341 sport Zeeuwse atleten individueel Amazone Van Eijzeren (15) is met Dame Blanche iedereen te snel af Rentmeester gaat terug naar Nieuwdorp Terèse van Lare wint Boerenkreektriatlon Bekersuccessen Cortgene/JVOZ Goud en zilver Thor-turners op NK Lavrijssen in toptien in Kasseienomloop REGIO-ONTMOETING In Zierikzee namen jeugdige Zeeuwse atleten het zater dag op tegen hun leeftijdsgenoten uit andere regio's. De ploeg eindigde als laatste, maar er waren ook successen. Mountainbikers X-Treme pakken vier NK-plakken maandag 7 juni 2010 KLOETINGE Teun Rentmeester keert volgend voetbalseizoen terug op het oude nest. De middenvelder verlaat hoofdklasser Kloetinge en gaat weer bij tweedeklasser Nieuwdorp spelen. Rentmeester doet een stap je terug, omdat hij een avondstu die gaat volgen. Niels Kole stopt bij Kloetinge en gaat bij Wemeldinge voetballen. Kloetinge heeft voor komend sei zoen nu zeventien spelers in de eer ste selectie. De club is nog op zoek naar een linkermiddenvelder en een aanvaller. SINT LAUREINS Na een periode van blessures is Terèse van Lare uit Sluis terug aan het triatlonfront. In het Belgische Sint Laureins was ze de snelste bij de masters op de kwarttriatlon over kilometer zwemmen, 40 ki lometer fietsen en 10 kilometer lo pen. Ze liet een tijd van 2.26,13 uur noteren. Veronique Vasseur (Oost burg) moest veel inleveren op de twee laatste onderdelen en finishte in 2.32.47. Roelof Kuijpers (Oostburg) noteer de 2.30.59, Tony Seen (Groede) 2.25.05 en Didier Buysse (IJzendij- ke) 2.40.32. BREDA De voetballers van Cortgene/JVOZ (Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland) waren succesvol tijdens de jeugd voetbaldag in Breda. Zowel de C-ju- nioren als de B-junioren verover den de Supercup. De C-junioren van Cortgene/JVOZ wonnen de Supercup ten koste van Roosendaal Ci. Ook de B-junioren veroverden de ze beker, dankzij een overwinning op Baronie Bi. EMMEN Stijn van Driessen van turnvereni ging Thor uit Sas van Gent heeft in Emmen de Nederlandse titel meer kamp derde divisie bij de junioren 2 veroverd. Hij behaalde een totaal van 68,20 punten en won later ook nog zilver in de toestelfinale brug. Stijn de Vleeschauwer eindigde als tweede bij de junioren 1 met 67,95 punten. Mathieu Pauwels werd met 66,95 punten vierde bij de senioren. Hij veroverde bovendien de nationale titels op sprong en brug. EXLOO Wielrenster Birgit Lavrijssen uit Kapelle is in de sterk bezette Ther men Kasseienomloop op de acht ste plaats geëindigd. De wedstrijd met start en finish in het Drentse Exloo werd gewonnen door Regina Bruins van het Cerve- lo Testteam. Haar ploeggenote Kir- sten Wild werd tweede, voor de Zweedse Marie Lindberg (Red Sun), ploeggenote van Lavrijssen. Anne Eversdijk uit Kapelle werd 37e, Sonja Boogaard uit Middelburg 47e. 590 Zeeland scoorde een totaal van 590 punten. West-Brabant won met 737 punten, voor Dordrecht. door Sjaak Sinke zierikzee - Een warme dag en hon derden pupillen en junioren zorg den zaterdag voor een geslaagde Regio-ontmoeting atletiek in Zie rikzee, die werd gewonnen door West-Brabant. Hoewel de Zeeuw se afvaardiging een flink pak slaag kreeg en op de laatste plaats eindig de, was er toch veel te genieten op Sportpark Bannink. Wat te denken bijvoorbeeld van Il se de Kruijf (AAV'36)? Zij krikte bij de pupillen A2 haar record bij het hoogspringen op van 1 meter 42 centimeter naar 1 meter en 51 centimeter, een prestatie die bij de C- en D-junioren niet zou hebben misstaan. Bij de jongens D zorgde Wouter Verstraaten (Dynamica) voor de derde plaats op de 1000 meter. Met zijn tijd van 3.07.18 minuten bleef hij een kleine drie seconden achter winnaar Lex Bolderij (Ener- gie). Tim van de Broeke (Dynamica) was op de 800 meter bij de jon gens C eveneens goed voor de der de plaats. Hij liep een tijd van 2.11.27. De Zeeuwse meisjes deden het eveneens goed op de langere af standen. Tessa van de Brink (Schel- desport) werd tweede op de 1000 meter bij de meisjes D en Meike van Gastel (AV'5~6) pakte brons op de 600 meter bij de meisjes C. Tom van de Berg (AV'56) sprong met 1 meter en 71 centimeter naar het zilver. Menno Rotteveel (AAV'36) liet vijf centimeter meer aantekenen. Noah Heijnen (Delta Sport) viel net buiten het podium op de 100 meter. Serapis Janga (Rotterdam Atletiek) was ruim de snelste in 11.75 seconden. Milan Lips (Illion) en Jeffrey van Oorschot (Spado) noteerden 11.92 en Heijnen zat Mirjam Berrevoets in actie bij het discuswerpen tijdens de Regio-ontmoeting atletiek in Zierikzee. De C-juniore moest het in de totaalstand doen met de laatste plaats. daar slechts één honderdste ach ter, een verschil dat alleen elektro nisch waargenomen kan worden. Bij de jongenspupillen deden de Zeeuwen het uitstekend bij de driekamp. Nathan de Zeeuw (Scheldesport), Paavo de Leng (Dy namica) en Taco Blom (AV56) wonnen de hoofdprijs in hun cate- door Lucien RoeJandt nieuw- en sint joosland - Span nende barrages en sterke winnaars kenmerkten gisteren de springwed- strijd van Stal de Kroo in Nieuw en Sint Joosland. Parcoursbouwer Rens Wondergem had een selec tief parkoers uit de hoge hoed geto verd maar het niveau van de deel nemers was hoog, getuige het gro te aantal combinaties dat het straf blad blank hield. In de klasse M plaatsten acht com binaties zich voor de beslissende ronde. Als tweede starter stuurde Michelle Evertse de Quinar-afstam- meling Quajong als een raket in 40.90 seconden over de bouwsels. De amazone uit Nieuw- en Sint Joosland leek zich hiermee te heb ben verzekerd van de overwin ning. Maar het venijn zat voor haar in.de staan. De pas vijftienja rige )ane van Eijzeren uit Oudelan- de stuurde de ontketende Clin- ton-dochter Dame Blanche in 38.73 naar een overtuigende over winning. Van Eijzeren, die ook al met Emeraude de klasse Z bij de pony's op haar naam schreef: „Da me Blanche is een paard met veel vermogen en wil eigenlijk geen fout maken. Ze denjet ook goed mee in het parcours en is snel. Dat komt mij goed uit, want het ver schil van rijden met mijn pony en haar is groot. Emeraude is een bloedkikkertje. Dame Blanche is veel rustiger, maar ze is wel snel. Ze is moeilijk te kloppen." Wat Michelle Evertse niet lukte in M, fikste ze wel in Z. De geboren Zeeuwse Annelore Willeboer, die nu in Heerle woont, stuurde Delta Mossel's USA in 41.69 rond. Zij maakte met de Tolano van 't Riet hof-zoon echter ook een pechfout- je. Als laatste starter wist Michelle Evertse dat ze zich met Uzelma geen oneffenheden kon veroorlo ven. Met een perfecte rit en een tijd van 38.56 bewees Evertse dat ze met druk kan omgaan. „Uzelma steekt in een bloed vorm", aldus Evertse. „Al in het ba- sisparcours gaf ze me het gevoel dat het goed zat. En ze stelde me niet teleur." Snel, sneller, snelst, was de Braban der Brian Kommers met United in de klasse L. Maar liefst tien combi naties plaatsten zich voor de barra ge. Als voorlaatste starter stuurde Kim Huige uit Nisse de Malito De Reves-zoon Altair in 49.92 naar een zeker lijkende overwinning. Brian Kommers stak daar echter toch nog een stokje voor. De ruiter uit Hoogerheide toonde zich met United drie tienden van een secon den sneller. oldenzaal - Het Nederlands kam pioenschap mountainbiken voor de jeugd heeft de Zeeuwse moun tainbikevereniging X-Treme vier podiumplaatsen opgeleverd. In categorie 1 veroverde Emma Ver loop uit Wissenkerke het rood-wit-blauw. Ze pakte in de eer ste ronde de koppositie en stond deze niet meer af Categorie 3 leverde podiumplaat sen op voor de broertjes Tim en Mick van Dijke uit Wissenkerke. Tim van Dijke werd tweëde achter winnaar Owen Roeien, Mick van Dijke pakte het brons. In categorie 4 veroverde Aimée Schoe uit Vrouwenpolder zilver bij de meisjes. De titel ging naar Romy Berends. In categorie 7 was er pech voor ti- telfavoriet Milan Vader uit Middel burg. Hij vertrok uit koppositie, maar een gebroken ketting maakte een einde aan zijn titeldroom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38