Zeeland PZCU Brede school Biervliet op lange baan Hemelwater genoeg bij wijding gidsen van Verdronken Land Verzoek tot plaatsen rookmelders ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 14 en 15 BEZUINIGINGEN College B en W kiest voor goedkopere verbouwing van basisschool De Komme Man mishandeld door bekende in eigen huis Veel rookschade bij brand in bijkeuken Grote kans op herhaling van Vestrock Maandag 7 juni 2010 Gemeente staakt onkruidbestrijding met kokend water Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten biervliet - In Biervliet komt voor lopig geen brede school. Het plan is gesneuveld onder druk van bezui nigingen die op de gemeente Ter- neuzen afkomen. Afgelopen najaar was er nog sprake van dat de spade voor een nieuwe gezamenlijke huisvesting voor de basisscholen De Komme en De Maatjes aan de Braakmanlaan be gin volgend jaar de grond zou in gaan. Burgemeester en wethouders zetten nu in op een aanpassing en renovatie van de katholieke basis school De Komme, waarin dan ook de openbare basisschool De Maat jes ondergebracht wordt. Daarvoor wordt in de Perspectievennota 2011-2014 een investering geraamd van 1,2 miljoen euro. Daarnaast komt er een nieuw gymlokaal bij De Komme. Dat kost naar verwach ting 800.000 euro. Oorspronkelijk was er voor de brede school in Bier vliet zo'n 3,6 miljoen euro uitge trokken. „We worden enorm gekort op de uitkering van het Rijk", zegt wet houder Cees Liefting (onderwijs). „We hebben alle geplande uitgaven doorgevlooid en gekeken hoe wen selijk en noodzakelijk dingen zijn. Als je met die veranderde situatie in gedachten de brede school in Biervliet bekijkt, dan kun je je af vragen, is dat nog haalbaar en reëel. En dan komen we tot de conclusie, eigenlijk niet." Liefting wijst er op dat de kinderop vang goede huisvesting heeft in de voormalige Rabobank. Dus daar voor is de brede school niet direct noodzakelijk. Wel dringend is de huisvesting van De Maatjes. Lief ting: „Dat kan zo niet blijven. De Komme is in principe nog een goed gebouw. We onderzoeken of uitbreiding mogelijk is zodat ook De Maatjes er onderdak krijgt. Bei de scholen gaan toch al intensief met elkaar samenwerken." Directeur Herbert Jonkman van scholenkoepel Kapriom (De Kom me) en zijn collega Gerard Lange- raert van LeerTij (De Maatjes) zeg gen 'niet blij verrast' te zijn, maar willen voorlopig niet reageren. „De gemeente heeft ons nog niet op de hoogte gebracht van gewijzigde plannen. We willen eerst het over leg met de wethouder afwachten." Voorzitter Johan de Reu van de dorpsraad is teleurgesteld. „We heb ben hier acht jaar aan getrokken en dat wordt nu zomaar weggeveegd. Als de brede school niet doorgaat is dat op termijn de doodssteek voor Biervliet." emmadorp - Terwijl buiten ook al le zegen van boven kwam zegende pastoor Wijmeersch uit het Bel gische De Klinge gisteren in de feesttent in Emmadorp de gidsen van de Saeftinghe. „Moge deze ze gen u de kracht geven de grote ver antwoordelijkheid van het gidsen met ere te dragen", aldus Wij meersch. De 89 jarige pastor door spekte de eucharistieviering met anekdotes uit zijn inmiddels 65-ja- rige priesterloopbaan. Het kinder koor de Babbeliekes uit Vogelwaar de verzorgde de gezangen bij de dienst. Emmadorp pakte het hele weekend rondom café Het Ver dronken Land uit met festivitei ten. „We haken daarbij terug in op de in 1913 aangevraagde vergun ning om volksspelen te houden. Later vloeide daar lange tijd de ker mis uit voort. Maar die draaide al jaren niet meer", zegt Gina Poppe van de kroeg aan de Scheldedijk. Vrijdagavond begon het feest met muziek en verhalen in dialect. Za terdag werd onder meer ingevuld met een brocante markt, schieting, schapen scheren goud van oud muziek en een dansavond. Na de misviering met wijding van de gidsen van het Verdronken Land vermeldde het programma gisteren een ambachtelijke markt, demonstraties vaandeldragers en muziek van troubadour Bennie de Vet en dweilband Windkracht 9. Beide dagen reed een tractor met wagen over de zeedijk en was er vermaak met oude volksspelen. SAS VAN GENT Een 58-jarige inwoner van Sas van Gent is vrijdagavond in zijn huis aan de Julianastraat mishandeld door een bekende. Het slachtoffer kreeg diverse vuistslagen in het ge zicht. Zijn belager pakte hem ook bij de keel. De man wist uiteinde lijk te ontsnappen. Hij vond een veilig heenkomen bij de buren. Ook zijn auto moest het trouwens ontgelden. Volgens de politie was een conflict tussen beide mannen de aanleiding. Waar de ruzie over ging, meldt de politie niet PHILIPPINE In een woning aan de de Schorre- kruidlaan in Philippine brandde gistermiddag een bijkeuken hele maal uit. In de rest van het woon huis ontstond veel rookschade. Op het moment van de brand was er niemand thuis. De brandweer rukte om 14.30 uur uit. Aanvankelijk met één bluswa- gen, maar later werd nog een twee de voertuig te hulp geroepen. Om 15.15 uur was het vuur gedoofd. Over de oorzaak van de brand was gisteren nog niets bekend. door Eugène Verstraeten terneuzen - De gemeente Terneu- zen gaat verhuurders van wonin gen verzoeken om rook- en kool- monoxidemelders te plaatsen in hun huurwoningen. Daarnaast komt er een promotie- en publici teitscampagne waarbij het nut en de noodzaak van het plaatsen van melders wordt benadrukt. De gemeenteraad nam anderhalf jaar geleden al een motie van TOP Gemeentebelangen aan om te kij ken of gratis rookmelders beschik baar gesteld kunnen worden aan mensen met een minimum inko men. Volgens B en W zijn er in de gemeente zo'n 1000 minima, waar van er 160 een eigen woning heb ben. De rest huurt een huis, voor namelijk bij de woningcorporaties Woongoed Zeeuws-Vlaanderen en Clavis. De huizen van Woongoed zijn al voorzien van rook- en kool- monoxidemelders. Het college schat dat er in totaal 544 minima in een woning wo nen die nog niet is voorzien van een melder. De prijzen variëren van 5 tot 25 euro. Als de gemeente ze zelf overal gaat plaatsen kost dat tussen de ruim 19.000 en ruim 35.000 euro. Bij plaatsing door een extern bedrijf komt er nog eens 4.000 euro bij. Het blijkt dat de kans op een fatale brand bij huurwoningen drie maal groter is dan bij een koopwoning. Daarom vinden B en W 'dat de verhuurders hier een verantwoor delijkheid in hebben'. Terwijl Pasoor Wijmeersch in de feesttent de gidsen van het Verdronken Land van Saeftinge met wijwater besprenkelt, worden buiten de hemelsluizen geopend. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47