281 sport Nadal regeert als vanouds op Volleyballers putten moed uit zeges Rafael Nadal wint Roland Garros. De Spanjaard is in de finale van het tennistoernooi in Parijs in drie sets te sterk voor de Zweed Robin Söderling: 6-4 6-2 6-4. Schweertman mist finale Toernooizege Haase in Duitsland Van der Graaf mist eindronde Crolla met speer naar record en EK Romme bondscoach Italiaanse schaatsers Finse winnaar Bottas schrijft geschiedenis maandag 7 juni 2010 ROLAND GARROS 5 Rafael Nadal won Roland Garros voor de vijfde keer. Het record staat op zes zeges en is in handen van Björn Borg. Rafael Nadal was gisteren een klasse apart in de finale van Roland Garros. MAIDSTONE Piëdro Schweertman heeft zich niet kunnen plaatsen voor de fina le van de Kent Open. De Nederland se squasher kreeg in de halve eind strijd tegen de als eerste gerang schikte Schot Alan Clyne wel een wedstrijdpunt, maar benutte dit niet. Na een 2-o-voorsprong ver loor hij de partij na 69 minuten toch met 11-613-111-11 8-1110-12. Schweertman kreeg bij een stand van 10-9 in de vijfde game het eer ste wedstrijdpunt, maar Clyne werkte dit vakkundig weg. FURTH Robin Haase heeft gisteren het challengertoernooi in het Duitse Fürth op zijn naam gebracht. De Haagse tennisser versloeg in de fi nale de Duitser Tobias Kamke met 6-4 6-2. Het is voor Haase zijn twee de toernooioverwinning van dit seizoen. Hij was in maart succesvol in de Italiaanse plaats Caltanisset- ta. Met zijn zege in Duitsland verdien de hij negentig punten voor de we reldranglijst. Haase maakt hierdoor een flinke sprong op de ranglijst. De huidige nummer 205 zal zo'n vijftig plaatsen stijgen. VLAARDINGEN Golfster Florentyna Parker heeft de vijftiende editie van het ABN Am- ro Ladies Open op haar naam ge schreven. De pas 20-jarige Engelse eindigde na drie ronden op de ba nen van Broekpolder bij Vlaardin- gen op 207 slagen, 9 onder par. Het was haar eerste zege op de Europe se proftour voor vrouwen. Marjet van der Graaff, afkomstig uit Tholen, slaagde er niet in zich te plaatsen voor de eindronde. Krystle Caithness eindigde als tweede met 209 slagen (-7). De Schotse baarde gisteren opzien met een hole-in-one op de vierde. SITTARD Atlete Bregje Crolla heeft zich giste ren met de speer gekwalificeerd voor de Europese kampioenschap pen, eind juli in Barcelona. De 24-jarige Limburgse wierp bij het NK voor clubteams in Sittard de speer naar een nationaal record van 59 meter en 27 centimeter. Het oude record stond al bijna drie jaar met 57,57 meter op haar naam. Crol la deed onlangs nog mee aan de Pinksterwedstrijden in Hulst PADOVA Gianni Romme is de komende vier jaar bondscoach van de Italiaanse schaatsers. De voormalig olym pisch kampioen tekende een con tract tot en met de Winterspelen van Sotsji bij de equipe rond kop man Enrico Fabris. Romme was de afgelopen seizoenen coach van een commerciële ploeg rond de Duitse schaatsster Anni Friesinger. De Brabander heeft bedongen dat hij Friesinger in haar laatste sei zoen als schaatsster mag blijven be geleiden. SUWON - Met de pijnlijke neder laag tegen Macedonië in de kwalifi catie voor het Europees kampioen schap bereikten de Nederlandse volleyballers in Skopje een diepte punt. Exact twee weken later is het vertrouwen bij het team van bondscoach Peter Blangé terug. Na overtuigende zeges op Zweden, Macedonië en Portugal, in deel twee van het EK-kwalificatietoer- nooi vorig weekeinde in Rotter dam, hoefde Oranje in de eerste wedstrijden van de World League tegen Zuid-Korea opnieuw geen set af te staan. Zowel zaterdag als zondag was het Nederlandse team in de stad Suwon een klasse beter dan de Aziaten, die op de wereldranglijst twaalf plaatsen hoger staan dan Oranje. In het eerste duel hield Zuid-Korea de schade met 25-23 25-21 25-20 nog enigszins beperkt. De tweede wedstrijd was geen mo ment spannend: 25-18 25-19 25-18. Nederland, dat door de uitglijder in Macedonië naast directe kwalifi catie voor het EK greep, gaat na het eerste speelweekeinde aan de leiding in groep A van de lucratie ve World League. Met titelverdedi ger Brazilië en Bulgarije (dat even eens tot de wereldtop behoort) als overige tegenstanders, maken de spelers van Blangé zich geen illu sies. „De tweede plek wordt heel moei lijk en is misschien ook niet reëel", aldus passer-loper Jeroen Rauwer- dink. „Maar het is wel een mooie uitdaging. En het vertrouwen is te rug bij ons. In Skopje kregen we een flinke knauw. Er zit nu weer een bepaalde rust in ons spel." Blangé hield in het twee keer goed gevulde Suwon Indoor Gymna sium aan dezelfde basisopstelling vast als vorige week. De bonds coach was vooral gisteren onder de indruk van zijn team, dat aan vallend een percentage scoorde van zeventig procent en in beide partijen het ook goed deed in de blokkering. In de eerste wedstrijd leverde dat zeventien punten op, in de tweede twaalf „Dit was heel goed", zei de oud-volleyballer, die in 1996 met Oranje olympisch goud behaalde. „Aan alle kanten hebben we de stijgende lijn te pak ken. We hebben bewust flink doorgetraind en vol doorgetrok ken. Dat moet ook, alleen dan kun je nog beter worden." De komen de twee weken krijgen de Neder landse volleyballers te zien hoe groot het verschil met de wereld top is. Eerst wacht de confrontatie met wereldranglijstaanvoerder Brazilië. Daarna komt Bulgarije naar Apeldoorn toe. „We hebben een hoop vertrouwen", aldus Blangé. „Maar Brazilië is natuurlijk de ab solute nummer één van de wereld. We moeten dit toernooi van week einde tot weekeinde bekijken. Het gaat erom dat we onze zaakjes op orde hebben. En we kunnen daar vrijuit spelen." foto lan Langsdon/EPA ZANDVOORT - Geen enkele coureur is het ooit gelukt twee keer de Mas ters of Formula 3 te winnen. Tot gistermiddag. De Fin Valtteri Bot tas evenaarde op het circuit van Zandvoort zijn prestatie van vorig jaar. Bottas (20) dankte zijn overwin ning in het officieuze Europese Formule 3 kampioenschap aan zijn koelbloedigheid. In de hecti sche beginfase liet de Scandinaviër zich niet het hoofd op hol jagen. Gestart vanaf de tweede plek zag Bottas de Spanjaard Roberto Meh- ri als een turbo langs razen. In plaats van tot een roekeloze ach tervolging over te gaan, wachtte Bottas zijn kans af. Mehri had voor nat weer banden gekozen, ter wijl de Fin sliclcs onder zijn wagen had laten zetten. Het bleek een gouden keuze. Winst in de Mas ters is vaak een garantie voor een doorbraak in de Formule r.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32