141 zeeland Bouw moet inzetten op 1 kwaliteit en duurzaam GfOte kanS Op edl 'Andere aanpak onkruid is te duur' PZC almanak TomTom Headline Nieuws maandag 7 juni 2010 POPFESTIVAL Meer dan 2500 muziekliefhebbers maakten Vestrock in door Karlijn de Splenter Gedeputeerde Marten Wiersma opende de Dag van de Bouw door het op hijsen van een stellage met vier bedrijfsauto's. foto Mark Neelemans door Eugène Verstraeten sas van gent - Nu gezien de terug loop van de bevolking de bouw van nieuwe huizen niet meer zo vanzelfsprekend is, moet Zeeland zich richten op behoud van het be staande onroerend goed. Voor de Zeeuwse bouwsector liggen daar kansen, bij renovatie waarbij moet worden ingezet op kwaliteit en duurzaamheid. Gedeputeerde Marten Wiersma zei dat zaterdag bij de opening van de Zeeuwse Dag van de Bouw in Sas van Gent. Het project in de Vredestraat, waar belangstellenden zaterdag een kijkje konden ne men, is daar een goed voorbeeld van. In opdracht van Woongoed Zeeuws-Vlaanderen renoveert Fak- torPlus 41 woningen in de Vrede straat. Ze gaan van energielabel G naar C. Een lagere energierekening dus voor de bewoners. „Het valt me op dat in bouwadvertenties vrijwel nooit gesproken wordt over het energielabel", betoogde Wiersma. „Daar mag je toch best voor uitkomen." Wiersma opende de Dag van de Bouw door met een hoogwerker een stellage van vier bedrijfsauto's als een soort baken in de lucht te hijsen. Zo konden bezoekers al van ver zien waar ze moesten zijn. Vrijdag kregen zo'n 160 basis schoolkinderen uit de regio al rondleidingen en workshops. Fak- torPlus wilde ze daarmee warm maken voor een opleiding in de bouw. .".i KB Zeeuws-Vlaanderen is, voor wie de tijd ervoor neemt, een uitgestrekt ge bied met veel mooie, historierijke buurtschappen en dorpen en steden. Die twee Walcherse collega's, op pad om al dat moois fotografisch vast te leggen, genoten van de auto rit over een grote verscheidenheid aan kleine wegen met weinig ver keer. Aan het eind van de middag werd een versnapering genuttigd in De Griete. De TomTom werd alvast ge programmeerd om snel de weg naar huis te kunnen vinden. Eerst kwam de vraag: 'Wilt u tolwegen vermij den?' Nee dus, de tunnel is de snelste verbinding met Walcheren. De vol gende vraag: 'Wilt u onverharde we gen vermijden?' werd beantwoord met )a. Waarop TomTom zichzelf laconiek uitschakelde met de boodschap: 'Dan is er GEEN route naar huis!' Jullie hebben 'sjans' met het weer!" Zo opende de Bel gische band Absynthe Min ded zaterdagmiddag hun op- den. En geluk hadden de bezoe kers van Vestrock zeker. De zon in combinatie met de livemuziek maakte de eerste editie van het Hulster festival helemaal goed. Het Eiland van de Bruijn in Hulst was zaterdag een hele dag omgeto verd tot een echt festivalterrein. Twee podia prijkten er op het nog al zanderige veld. Het hoofdpo dium ontving de grote namen, zo als de Nederlandse band Moke en de Belgische band Customs. Naast de mainstage was er een kleine tent opgezet die moest dienen als de Pop Aan Zee-stage, waar de wat minder bekende namen Vota Fonzie, Adiofiingus en Marsha mochten optreden. De scheurende gitaren van bands als Silence is Sexy, Freaky Age en El Gusto?! werden afgewisseld met DJ-sets van Oorgasme en JRD (DJ booth). De gevarieerde line-up trok zowel Nederlanders als Bel gen naar Hulst. Wat ook Vlaamse TMF-vj Sofie Engelen, die alle bands mocht aankondigen, opviel. Engelen: „Wat een mooi festival waar België en Nederland samen komen. Ik ben er zeker van dat we hier volgend jaar allemaal weer staan." Het festival kreeg ook veel bekijks van nieuwsgierige voorbij gangers, die vanaf de wallen een blik konden werpen op het spekta kel. Lokale acts horen bij ieder festival, zo ook op Vestrock. DJ-duo Oor gasme uit Hulst mocht in de mid dag een halfuurtje draaien voor het publiek. Kenrick de Dreu (21) en Jesper Kouijzer (26) kwamen na hun show vol adrenaline het hoofdpodium afgestormd. Het was hun eerste keer dat ze voor zo'n groot publiek mochten optre den. „Het was echt geweldig! Op een gegeven moment zag ik alle maal stofwolkjes van het zand voor me doordat er zoveel mensen aan het dansen waren", laat Ken rick weten. De DJ's deden meer dan een maand geleden mee aan de Vestrockrally. Een wedstrijd om een plaats te veroveren op één van de podia van Vestrock. Dr. Lektroluv mocht het fes tival afsluiten. Het uiter lijk van de Belgische DJ was al een act op zich, de man draagt bij ieder optreden een groen masker en een smoking. Met zijn elektro beats kreeg hij het publiek tot in de late uurtjes aan het dansen. Waarna de festivalgan gers moe maar voldaan, en sommi ge met een rode huid door de zon, weer naar huis trokken. Ook Marcel Verhaar van de organi satie was erg tevreden. In de mid dag werden er nog veel kaarten aan de ingang gekocht en tegen de avond was het festival uitverkocht. Dik 2500 muziekliefhebbers waren er op het eiland aanwezig. „Het is allemaal erg goed verlopen. Grote kans dus dat er volgend jaar een vervolg op komt!" Bij het optreden van de band Freaky Ag< z-' x V Tip? redactie@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu- zen staakt de proef om onkruid te bestrijden met behulp van kokend water. Deze zogenoemde WA- VE-methode is vele malen duur der dan thermische, mechanische en chemische bestrijdingsmetho- den. Bovendien, zo blijkt uit een evaluatie, kleven er aan de WA- VE-methode nog een heleboel na delen. In de wijk Othene-Noord is er een jaar lang mee gewerkt. De machi ne verbruikt zo'n 1000 liter water per uur, en bijna 200 liter brand stof per dag om het water op tem peratuur te houden. Bovendien zijn de logge machines moeilijk manoeuvreerbaar en kan onkruid rond obstakels als lantaarnpalen niet worden meegenomen. De me thode is ook niet zo effectief Nor maal zijn bij de onkruidbestrijding drie behandelrondes nodig. Bij de heetwater-methode zijn vier ron des nodig om voldoende resultaat te halen. De proef in Othene heeft de gemeente 16.000 euro gekost. Vier behandelrondes kosten zelfs 24.000 euro. De onkruidbestrij ding volgens andere methoden is veel goedkoper; tot één tiende van de WAVE-methode. Raadslid Jerry Pladdet (SGP) heeft zijn twijfels over de evaluatie en wil de onkruidbestrijding bespre ken in een commissievergadering. 3 dvd-box Exclusieve box met 3 Nederlandse speelfilms over bijzondere, opzien barende misdaadzaken die destijds prominent in het nieuws waren. Skin is een film geïnspireerd op de figuur van Nico B., de moorde naar van Kerwin Duinmeijer eind jaren zeventig. De Punt vertelt het verhaal van de treinkaping bij De Punt in 1977 door negen gewapende Zuid-Molukse jongeren. Bloedbroeders is gebaseerd op de Baarnse moordzaak uit 1961, waarbij drie tieners een 14-jarige jongen doodden. Nederlands gesproken. Speelduur 262 minuten. Adviesprijs €24,95 Lezersprijs 14,95* 'exclusief verzendkosten van 2,95 X BON Headline Nieuws Hierbij bestel ik(sets) x 'Headline Nieuws' a 14,95* exclusief verzendkosten van 2,95. Levertijd met bon 10 werkdagen. Levertijd webwinkel 5 werkdagen. Klantenservice: 0900 - 2021352 0,45 p.g.) Het is helaas niet mogelijk uw bestelling telefonisch of per mail doorte geven. OM OV l GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Buckeroo Payment Service om i.o.v. Wegener NieuwsMedia BV eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. BAN IC/GIROREKENING HANDTEKENING www.pzc.nl/webwinkel categorie DVD's en games Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Webwinkel, o.v.v. 'Headline Nieuws', Postbus 1090,5004 BB Tilburg. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op treft u nadere informatie aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48