Geslaagde inhaalrace brengt lE^zi Uitslag WK quiz 301 De Schelde nog foutloos Stefan de Groot met moeite naar tafeltennisfinale Korfbalclub Seolto viert 40-jarige bestaan Familieloop op zoek naar vrijwilligers Reserves RCS winnen de beker Korfballers Fortis B1 pakken districtstitel maandag 7 juni 2010 mmMmm&BamKammwmmmwmmmixm OOST-SOUBURG - De tennissers van De Schelde hebben goede zaken gedaan in de strijd om het kam pioenschap in de hoofdklasse van de districtscompetitie gemengde teams. De Vlissingers wonnen voor de derde maal op rij met 6-0, terwijl concurrent Oost-Souburg met 4-2 verloor van Gravelsteps. In Oost-Souburg pakten Sven Bak ker en Danny Verschoore het man- nendubbel tegen Erik van den Hoff en Rolf van Stee: 6-3 6-0. Eva Hartog en Elizabeth de Raaff won nen het vrouwendubbel. Het eer ste gemengddubbel ging naar Bak ker en Hartog die met 6-4 6-4 van Serge van Thienen en Michelle van der Meer wonnen. Ook de drie andere gemengddubbels gin gen naar de Vlissingers. Het verlies van titelkandidaat Sou burg in Schoondijke kwam mede tot stand vanwege het verlies van het mannendubbel van Rogier van Housselt en Leander Bendele tegen Dylan Blackman en Norbert Willemsen: 6-1 2-6 7-5. Ook de ge mengddubbels Van Housselt/ An- negret Scheers en Bendele/Naomi Francke verloren. ARNEMUIDEN - Tafeltennissers Emiel de Rijke en Koen van Velt- hoven hebben zich in Arnemui- den overtuigend geplaatst voor de finale van de ABM ICT-Cup, de opvolger van de Hackenberg Cup. De Rijke en Van Velthoven won nen in hun halvefinalepoule bei den al hun zeven wedstrijden. Op vallend was de moeite waarmee veelvoudig winnaar Stefan de Groot zich plaatste. Hij won vier partijen en mocht zich pas na ga- metelling finalist noemen. In pou le A gingen naast Van Velthoven en De Groot ook Michel Sperling en Max Vleugel door naar de laat ste acht. In de B-poule gingen met De Rij ke ook Daan Mijnsbergen, René Lauwerijssen en Richard Tramper naar de finale. De eindstrijd wordt vrijdag ge speeld bij ttv Arnemuiden in de ac commodatie aan de Korenbloem laan. Aanvang is 19.30 uur. TOP viert feest nadat de ploeg gepromoveerd is naar de overgangsklasse. door Koen de Vries ARNEMUIDEN - Eerst huilde ze tra nen van verdriet, niet veel later huilde ze tranen van vreugde. Pe tra de Ridder zat zaterdag in een achtbaan van emoties. De aanvoer ster van korfbalclub TOP moest in de wedstrijd waarin haar team pro motie naar de overgangsklasse moest afdwingen al na drie minu ten uitvallen met een knieblessu re. Ze zag haar team tegen kam pioen Nieuwerkerk met 0-5 en 4-9 achterkomen en na een weergalo ze inhaalrace toch nog met 17-15 winnen. TOP promoveerde naar een niveau waarop het nog nooit acteerde en daar was Petra de Rid der heel erg blij mee. „Voor de rust waren we ons zelf niet", keek de oudste van de vier De Ridder-gezusters terug. „We moesten winnen om zeker van promotie te zijn. Dat zorgde voor spanning en die werkte verlam mend. En ik denk ook dat mijn uit vallen de ploeg geen goed deed. Maar mijn zusje Anita heeft me goed vervangen. Ze is nog maar zestien. Ik had haar deze week al voorbereid op de wedstrijd. Ik wist dat ik het met die knie niet lang zou volhouden." Petra de Ridder had ondanks de zwakke start altijd hoop gehou den. „De trainer hield in de rust een donderpreek en gaf een paar harde tikken op de tafel. Dat heeft geholpen. Na rust hadden we wel de kracht om terug te vechten." Vechten deden de Toppers na rust voor elke meter. Omdat ze tot het gaatje gingen, moest verzorger Klaas van Belzen herhaaldelijk spe lers oplappen. Illustratief was dat de aanvoerdersband om vier ver schillende armen kwam omdat spelers uitgeblust het veld moest VLISSINGEN De Vlissingse korfbalclub Seolto viert vrijdag 18 en zaterdag 19 juni het veertigjarig bestaan. Vrijdag 18 juni is in het clubhuis een receptie voor genodigden. De dag erna is er feest voor alle leden en ouders van jeugdleden. Na 21.00 uur zijn ook oud-leden welkom. Seoltö heeft vier senioren- en vele jeugdteams. verlaten. Van Petra de Ridder ging hij naar Nelleke van Belzen, naar Leon van Belzen en tenslotte naar Peter van Belzen, die na het laatste fluitsignaal van de scheidsrechter nog net de kracht vond om zijn ar men - inclusief band - juichend de lucht in te gooien. TOP toonde zich de laatste weken een kat met zeven levens. Vorige week moest de ploeg winnen bij concurrent Rust Roest om de kans op promotie levend te houden. Bij een 11-9-achterstand demarreer den de Arnemuidenaars naar 11-15 en gaven ze het niet mee weg. Za terdag was de krachttoer nog in drukwekkender. Vlak na rust gooi de Nieuwerkerk de 4-9 door het mandje en leek de overgangsklasse lichtjaren ver verwijderd. Een kwartier en zeven treffers later was het 11-9 en stond de deur op eens wijd open. In een slotfase die niet geschikt was voor hartpatiën ten kon het alle kanten op. Het werd 11-11, 13-11 en 14-14, waarna TOP het hoofd op het snikhete veld het koelst hield. Eén minuut voor tijd scoorde de onvermoeiba re Jeanine Marijs de 17-14 en was de buit binnen. Het was Marijs' vijfde treffer en ze werd daarmee de topscorer van TOP. Ze was één van de vele Arne muidenaars die na rust helemaal opbloeiden. Wilma de Ridder, de nummer twee uit de rij van vier zussen, gooide alle schroom van zich af en scoorde drie heel belang rijke treffers, Corné Bezemer trad nog meer op de voorgrond daan voor de pauze en Peter van Belzen was net als Jordi Meulmeester na de pauze verdedigend ijzersterk. Dankzij de promotie naar de over gangsklasse is TOP op het veld nu de hoogst spelende korfbalclub van Zeeland. En dat terwijl de ploeg drie jaar geleden nog tweede- MIDDELBURG De organisatie van de PZC Familie loop is op zoek naar vrijwilligers. Ze zullen worden ingezet voor het beveiligen van het parkoers en bij de drinkpost. De Familieloop wordt op zaterdag 19 juni in Vlis- singen gehouden. De afstanden zijn 3,10 en 21,1 kilometer. Opgeven bij antonvael@zeelandnet.nl klasser was. „Dit is nog niet het eindpunt", voorspelde de voorzit ter na afloop. „De selectie is nog jong, er zit nog meer in het vat." De réserves van TOP zorgden voor extra feestvreugde. Ook zijn wer den zaterdag kampioen (15-14-ze- ge op Oranje Wit 3) en promoveer- OOSTERLAND De reserves van RCS hebben zater dag in Oosterland de bekerfinale voor reserve-elftallen tegen Zwalu- we 2 met liefst 7-1 gewonnen. Voor de ploeg van trainer Johan Schouten scoorden Martin Janse (3x), Kees Westerweele, Ugur Kah- veci, Wessel Vermeulen en Niels Tournoy. Bij rust was het al 3-0. den in twee jaar van de reserve derde naar de reserve eerste klasse. Veel complimenten gingen na af loop naar trainer Edwin Coppool- se. De nuchtere Serooskerkenaar (40) kneedde het piepjonge TOP zodanig dat het flinke stappen om hoog kon maken. „Ik ben met de SINT LAURENS De korfballers van Fortis Bi heb ben het districtskampioenschap Zuid-West gewonnen. Op de vel den van de korfbalvereniging On- do (Sint Laurens) versloeg Fortis Bi RWA Bi met 8-3. Komend weekeinde strijdt de ploeg van Sjaak Baas en Suzan Koole om de nationale titel. Lees de weblogs over wielrennen, voetbal en hardlopen www.pzc.nl/blogs ABONNEE ft-Tüa VOORDEEL De zes weken van de WK quiz zijn weer voorbij. Hieronder vindt u alle winnaars. Oplossing week 2: GAAT Prijs: Een Philips PerfectDraft thuistap Winnaar: Oplossing week 6: GOUD Prijs: Een jaarabonnement op Eredivisie Live Winnaar: L.i. Blok uit Wissenkerke Oplossing week 3: DEZE Prijs: Een Krups Nespresso apparaat Winnaar: M Oplossing week 4: ZOMER Prijs: Een Peter Langhout reischeque t.w.v. 450,- Winnaar: S.A. v.d. Meulen uit Oostburg Wij feliciteren alle winnaars met hun prijs en wensen u veel kijkplezier tijdens het WK. Prijswinnaars ontvangen persoonlijk bericht. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. Prijzen zijn niet inwisselbaar voor contanten. www.pzc.nl/wkquiz Oplossing week 1: ORANJE Prijs: Een Peter Langhout reischeque t.w.v. 450,- Winnaar: Oplossing week 5: VOOR Prijs: Een Tristar Barbecue Winnaar: Dhr/Mevr. Gabriefse uit Westkapefte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34