PZC Barstje in droom van Oranje ORANJEPLEIN NL wJF m m 25 28 en 29 32 en 33 DOEMSCENARIO Bondscoach roept voorlopig geen vervanger op voor Arjen Robben WK vWe&wyöp: MIJN Rogier Veenstra gaat naar Hoek Van den Houten tekent in België ^■f-r 1 Rafael Nadal stoot Roger Federer van zijn tennistroon Maandag 7 juni 2010 De Meeuwen struikelt over laatste horde in nacompetitie Tip? sport@pzc.nl ggaBBagnBSMaaaea Telefonisch contact met de spoi dactie? Bel 0118-434041 door Roel Wiche JOHANNESBURG - Als een ontdek kingsreiziger die met een grote glimlach over het beloofde land uitkijkt, had Bert van Marwijk gis terochtend in Johannesburg wil len arriveren. Maar in plaats daar van stapte de bondscoach met een hoofd boordevol vragen uit het vliegtuig. Pas uren later klaarde lucht een beetje: Arjen Robben, de 'man van glas', kan misschien nog tijdig herstellen van een scheurtje in zijn hamstring van het o zo belangrijke linkerbeen. Na een bijna griezelig perfecte voorbereiding van vier weken sloeg het noodlot zaterdag in de laatste minuten van de uitzwaai wedstrijd tegen Hongarije (6-1) als nog toe. De breekbare vleugelspits vloog daarom zaterdagavond niet met de andere 22 spelers van Oran je naar Zuid-Afrika en onderging gisteren in Rotterdam direct een scan. Van Marwijk wacht de ko mende dagen af hoe snel Robben (vooralsnog in Nederland) herstelt van de kwetsuur. Daarna bepaalt hij óf en wanneer de aanvaller aan sluit bij de groep in Johannesburg. „Ik heb besloten voorlopig geen vervanger voor Arjen op te roepen en hem zodoende alle kans te ge ven nog tijdens het toernooi aan te sluiten", aldus de bondscoach. Tot aanstaande zondagmiddag 13.30 uur, 24 uur voor de eerste WK-wedstrijd tegen Denemarken, mag hij een stand-in laten invlie gen. Van Marwijk: „Het zal toch niet hé, dacht ik meteen. Dan ben je zo voorzichtig geweest. Ik heb er behoorlijk aan gedacht de laat ste tijd dat zoiets toch zou kunnen gebeuren, vooral tijdens deze wed strijd. Ik had liever verloren en Ar jen heel gehouden." Hoe indrukwekkend de status van de beste speler van de Bundesliga momenteel is, werd zaterdagmid dag om 15.44 uur duidelijk in de Arena. Toen de pas in de rust inge vallen Robben van het veld strom pelde nadat hij bij een hakballetje een dolksteek in zijn hamstring had gevoeld, sloeg de sfeer in het stadion rigoureus om. Waar 86 mi nuten lang de wave over de zonge Bondscoach Bert van Marwijk wil nog niets weten van een definitieve streep door de naam van Arjen Robben (foto) en stelt het aanwijzen van een eventuele vervanger zo lang mogelijk uit. foto Toussain Kluiters/ANP blakerde tribunes was gegaan en Bavaria-rokjes het ritme hadden bepaald, leek het plots alsof ter plekke de WK-droom werd begra ven. De andere leden van de Grote Vier - Sneijder, Van Persie en Van der Vaart - stonden als eersten van de bank op om Robben slachtoffer hulp te bieden. Mark van Bom mel, ploegmakker bij Bayern, liep als een buddy mee de catacomben in, arm om de schouders. In de kleedkamer zat iedereen er ver dwaasd bij, zei Robin van Persie. „Iedereen was echt down, dat heb ik nog nooit meegemaakt na een 6-1-overwinning." Giovanni van Bronckhorst, de captain: „Arjen draait een geweldig seizoen. Voor ons is hij heel beslissend. Zie hoe gevaarlijk hij was toen hij inviel, di rect twee goals." Wrang genoeg komt de blessure van Robben na een seizoen waarin hij fitter leek dan ooit. Hij gaf alle eer aan clu barts Müller-Wohlfahrt en zijn ver trouwde osteopaat uit Limburg. Ook de intensieve trainingsessies van Louis van Gaal werden gepre zen. Maar een lang en zwaar sei zoen, waarin Robben fysiek tot het uiterste werd getest, eiste nu toch zijn tol. De vraag die op ie ders lippen brandt, is of de medi sche staf van Oranje een scenario kan bedenken om een rentree mo gelijk te maken, desnoods na de groepsfase van het WK. De KNVB kocht recent een revolutionair Bel gisch apparaat, waarvoor voorma lig Hoek- spits Sam Ysebaert zich al een tijd inzet, om spierblessures te behandelen. Ron Vlaar en Ryan Babel hadden er profijt van, maar het medische dossier van Arjen Robben is intussen zó complex dat een wonderdokter geen over bodige luxe meer is. HOEK Voetballer Rogier Veenstra ver bindt zich aan topklasser Hoek. De Middelburgse oud-prof is nu nog herstellende van een hernia, maar hij hoopt in de tweede helft van de competitie voor Hoek in actie te kunnen komen. Veenstra stond tussen 2005 en 2010 onder contract bij NAC Breda. In die periode werd hij tweemaal uit geleend door de club: vorig sei zoen aan zowel Excelsior als Haar lem. Bij Hoek hoopt hij zich uitein delijk weer in de kijker te spelen. CHARLEROI Thomas van den Houten heeft een contract aangeboden gekregen bij de Belgische derdeklasser Charle roi Marchienne. De 19-jarige Goese- naar liet in twee oefenwedstrijden een goede indruk achter en tekent deze week een verbintenis voor één jaar. „De club is heel ambitieus en wil zo snel mogelijk naar het hoogste niveau", zegt Van den Hou ten. Van den Houten zat zonder club na dat hij geen contract kreeg aange boden bij RBC Roosendaal. MEEST GELEZEN 1. De Meeuwen loopt promotie mis 2. Clubliefde 3. Blessure Arjen Robben (foto) STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29