zekere winst z sport i 31 Weergaloze inhaalrace brengt korfballers TOP alsnog promotie De Kok helpt Luctor aan derbyzege Zeeuwse nieuwelingen beheersen ploegenspel Florentijn de Roo: Schuif 'w °P: De Herdt zwaait af maandag 7 juni 2010 „Ik had in het zand spoor getrokken om snel te kunnen vertrekken. Het starthek stuiterde echter, waardoor ik er tegenaan reed. Dit gebeurt me geen tweede keer meer." varing rijker. „Dit gebeurt me geen tweede keer meer." De talentvolle motorcrosser kwam door de valse start in de achterhoe de terecht en verspeelde zijn kans rijke positie. Vandamme: „Met een goede start fl - F heb je de wedstrijd al half gewon nen." Veel tijd om over zijn fout na te denken had De Roo niet. De Ter- neuzenaar draaide de gaskraan open en begon aan een indruk wekkende inhaalrace, die hem nog op een vijfde plaats in de tweede manche bracht. In de eerste manche realiseerde De Roo de snelste rondetijd van één minuut en vijftig seconden en won hij voor Bart Seymortier uit het Belgische Adegem, die in de slotfase nog dichtbij kwam. In het totaalklassement eindigde Aswin Vandamme als vierde en Thomas de Ridder uit Koewacht als zevende. Bij de licentiehouders waren er amper tien deelnemers. Daarom besloot de organisatie ze samen te laten rijden met de MX Open-klas se. „Een goede zaak", vond win naar Roy Gijsel bij de licentiehou ders. De motorcrosser uit Heikant had het graag opgenomen tegen Mark Boot, maar de man uit Zie- rikzee koos voor een wedstrijd in Rilland. Dat de Zeeuwse wedstrijden op de zelfde dag vielen, was volgens se cretaris Ellie Pijpelink van de RES te wijten aan de overvolle crosska lender. Gijsel freewheelde in beide manches met groot machtsver toon naar de winst, met beide ke ren Jordi van de Wiele uit Sint Jan- steen als nummer twee op grote achterstand. Martijn Roos was met veertien jaar de jongste deelnemer in de MX Open. Het motorcrosstalent uit Zuiddorpe reed naar een knap pe vierde plaats achter de sterke winnaar Thomas Adriaanse uit Le- wedorp. Een andere Zuiddorpenaar, Pascal de Zeeuw, was de pechvogel van de dag. De Zeeuw moest na een val in de trainingsrit voor observa tie worden opgenomen in het zie kenhuis. Bij de veteranen behaalde Peter de Booy uit Walsoorden de derde plaats. Jos Kesters uit Opglabbeek won. door Koen de Vries arnemuiden - Eerst huilde ze tra nen van verdriet, niet veel later huilde ze tranen van vreugde. Pe tra de Ridder zat zaterdag in een achtbaan van emoties. De aanvoer ster van korfbalclub TOP moest in de wedstrijd waarin haar team pro motie naar de overgangsklasse moest afdwingen, al na drie minu ten uitvallen met een knieblessu re. Ze zag haar team tegen kam pioen Nieuwerkerk met 0-5 en 4-9 achterkomen en na een weergalo ze inhaalrace toch nog met 17-15 winnen. TOP promoveert naar een niveau waarop het nog nooit acteerde en daar was Petra de Ridder heel erg blij mee. „Voor de rust waren we onszelf niet", keek de oudste van de vier De Ridder-zussen terug. „We moesten winnen om zeker van promotie te zijn. Dat zorgde voor spanning en die werkte ver lammend. En ik denk ook dat mijn uitvallen de ploeg geen goed deed. Maar mijn zusje Anita heeft me goed vervangen. Ze is nog maar zestien. Ik had haar deze week al voorbereid op de wed strijd. Ik wist dat ik het met die knie niet lang zou volhouden." door JaapJan Ritsema terneuzen - Hoe mager de resulta ten dit seizoen ook zijn geweest, Luctor en BKC leefden toch toe naar de onderlinge confrontatie. Het staartstuk van de korfbalcom petitie kende zaterdag weliswaar een spannend scoreverloop, maar kreeg nooit de lading van een der by. Luctor sloeg in het laatste kwart een beslissend gaatje en won met 9-8. Luctor-BKC 9-8: Hoewel een geza pig startend BKC daartoe uitnodig de, slaagde een agressiever Luctor er niet in de partij in een vroeg sta dium naar zich toe te trekken. Al voor rust (4-3) werd duidelijk dat de ploeg die de minste missers no teerde, winnaar zou worden. Tot 6-6 repareerden de bezoekers uit Breskens telkens een gaatje van Petra de Ridder had ondanks de zwakke start altijd hoop gehou den. „De trainer hield in de rust een donderpreek en gaf een paar harde tikken op de tafel. Dat heeft geholpen. Na rust hadden we wel de kracht om terug te vechten." TOP toonde zich de laatste weken een kat met zeven levens. Vorige week moest de ploeg winnen bij concurrent Rust Roest om de kans op promotie levend te houden. Bij een 11-9-achterstand demarreer den de Arnemuidenaars naar 11-15 en gaven het niet meer weg. Zater dag was de krachttoer nog indruk wekkender. Vlak na rust gooide Nieuwerkerk de 4-9 door het mandje en leek de overgangsklasse lichtjaren ver verwijderd. Een kwartier en zeven treffers later was het 11-9 en stond de deur op eens wijd open. In een slotfase die niet geschikt was voor hartpatiën ten kon het alle kanten op. Het werd 11-11, 13-11 en 14-14, waarna TOP het hoofd op het snikhete veld het koelst hield. Eén minuut voor tijd scoorde de onvermoeiba re Jeanine Marijs de 17-14 en was de buit binnen. Dankzij de promotie naar de over gangsklasse is TOP op het veld nu de hoogst spelende korfbalclub twee punten. De gemiste straf- worpkans op 6-7 was het breek punt. Een opvallend rol was daarna weg gelegd voor het vijftienjarige ta lent Marit de Kok. Namens Luctor gooide ze zelf de 7-6 binnen en kort daarop forceerde ze een straf- worp naar 8-6. Dit was goed voor een cruciale voorsprong, zo bleek na zeventig minuten. Tot het laatste fluitsig naal van dit korfbalseizoen bleef het nog wel spannend, maar Luc tor speelde een geduldig slotstuk waardoor de zege als verdiend aan voelde. Scores Luctor: Marit de Kok 3, Marjo lein Durink en Davy Jonker 2, Adri de Jonge en Lisanne Hamelink 1. Scores BKC: Marti de Vilder 3, Jan-Wil lem de Groote en Maikel Vergouwe 2, Anne de Koster 1. van Zeeland. En dat terwijl de ploeg drie jaar geleden nog tweede klasser was. „Dit is nog niet het eindpunt", voorspelde de voorzit ter na afloop. „De selectie is nog jong, er zit nog meer in het vat." De reserves van TOP zorgden voor extra feestvreugde. Ook zij werden zaterdag kampioen (15-14-zege op Oranje Wit 3) en promoveerden in twee jaar van de reserve derde naar de reserve eerste klasse. Scores TOP: Jeanine Marijs 5, Corné Bezemer 4, Wilma de Ridder en Leon van Belzen 3, Nelleke van Belzen en Jor di Meulmeester 1 Fortis ontsnapt Fortis sleepte zaterdag een vitale ze ge uit het vuur en handhaafde zich daardoor in de eerste klasse. De korfballers uit Oost-Souburg wonnen de cruciale uitwedstrijd te gen VEO met 12-13. Esther Kasse tekende een halve mi nuut voor tijd voor de beslissende treffer. Tjoba deed zijn sportieve plicht te gen Merwede, de rivaal van Fortis in de strijd tegen degradatie, en won met 18-12. Zaamslag-Stormvogels 12-11: Met de overwinning in Westkapelle nog in het achterhoofd, was Zaam- slag gretig genoeg om de degrada tie voor even van zich af te kun nen spelen. Het Zeeuws-Vlaamse mannen- kwartet kreeg van Stormvogels veel ruimte en greep die kans dankbaar aan. In combinatie met het gebrek aan afrondende scherp te van de bezoekers zorgde dit voor een 9-4-tussenstand. Na rust kwam Stormvogels nog wel dichtbij, maar Zaamslag scoor de precies op het juiste moment 11-9 om de wedstrijd te beslissen en coach Ivan De Herdt met een brede glimlach afscheid te laten ne men. Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 7, Marco van Reeuwijk 3, Joost Hamelink en Erwin Verhelst 1. door Wim de Vos LEWEDORP - De nieuwelingen van ZRTC Theo Middelkamp hebben het ploegenspel in de wielerronde van Lewedorp op knappe wijze uitgespeeld. Frank Vermue uit Oudelande en Boaz Bal uit Zierikzee maakten za terdag met Koen Geerding (Wou denberg) deel uit van een kop groep van drie man. Niet alleen met de benen maar ook met het hoofd gingen zij de fi nale in. Bal liet het gat vallen, waardoor de nog maar veertienjarige Vermue naar de overwinning kon rijden. Bal eindigde op de derde plaats, achter Geerding. De beste Zeeuws-Vlaming was Jor- dy Geijsels (Koewacht) op de zes tiende plaats. Bij de junioren speelde de Zeeuw se renners geen rol van betekenis. De wedstrijd werd beheerst door een kopgroep van zes. De overwinning in Lewedorp ging naar Jens Coppens uit Noordhoek, die zijn metgezellen duidelijk te snel af was. Joan Eversdijk uit Kapelle was met een achtste plaats de best geklas seerde Zeeuw. Rens Pyfferoen uit Sluis eindigde als twaalfde. ^ettarldefortheroses-nl Frank Vermue uit Oudelande gaat in Lewedorp als winnaar van de koers voor nieuwelingen over de streep. foto Robert de Jonge zaamslag - Korfbalvereniging Zaamslag nam zaterdag na het duel met Stormvogels afscheid van coach Ivan De Herdt. Hij traint, na tien jaar trouwe dienst bij Zaam slag, volgend seizoen de Belgische hoofdklasser Hoboken KC.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53