Festival voor alles i6l zeeland 5 augustus 1924 PZC Ontmoeting tussen twee muziekgiganten zeeland in de vorige eeuw Meer over Anywave en kunst op Schouwen in het weblog Cultuur Dichtbij. ANYWAVE Van Aux Raus tot Marjon van Iwaarden en veel daar tussenin ION Scanner 3 in 1 USB Dia, negatief en fotoscanner! www.pzc.nl/webwinkel maandag 7 juni 2010 Dit is de laatste raadkaart in de serie over het koninklijk huis. We gaan volgende week verder met raadkaarten van Zeeuwse gehuchtjes. De 'oranje' raadkaarten hebben veel hoofdbrekens gekost. Onze vraag over deze ansichtkaart uit opnieuw de collectie van Goesenaar Hans Lin- denbergh is: wie staan er op de foto en aan welk (Walchers) dorp bracht de koninklijke familie een bezoek? We zijn uiteraard benieuwd naar anekdotes. De oplossingen kunnen voor vrijdag verstuurd worden naar de redactie van de PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg, of mail bij voorkeur naar redactie@pzc.nl Drie in zenders van goede antwoorden krijgen een waardebon. Het was Brouwershaven, waar in t924 de koninklijke familie op bezoek kwam. Het was tijdens een vierdaags be zoek van de Koninklijke Familie aan Zeeland. Maar tien inzenders hadden het bij het rechte eind. C.F. Stevense uit Middelburg was een van hen. De vaste deelnemer aan de rubriek van de Raadkaar ten noteerde dat het in 1924 op 5 augustus feest was in Brouwersha ven. „Op 5 augustus brachten ko ningin Wilhelmina, prins Hendrik en de toen 15-jarige prinses Juliana een bezoek aan Brouwershaven. De foto toont ons het vorstelijk ge zelschap op het bordes van het Brouwse stadhuis, waar het werd verwelkomd door burgemeester N.A. Berkhout. Vanaf het bordes luisterden de koninklijke gasten daarna naar een spontaan gebrach te zanghulde." Stevense is zelfs nog in staat om www.pzc.nl/blogs door Ali Pankow Verscheidenheid aan sma ken en tolerantie staan al dertig jaar hoog in het vaandel van festival Anywave in en rond poppodium Brogum in Zierikzee. De zeer druk bezochte 30e editie leverde het af gelopen weekend daarvan weer het overtuigend bewijs. Anywave biedt plek aan langhari- gen en kaalhoofdigen. Aan gab bers, punkers, rockers en bluesfana ten. Aan jong aankomend talent en oudere knarren die het nog steeds volhouden. En dan zijn er ook nog heel wat bezoekers die he lemaal niet voor de muziek ko men, maar bij voorkeur op het ter ras achter de zaal of tegen het ta lud van de dijk neerzakken om met een pilsje in de hand te filose- feren over - afhankelijk van de leef tijd - de toekomst of vroeger. Anywave dus is een festival voor al les en iedereen. Dat kwam in de programmering dit keer ook duide lijk tot uiting. Het afsluitend optreden in de tent zaterdagavond van de Brogum All Stars (B.A.S.) Band bracht eerbe toon aan een fenomeen uit het ver leden: de vorming van gelegen- heidsgroepen voor een eenmalig optreden tijdens Anywave. Aan de repertoire-mix van rock, dance, bal lads en latin beleefde vrijwel ieder een wel enig plezier. Te meer daar bekende figuren uit de Zeeuwse muziekscène, zoals Michaël Coom- ans, Werner van de Velde, Rinus Zuidweg en Thomas van Raay, wel op goodwill kunnen bogen. Zeker als zij optreden met de zangsolis ten Marjon van Iwaarden, Romy Uitdehaag, Robert Stoltink en Loek Verlaan. Muzikaal gezien lagen de echt ver rassende hoogtepunten al wat eer der in het programma. Zo wist de formatie Drive Like Maria 's mid dags al een groot aantal bezoekers aan zich te binden met een geva rieerd optreden waarin hardrock en stoner heel even werden afge wisseld met ingetogener werk. Prettig ook om zanger/drummer Björn Awouters af en toe zijn plek te zien afstaan aan gastdrummer Arnoud Hellofs om zelf weer te doen waar hij ook goed in is: gi taar spelen. Voor Drive Like Maria en Popaan- zee-band Vota Fonzie was het stui vertje wisselen. De eerste ging ver volgens naar Vestrock in Hulst de tweede kwam er vandaan. Jong, enthousiast, ambitieus en talent vol zijn predikaten die Vota Fon zie in korte tijd heeft verdiend. Na het wel erg zompig wordende op treden van de Sexton Creeps met veel theatrale franjes was Vota Fon zie een verademing. Zij stralen uit Bastiaan Bosma (van Aux Raus) toont dat muziek maken gewoon ook veel plezier biedt. Terecht dat deze jonge band een kans krijgt zaterdag 26 juni bij Con cert at Sea. Zij gunden Anywave de primeur van hun nieuwe num mer Jenny. En dan bood dit festival ook een een anekdote aan het bezoek te verbinden: „In het stadhuis zette de vorstin, in navolging van wijlen haar vader koning Willem III, haar handtekening in het prachtexem plaar van de 'Werken van Jacob Cats', door de dichter tijdens zijn leven aan zijn geboorteplaats ge schonken. De gevel van het geboor tehuis van Jacob Cats was voor die gelegenheid in de vroegere toe stand teruggebracht. Later vertrok men met de gereedstaande hof- auto naar Zierikzee, vanwaar de stoomboot 'Hydrograaf het gezel schap naar Middelburg voerde. En kele dagen later bedankte de konin gin de Zeeuwse bevolking voor de 'geestdriftvolle ontvangst, welke Ons in Uw midden is ten deel ge vallen'. De prijswinnaars zijn: C.F. Stevense in Middelburg. Mevrouw van Espen, Oostburg en Maartje van Sluijs, uit Middelburg. door Jeanette Vergouwen Twee briljante musici, ech te geestverwanten en dan ook nog eens musici die boven de techniek staan en alle aandacht geven aan een per soonlijke interpretatie van de mu ziek. Zij volgen de historische uit voeringpraktijk, maar zorgen ook voor een eigen invulling. Zij musi ceren met respect voor de compo nist, maar ook met een menselijk gevoel. Twee totaal verschillende persoonlijkheden die uitdrukking geven aan de gemeenschappelijke muzikale emotie. Wat zou de ba- rokwereld zijn zonder deze twee KLASSIEKE MUZIEK Muziek Podium Werken van Diego Ortiz, Tobias Hume, Johann Jacob Froberger, J.S. Bach, Marin Marais, Louis Couperin en Sieur de Machy. Door Jordi Savall (gamba) en Ton Koopman (klavecimbel). Gehoord zondag 6 juni in de Gro te kerk in Veere. giganten. Zij voegen aan de au thentieke benadering een eigen stempel toe en zijn lichtende voor beelden voor de jonge generatie. Twee giganten zoals Savall en Koopman samen op één podium mogen beluisteren is een buiten kans. Ik heb verschillende concer ten van ieder afzonderlijk meege maakt, maar de herinnering aan deze uitvoering van hen samen zal ik lang koesteren. Wat er ook gespeeld werd, Spaan se of Franse barok, onder de han den van deze twee klinkt het als nieuw. De vertolkingen klonken verfrissend en boeiend. In het goed opgebouwde programma speelden zij ieder solo en als duo vormden zij een twee-eenheid. Het werk van Ortiz werd met pas sie gebracht en het publiek voelde Ontdek uw vergeten en verloren gewaande foto's, negatieven, films en dia's opnieuw met de compacte ION pics2SD. Deze scanner kopieert de beelden direct op een SDcard (niet meegeleverd) met een hoge resolutie van 5 Megapixels. U kunt dus aan de keukentafel uw complete collectie inscannen en deze op een later moment overzetten op de computer! Het scherpstellen, de belichting en kleurcorrectie worden automatisch aangepast. Adviesprijs 169,- Lezersprijs 129,-* exclusief 5,95 verzendkosten categorie Diversen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50