wél succesvol Twee Zeeuwse skeeleraars op het podium bij nationale titelstrijd sport 135 Zeeuwse voetbalsters debuteren met winst Start EK zeilen valt in water door windgebrek Atlete Vermue clubkampioen met Rotterdam Kasse neemt time-out in EK rallycross rijssen - Erwin Mesu heeft uitste kend gepresteerd op het Neder lands kampioenschap skeeleren in Rijssen. De Middelburger werd achtste bij de A-rijders. De titel ging naar Sjoerd Huisman. André van Espen (Axel) en Anthony Jan- se (Yerseke) grepen zilver en brons bij respectievelijk de Masters en de C-rijders. De A-rijders maakten er op het zware parkoers in Rijssen een le vendige koers over 42 kilometer van. Gaandeweg ontstonden er verschillende kopgroepen. Acht ronden voor het einde sprong Niels Mesu mee met Roy Boeve, Geert-Jan van der Wal, Geert Plen- der, Bob de Vries, Maurice Vriend, Gerwin Smit en Erik Valent. On der leiding van Ingmar Berga, ploeggenoot van favoriet Gary Hekman die er niet bij zat, kwam het peloton terug. Met nog drie omlopen van 1760 meter te gaan, gingen zes man aan de haal: Geert-Jan van der Wal, Geert Plender, Erik Valent, Ger win Smit, Jouke Hoogeveen en Er- win Mesu. Nadat zij waren terug gepakt, ontsnapte Bob de Vries voor zijn ultieme poging. Hij werd echter op de meet geklopt door Sjoerd Huisman na een spectacu laire spagaatfinish. Huismans ploeggenoot Karlo Tim merman sprintte naar het brons. Erwin Mesu werd uiteindelijk acht ste en Niels Mesu kwam als 22e over de streep. Ook in de andere categorieën re den de Zeeuwen zich in de kijker. Na de kadetten, waarbij Dick Hoogstrate en Laurent Janse (bei den uit Yerseke) in het peloton ein digden (19e en 25e) stonden bij de C-rijders Anthony Janse en Ant- wan Tolhoek (ook uit Yerseke) aan de start voor een wedstrijd over 42 kilometer. Ze reder attente wedstrijd, waarbij Janse derde werd en dus een bronzen plak in ontvangst mocht nemen. Bij de masters lukte het vervolgens weer een Zeeuw om het podium te beklimmen. André van Espen eindigde in de categorie Masters 40+ verrassend op de tweede plaats. De rijder uit Axel reed zijn eerste wedstrijd na een valpartij in Steenwijk en een ongeluk met de racefiets. In de beloftencategorie maakte Andries Minderhoud uit Waarde deel uit van een kopgroep van zes rijders die op tien ronden voor het einde wegreed. Minderhoud ein digde als vierde. Winnaar werd Frederik Nauta uit Bolsward, ge volgd door Nick Uithoven (Babyloniënbroek) en Jan Willem Averink uit Rijssen. Olivier Goud uit Waarde eindigde in het peloton op de achttiende plaats. door Koen de Vries kamperland - De start van het EK zeilen in de klasse J24 is gisteren in het water gevallen. Door een ge brek aan wind op de Oosterschel- de konden er geen races worden gevaren. Zaterdag waren om dezelf de reden de proefraces ook al niet doorgegaan. De 32 boten verlieten gisteroch tend om tien uur de jachthaven van De Roompot bij Kamperland om de eerste race te varen. Toen was er nog hoop dat er gestart zou worden. Een weerbureau voorspel de dat de wind in de loop van de dag flink zou aantrekken. Aan het begin van de middag werd er dan eindelijk gestart, maar dat had de wedstrijdleiding beter niet kunnen doen. De meeste sche pen slaagden er niet in om de start lijn te overschrijden. Het was de bedoeling om tot 16.00 uur te wachten totdat de boten te rug naar de haven mochten, maar omdat er geen uitzicht was op een weersverbetering, mochten ze al een uurtje eerder terug naar de thuisbasis. „We hebben gewoon pech gehad", vertelde perschef Wouter van den Ende. „In de rest van Nederland waaide het kracht 3 a 4 en ook in sommige gebieden in Zeeland was er wind. Maar niet bij ons op de Oosterschelde," Vandaag gaan de boten opnieuw het water op. De vooruitzichten zijn beter dan gisteren. Het KNMI voorspelt windkracht 4. Het EK zeilen duurt tot donderdag. Het is de bedoeling dat er dagelijks mini maal drie races worden gehouden. Om een Europees kampioen te kunnen aanwijzen, moeten mini maal vier races worden gezeild. sittard - Atlete Esther Vermue uit Lewedorp is gisteren met Rotter dam Atletiek voor het tweede jaar op een rij Nederlands kampioen geworden. De ploeg had na acht tien onderdelen een straatlengte voorsprong op Phanos uit Amster dam: 123 om 100 punten. De 22-jarige Vermue liep in Sittard de 1500 meter. Met 4.36,57 minu ten werd ze tweede en pakte ze ze ven punten voor haar ploeg. Het succes komt een week na de twee de plaats in de Europa Cup voor B-landen in Bern. Daar liep Ver mue de metrisch mijl nog in 4.36,04. Rillander Victor Besters veroverde brons met de mannen van Rotterdam Atletiek. De pols stokhoogspringer (19) haalde 4,20 meter en werd daarmee vijfde, goed voor vier punten. Rotterdam Atletiek kwam uit op 95 punten en moest Phanos (116) en Haag At letiek (104) voor laten gaan. maandag 7 juni 2010 van Delta Sport eindigde als negende op dit onderdeel. De Zeeuwse ploeg foto Ronald den Dekker gorie. In het eindklassement Was het team van West-Brabant de bes te met 737 punten, ruim voor Dor drecht en Midden-Holland. De Zeeuwse ploeg sloot de rij met 590 punten. m Het Zeeuws elftal in de kleuren van de Zeeuwse vlag (I) in de aanval tegen Smerdiek. foto johan van der Heijden door Tom Vennink sint annaland - Het Zeeuws vrou- wenvoetbalelftal heeft zaterdag de eerste wedstrijd in het nog prille bestaan gewonnen. Slechts een week na de oprichting van de se lectie werd de vriendschappelijke ontmoeting met Smerdiek met 1-0 gewonnen. In Sint Annaland maakte Rosanne Lammers het al lereerste doelpunt voor het Zeeuws elftal, vijf minuten voor het eindsignaal. Pas een week voor de wedstrijd kwam het Zeeuws elftal voor de eerste keer samen in Krabbendij- ke. De eerste training vloeide voort uit overleg tussen initiatief nemer Wim Scherpenisse en de Stichting Zeeuws Elftal. Scherpenisse, die kort geleden een succesvol seizoen afsloot als trai ner van het eerste vrouwenteam van Smerdiek, selecteerde 22 speel sters. De sterkste voetbalsters van de pro vincie kwamen zaterdag geleidelijk op gang tegen Smerdiek. De defen sie lag in de beginfase onder vuur, maar hield stand en bracht de bal steeds vaker op de helft van Smer diek. Hoewel er niet werd ge scoord in de eerste helft, kregen beide equipes legio kansen. Na rust werd Smerdiek terugge drongen op eigen helft. Op een haar na miste Maud Kuijpers de mogelijkheid op 1-0. Ook Angeli- que Hage zag haar poging stran den. Talloze aanvallen op het Smerdiek- se doel faalden, totdat Rosanne Lammers vlak voor tijd haar geluk beproefde. De spits van IJzendijke wurmde zich in de 85e minuut los en schoot het eerste doelpunt bin nen. Ze bezorgde de Zeeuwse se lectie daarmee meteen de overwin ning. Het Zeeuws elftal beleefde daar mee een succesvol debuut. Ko mend seizoen zullen de Zeeüwse vrouwen zich voor het eerst me ten met ploegen uit andere provin cies. In augustus roept Scherpenis se het team wederom bij elkaar om de voorbereidingen voort te zetten. Zeeuws elftal-Smerdiek 1-0 (0-0). 85. Rosanne Lammers 1-0. nyinrad - Ko Kasse houdt het Eu ropees kampioenschap rallycross even voor gezien. Na zijn elfde plaats in het Hongaarse Nyinrad staat de autocoureur uit Veere, rij dend met een achterwiel aangedre ven Opel Astra, na vier races op de achtste plaats in het tussenklasse- ment van het EK. De komende races in Zweden en Finland laat Kasse schieten. „Het kost een vermogen om daar te ko men. Ik breng komende week de motor naar de motortuner en die kan er met snellere nokkenassen nog een pk of 15 meer uithalen." Met een andere uitlaat en door de auto een paar kilo's lichter te ma ken, hoopt Kasse in het tweede ge deelte van het kampioenschap wat meer aansluiting te kunnen vin den bij de subtop. „De mannen voorin zijn zo snel en hebben zulk goed en duur materiaal dat er bijna niet tegenop te racen valt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39