t TOP oromotie Korfballers Fortis spelen zich veilig, sport! 31 Ondo moet op herhaling voor behoud Frank Vermue beste nieuweling Lewedorp Amazone Samantha Miltenburg zet opmars met Caratina Z voort Nick van der Lijke 19e in Noorwegen Van Sparrentak snelst in Lier De Herdt zwaait af maandag 7 juni 2010 ploeg meegegroeid", erkende hij met een feestelijk flesje bier in de hand. De trainer valt in het pulle tje in Arnemuiden. Ze houden er niet van blaaskaken en dat is Cop- poolse dan ook niet. „Ik voel me hier thuis. Ik ben trainer van het eerste, maar voel me betrokken bij MIDDELBURG Wielrenner Nick van der Lijke is in de Noorse rittenkoers Ringerike Grand Prix op de 19e plaats in het eindklassement geëindigd. De inwoner van Middelburg die uitkomt voor de Rabo Continental- ploeg, had 1 minuut en 53 secon den achterstand op de eindwin naar, de Noor Christer Rake. door Wim de Vos LEWEDORP - De nieuwelingen van de ZRTC Theo Middelkamp heb ben het ploegenspel in de wieler ronde van Lewedorp op knappe wijze uitgespeeld. De Zeeuwen Frank Vermue uit Oudelande en Boaz Bal uit Zierik- zee maakten deel uit van een kop groep van drie man. Niet alleen met de benen maar ook met het hoofd gingen zij de finale in. Bal liet het gat vallen, waardoor Ver mue naar de overwinning kon rij den. Bal eindigde op de derde plaats. De Zeeuwse wielerclub lijkt een leuk stelletje nieuwelingen te door JaapJan Ritsema GOES - Fortis kon in Den Haag ver trouwen op eigen kracht. Door de overwinning op VEO blijven de Souburgers eersteklasser. Tjoba vol deed aan haar sportieve plicht door Merwede overtuigend te ver slaan. Het lot van Ondo in de tweede klasse hangt aan een zij den draad na het verlies tegen Oranje Nassau. Zaterdag moet de ploeg op neutraal terrein opnieuw aantreden tegen Oranje Nassau voor klassebehoud. VEO-Fortis 12-13: In de laatste mi nuut sleepte Fortis een vitale zege uit het vuur. Daar zag het toen VEO kort na rust de 8-3 opteken de niet naar uit, maar onder aan voering van Esther Kasse toonde Fortis zich mentaal sterk. Dertig tellen van het eind kon Fortis dankzij een treffer van Kasse opge lucht ademhalen. Scores Fortis: Esther Kasse 5, Remco Crucq 3, Jordy Sleijpen 2, Patrick Kop- pejan, Mark Trimpe, Jessica de Boer 1 Tjoba-Merwede 18-12: Tjoba deed de sportieve plicht tegen Merwe de. Met gevarieerd aanvalsspel was het klasseverschil evident. Merwe de bleef geloven in een goede af loop. Pas bij 16-12 gaf de ploeg zich gewonnen en kon Tjoba relaxed stilstaan bij het laatste optreden van Gerben van Boven. Scores Tjoba: Johanneke Vleugel 4, Dennis Broerse en Marcel de Dreu 3, Gerben van Boven, Esther van Boven en Manon Braam 2, Niels Westmaas en Dirk-Jan Westmaas 1 All Ready-Rust Roest 9-24: Rust Roest, dat nog een promotiekans had, denderde over All-Ready heen. Over het laatste kunstje van de Zierikzeese eersteklasser kon Remy Quist weinig verheffends kwijt: „All-Ready moet het plezier terug zien te vinden." Daarmee keek hij vooruit naar volgend sei zoen waarin All-Ready op eigen verzoek een extra klasse afdaalt en zal uitkomen in de derdeklasse. Scores All Ready: Martijn Peeren en Jan Willem van Nieuwenhuijze 3, Jacco de Loof 2, Henk de Graaf 1 Oranje Nassau-Ondo 11-10: Ondo moest op de laatste speeldag als nog Oranje Nassau naast zich dul den. In Vlaardingen was de ploeg voortdurend in de achtervolging, rook op 10-10 kansen, maar kreeg geen loon naar werken. Een uit slag met gevolgen. Waarschijnlijk zaterdag moet Ondo op herhaling. Scores Ondo: Ronald Wisse 4, Wim Al- laart 3, Robbie Mesu, Joanne Knol en Lianne Lorier 1 Sagitta-Swift 8-18: Swift gunde coach Plantinga een eclatante over winning als afscheidscadeautje. Een weinig enthousiast Sagitta vond het prima dat de Middelbur gers met een goed gevoel afsloten. Scores Swift: Paul van den Berg 5, Ani ta Hoekstra 4, Matthijs Pouwer 3, Ri chard Geldof, Roel Klootwijk en Eefje van den Berg 2. Seolto-Ventura Sport 7-8: Ri chard Ollefers wist zijn laatste wed strijd aan het roer van de Vlissin- gers net niet in winst om te zet ten. Seolto had bij 5-3 kansen om de partij naar zich toe te trekken maar zag twee geheide strafwor- pen aan de neus voorbij gaan. Scores Seolto: Anniek Reijnierse en Dennis Goedegebuur 2, Chris Mol, Maurice Brul en Jolanda Kerkhof 1. Zaamslag-Stormvogels 12-11: Het Zeeuws-Vlaamse herenkwartet kreeg van Stormvogels te veel ruimte. Tel daar het gebrek aan sco- rendvermogen en de 9-4 tussen stand is verklaard. Na rust kwam Stormvogels nog dichtbij. Scores Stormvogels: Kristian Gabriëlse 5, Frank Peene en Niek Peene 2, Angela Matthijsse en Francky Koole 1 Togo-DSO 7-10: Togo deed zich te kort. De Goesenaren waren niet de minderen van DSO, maar wer den afgerekend op de haperende scoringsmotor. Zeker zes honderd procent kansen zag coach Carlo de Waele om zeep geholpen, waar door een voor de hand liggend ge lijkspel teveel gevraagd was. Scores Togo: Marten Postema 2, André Goossens, Jan-Kees Goossens, Niek Meerman, Janneke de Wit en Mij- ke Tahapary 1. foto Ruben Oreel de hele club. Soms sta ik boven de groep, maar het liefst sta ik er mid denin. Ik betrek iedereen bij de se lectie, ook de reserves. Dat wordt gewaardeerd." Scores TOP: Jeanine Marijs 5, Corné Bezemer 4, Wilma de Ridder 3, Leon van Belzen 3, Nelleke van Belzen 1, Jor- di Meulmeester 1. MIDDELBURG Wim van Sparrentak heeft zater dag een stadsloop in het Belgische Lier gewonnen. De Middelburger legde de 10 kilometer in de hitte af in 35.40. Een dag later in de tien kilometer van Stabroek finishte Middelbur ger John Guequièrre als vijfde in de categorie mannen 50+ in 45.15. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - On danks de hitte werd er zaterdag in de dressuurwedstrijd van de PSV Walcheren in Nieuw- en Sint Joos- land goed gepresteerd. Veel combi naties haalden winstpunten. De hoogste score (72.33%) was voor Jessica Nijpjes in de klasse Mi met Amazing N. Met opnieuw twee winstpunten in de klasse M2 zette Samantha Miltenburg met Caratina Z haar opmars naar de top van de basis door. De amazone uit Ritthem scoorde in de warmloopronde 187 punten, wat goed was voor de ze ge. In de herkansing eindigde ze met 185 punten gelijke met Martin de Kroo met Ushi K. Op de beslis sende onderdelen was De Kroo echter de beste. Miltenburg denkt dat de opmars nog niet ten einde is: „Er zit nog steeds progressie in. Vooral in de drafis Caratina gewel dig. Sinds ik bij de zusjes Nijpjes train, ben ik flink vooruit gegaan." In de klasse L2 reed een andere pu pil van de zusjes Nijpjes, Valesca Lefeber, zich in de kijker. De ama zone uit Koudekerke greep in de eerste proef met de ruin Zip met 197 punten de zege. De combinatie bleef Andre Roose met Edinburg één punt voor. In de tweede proef reed Lafeber de Painted Black- zoon met 197 punten naar een overtuigende overwinning. In de klasse Z2 was Marga Hermes met de merrie Vienna C superi eur. De amazone uit Vlissingen won met 216 en 220 punten beide proeven. Met een tweede plaats in beide manches kon Merel van der Nat met Mr Bean op een goed de buut terugkijken. In de eerste proef moest de amazone uit Hei- kenszand het zilver delen met de Vlissingse Lonneke Ludolphy met de Ronaldo-dochter Vivastrona. hebben. Zaterdag heersten Bal en Vermue dus in de 'thuiswedstrijd' in Lewedorp maar ook in eerdere wedstrijden dit jaar boekten zij aar dige resultaten, met onder meer Thijs de Lange en Davy Gunst in de frontlinies. De Lange en Gunst waren zaterdag niet van de partij omdat zij de Omloop van de Maas vallei reden. Beiden eindigden daar overigens ook binnen de eer ste twintig. Een dag later was Davy Gunst uit Yerseke de beste nieuweling van Middelkamp in de Ronde van Huijbergen. Hij eindigde als vier de. Boaz Bal werd toende, Peter Blok twaalfde. ZAAMSLAG - Korfbalvereniging Zaamslag nam zaterdag na het duel met Stormvogels afscheid van coach Ivan De Herdt. Hij traint, na tien jaar trouwe dienst bij Zaam slag, volgend seizoen de Belgische hoofdklasser Hoboken KC. Frank Vermue uit Oudelande gaat als winnaar van de koers voor nieuwelin gen over de streep. foto Robert de Jonge ^.deltandefortheroses'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35