261 sport Laveren tussen schoonheid en Hartelijk welkom in Johannesburg NEDERLAND-HONGARIJE Het Nederlands elftal sluit de oefencampagne rich ting het WK af met een imponerende 6-1-overwin- 0ranJe kwam in de 21einter,and °n- ning Op Hongarije. het eerst op een 1 -O-achterstand. Shakira laat Duitse team wachten Kanu: Nigeria haalt minimaal halve finale Sepp Blatter wil discussie hebben Fransman fluit eerste WK-duel Nederland Erwin Koeman is onzeker over baan maandag 7 juni 2010 der leiding van Bert van Marwijk voor Mark van Bommel (rechts) duelleert om de bal met de Hongaar Szabolcs Huszti. foto Toussaint Kluiters/ANP FRANKFURT Het Duitse nationale team is een half uur later dan gepland naar Zuid-Afrika vertrokken. Die Mann- schaft moest gisteravond in Frank furt wachten op popzangeres Shaki ra, die de Duitsers op de elf uur du rende vliegreis vergezelt. De vlucht van Shakira, die uit Madrid kwam, was vertraagd waardoor ze later dan gepland in Frankfurt arriveer de. Toen de zangeres, maakster van het officiële WK-lied, eenmaal bij het team in het vliegtuig zat, wens te ze het team via de boordmicro- foon veel succes op het WK. LONDEN Nwankwo Kanu ziet zijn land Nige ria ver komen in Zuid-Afrika. „De halve finale en de finale halen is onze droom en ons doel. We kun nen het", aldus de 33-jarige aanval ler die zich met de 'Super Eagles' opmaakt voor zijn laatste WK-ein- dronde. Kanu haalt een deel van zijn moti vatie uit de fans. „In Nigeria hou den we van voetbal. Niemand wil een excuus van ons horen. De fans willen dat we het goed doen, we moeten dus wel wat bereiken", al dus Kanu. PRETORIA Het gebruik van technologie om be langrijke beslissingen in een voet balwedstrijd te nemen is schade lijk voor de sport. Dit zei Fifa-baas Sepp Blatter gisteren. „Als er tech nologie bij komt kijken, zullen er geen discussies meer zijn. Dat wil len we niet. We willen emoties op het veld en soms wat meer dan dat: passie", aldus Blatter. Zo blijft de Fifa erbij technologie van het voetbalveld te weren. Blatter wil de sport naar eigen zeggen 'mense lijk' houden. JOHANNESBURG De Fransman Stephane Lannoy fluit de eerste wedstrijd van het Ne derlands elftal tijdens het WK in Zuid-Afrika. De scheidsrechter werd zaterdag door de Fifa geselec teerd om de wedstrijd tegen Dene marken te leiden. De 40-jarige Lan noy wordt 14 juni geassisteerd door zijn landgenoten Eric Dansault en Laurent Ugo. Ravsjan Irmatov uit Oezbekistan is vrijdag de scheidsrechter tijdens de openingswedstrijd tussen gast land Zuid-Afrika en Mexico. AMSTERDAM Erwin Koeman weet nog niet of hij na de zomer nog steeds werk zaam is als bondscoach van Honga rije. De nationale voetbalbond krijgt binnenkort een nieuwe voor zitter en mogelijk neemt die zijn 'eigen' trainer mee. „Op 14 juni is de grote vergadering, er is één kan didaat voor de voorzittersfunctie en die zal het dus wel worden. Daarna neem ik zo snel mogelijk contact met hem op", zei Koeman zaterdag na de 6-1-nederlaag tegen Hongarije. door Jochem Lippmann JOHANNESBURG - Met fraaie zang en dans verwelkomden zo'n vijftig personeelsleden van het luxe hotel Hilton Sandton gisteren hun be kende bezoekers voor de komende weken. Al voordat ze de spelersbus verlieten, maakten de voetballers van het Nederlands elftal kennis met ritmische Afrikaanse muziek. Ze weigerden bijna te geloven dat het in het oranje gestoken ont vangstcomité zo'n anderhalf uur voor aankomst al aan het swingen was. Gillende vrouwen overstemden al dansend het luide tromgeroffel. En kele aanwezige Nederlandse sup porters aanvaarddende uitnodi ging om mee te bewegen. Hoe goed ze hun best ook deden, ze bleven stijf in de heupen. Hard bla zen op de Afrikaanse toeter vuvu- zela ging ze een stuk beter af. Net zoals het zingen van het suppor terslied „Kampioenen ole ole." Ie der zijn ding. „Let niet op de grote vijf, maar de oranje elf', stond er op de zijkant van de spelersbus die het Neder lands elftal van vliegveld Tambo in Johannesburg naar het prachti ge verblijf in Sandton vervoerde. Voor wie het nog niet wist, met de grote vijf worden in Zuid-Afri ka geen voetballers maar de neus hoorn, buffel, olifant, leeuw en het luipaard bedoeld. Arjen Robben was er niet bij toen het Nederlands elftal rond 9.45 uur op de internationale luchtha ven van Johannesburg arriveerde. De ernst van de nieuwe hamstring- blessure van de blessuregevoelige aanvaller was wel het onderwerp van gesprek voor de tientallen Ne derlandse supporters die naar luchthaven Tambo waren geko men. Ze klapten en juichten toen bondscoach Bert van Marwijk en zijn 22 spelers onder toeziend oog van tientallen militairen en agen ten van het vliegtuig naar de spe lersbus wanrielden. De Nederlandse fans waren zwaar in de minderheid. Vele honderden in Johannesburg woonachtige Por tugezen waren naar de luchthaven gekomen om een glimp op te van gen van Cristiano Ronaldo. De voetbalploegen van Nederland en Portugal arriveerden bijna tegelijk in Zuid-Afrika. Ze merkten op weg naar beide hotels hoe zeer het WK al leeft in Johannesburg. De meeste inwoners van de miljoe nenstad zijn al weken uitgedost in het groen en geel, de kleuren van het shirt van de nationale voetbal ploeg van Zuid-Afrika. Ze kunnen niet wachten totdat hun jongens vrijdag de openingswedstrijd van het WK tegen Mexico voetballen. De oefenzege zaterdag op Dene marken (1-0) heeft de euforie rond Bafana Bafana vergroot. Johannesburg is niet alleen groen en geel gekleurd. Grote billboards met afbeeldingen van Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney en Kaka verraden in het stadcentrum even eens dat het WK op het punt van beginnen staat. Nelson Mandela is ook overal. De 91-jarige voormali ge president is voor de meeste in woners van Zuid-Afrika al jaren wereldkampioen. De blijdschap was donderdag dan ook groot toen bekend werd dat hij de ope ningswedstrijd kan bijwonen. „Enjoy", luidt de tekst die onder de vele portretten van de voormali ge president in Johannesburg staat. Net als zijn meeste landgeno ten wil ook Mandela dat de bezoe kers van het WK vooral van Zuid-Afrika genieten. De spelers van Oranje hebben zondag bij aan komst alvast een aanzet gegeven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30