss Charley. Amat kwam via drumles in aanraking met house muziek. Zijn bedrevenheid leidde onder meer tot boekingen als op warmer voor Sean Paul en Lil" Wayne. Amat draait vaak in Noxx (Antwerpen), De Hooizolder (Westkapelle) en El Toro (Goes). Dans mee op een choreografie voor 6 m hoge bibberende ijzeren torens in de lieflijke parktuin van Huize Zélandia van 12 t/m 20 juni op de route van de SCHOUW WESTERSCHOUWEN Meer onder Nieuws op www, kunstschouw. nl en in het Kunstschouw Magazine FOTO'S DON BOSCO Zie hoe de voetballers van de Don Boscoschool hun titel vieren: www.pzc.nl/bevelanden TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Meest gelezen op www.pzc.nl: Vechtpartij op Grote Markt in Goes Remeha De nieuwe Remeha Calenta is de meest doordachte CV-ketel ooit, Hypermodem, betrouwbaar en uiterst onderhoudsarm. Samen met de Celcia 15 kamerthermostaat biedt de Calenta bovendien onbetwist het hoogste rendement in zijn klasse. Dat noemen wij 'een winnende combinatie'. Op voorwaarde dat alle leidingen binnen I m van de te plaatsen HR combi zitten en er een geschikte HR dakdoorvoer aanwezig is. WARMTETECHNIEK Arnesteinweg 36,4338 PD MiddelburgT (0118)415060 F (0118)419707 E info@abimiddelburg.corr ER remeha www.remeha.nl dit jaar weer het populairste onderdeel. foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57