Zeeland PZC I 3 Zeeuwser karakter koorschool lastig BEVELANDEN-THOLEN 17 14 en 15 ZANGTALENT Vervoersprobleem speelt instelling parten bij aantrekken jeugd van buiten de Bevelanden Opzienbarende objecten langs het kanaal Drie gewonden bij botsing op A58 Schuur en auto gaan in vlammen op Drie gewonden op Krabbekreekweg almanak TomTom Humor komt wild en ongecontroleerd uit de buik bij Foor 11 Maandag 7 juni 2010 Mysteries van de haven onthuld tijdens open dag Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Raymond de Frel GOES - De Zeeuwse Koorschool in Goes wil graag een 'Zeeuwser' ka rakter krijgen, maar dat blijkt een allesbehalve eenvoudige klus. Di recteur Evert Wagter wijdt dat vooral aan een vervoersprobleem. In het beleidsplan voor 2009 tot en met 2013 staat dat de school moet uitgroeien tot dé koepel voor klassieke en religieuze kwaliteits- koormuziek in Zeeland. De werke lijkheid blijkt na een jaar wat weer barstiger, constateert Wagter. „Het is heel lastig om ouders, die niet in of om Goes wonen, zover te krij gen dat ze een aantal keer in de week taxi spelen. Dat is ook wel weer logisch, want zingen bij ons jongenskoor is een vorm van top sport. Het vraagt een behoorlijke investering", zegt hij. „We hebben overwogen om voor posten in Middelburg en Zeeuws-Vlaanderen op te richten, maar dat is financieel niet haal baar. We denken er nog over na om een busje in te zetten voor het vervoer, maar ook dat is niet zo makkelijk als het lijkt. Dat moet deugdelijk geregeld zijn, met goed opgeleide (vrijwillige) chauffeurs. We zijn natuurlijk het enige jon genskoor in Zeeland, maar voorals nog blijft het -op een enkel lid uit Walcheren na- vooral een Beve- landse aangelegenheid." De koorschool hield zaterdag een open dag, in de hoop een aantal nieuwe gouden keeltjes voor het jongenskoor te kunnen strikken. Een idee voor de oprichting van een meisjeskoor is voorlopig in de ijskast gezet. Wagter: „Dat zou in samenwerking met de katholieke kerk gebeuren, maar de plannen veranderden zo vaak, dat ik het maar op een laag pitje heb gezet. Als je een meisjeskoor wilt oprich ten, moet je dat niet opeens veran deren in een familiekoor. We zijn er al wel in geslaagd om naast de religieuze een wereldlijke poot aan de koorschool toe te voegen. We leggen ook steeds meer de nadruk op moderne kunst. We zijn geen kunstinstelling, maar we proberen de kinderen wel een portie cul tuur mee te geven." De volwassen tak loopt volgens Wagter goed. Het vorig jaar opge richte Zeeuwse Vrouwenscola tim mert aan de weg, in het najaar wordt een koor voor nieuwe Ne derlandse liturgische muziek opge richt en ook de samenwerking tus sen mannenkoor Sint Caecilia en het jongenskoor vordert. GOES - Schrik niet, als u de komende maan- kas van een landbouwtrekker tegenkomt. Dat lijkse tentoonstelling vanaf de Ringbrug tot vincie Zeeland opende de tentoonstelling za den opeens een kookeiland in het Havenka- zijn kunstwerken, ze horen bij de Zomerten- de sluizen bij het Goese Sas kleur. Hun creati- terdagmiddag. De route is het beste per fiets naai ziet drijven. Of als u in de polder bij Wil- toonstelling Kanaalkunst van de Culturele viteit is nog tot 29 augustus te bewonderen, af te leggen. helminadorp een acht meter hoog stalen kar- Raad Goes. Tien kunstenaars geven de vijfjaar- Gedeputeerde Harry van Waverenvan de pro- foto Izaak Verkeste KRUININGEN Op de A58 bij Kruiningen kwamen zaterdagmiddag rond 12.30 uur door drukte vier auto's met elkaar in botsing. Een automobilist remde af, een ach terligger had dit niet in de gaten. Hij drukte zijn voorganger zo twee voertuigen naar voren. Drie van de vier auto's raakten zwaar beschadigd. Twee personen liepen nekklachten op en één per soon brak een arm. Zij zijn alle drie naar het ziekenhuis gebracht. STAVENISSE Een grote schuur aan de Buurtweg in Stavenisse is zaterdagmiddag tus sen drie en half vier volledig uitge brand. De brand ontstond tijdens laswerkzaamheden aan een auto, die in de schuur stond. Ook de wagen ging in rook op. De brandweer rukte met twee bluswa- gens uit om het vuur te bedwin gen. Ongeveer twintig minuten na de melding werd het sein brand meester gegeven. Niemand raakte gewond. OUD-VOSSEMEER Bij een aanrijding op de kruising Krabbekreekweg-Broekseweg bij Oud-Vossemeer zijn zaterdag rond 10.00 uur drie mensen gewond ge raakt. Een 27-jarige vrouw uit Dron- ten zag een auto van een 56-jarige man uit de gemeente Tholen over het hoofd. Haar auto begon door de aanrijding te tollen en kwam tot stilstand tegen een derde wa gen. De vrouw, de 56-jarige man en een medepassagier moesten met nekklachten naar het ziekenhuis. Tip? redactie@pzc.nl Zeeuws-Vlaanderen is, voor wie de tijd ervoor neemt, een uitgestrekt ge bied met veel mooie, historierijke buurtschappen en dorpen en steden. Die twee Walcherse collega's, op pad om al dat moois fotografisch vast te leggen, genoten van de auto rit over een grote verscheidenheid aan kleine wegen. Aan het eind van de middag werd een versnapering genuttigd in De Griete. De TomTom werd alvast geprogram meerd om snel de weg naar huis te kunnen vinden. Eerst kwam de vraag: 'Wilt u tolwe gen vermijden?' Nee dus, de tunnel is de snelste verbinding met Walche ren. De volgende vraag: 'Wilt u on verharde wegen vermijden?' werd be antwoord met Ja. Waarop TomTom zichzelf laconiek uitschakelde met de boodschap: 'Dan is er GEEN route naar huis!'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55