Geduldig wachten op PZC 141 zeeland Meliskerke 2 kampioen ringrijden tweede klas Katwijkse band kampioen in Vlissingen Headline Nieuws Lezersprijs 14,95* maandag 7 juni 2010 VLISSINGEN - De junioren van de Katwijkse showband Door Vriend schap Sterk (foto) zijn zaterdag de grote winnaars geworden van het Nationaal Jeugdfestival voor jeugd- bands in Vlissingen. De Katwijkers wonnen zowel de titel in de catego rie 'Marswedstrijd' als de titel in de categorie 'ShowbandstijP. Het Mid delburgse Junior Drumcorps Johan Friso greep net naast een podium plaats in de showwedstrijd. Het ver schil met de nummer drie was slechts 0,4 punt. De Jeugd Delta band uit Vlissingen deed niet mee aan de titelstrijd om het NK, maar won wel de categorie Marswedstrijd in de festivalklasse. Zaterdagavond was het op het Sportpark Irislaan volle bak tijdens de Taptoe Zeeland met onder meer optredens van drie wereldkampioe nen van het Wereld Muziek Con cours 2009 in Kerkrade. Klapper van de avond was de winnende show van de Show- and Marchingband Kunst en Genoegen uit Leiden. Zelfs de beroemde moonwalk van Mi chael Jackson ontbrak niet. foto Ruben Oreel door Sjaak Janse biccekerke - De ringrijders van Meliskerke 2 zijn zaterdag in Bigge- kerke kampioen geworden in de tweede klas ringrijden. Vanaf de eerste beurten ging het drietal van Meliskerke aan de leiding met na 15 beurten een comfortabele voor sprong van vier ringen op vijf an dere drietallen. Tegen het einde van de wedstrijd nam de spanning nog wat toe omdat de voorsprong terugliep naar twee ringen, maar na 30 beurten werd Meliskerke 2 met 79 ringen kampioen. Deze rin gen werden gestoken door Ranni Wisse (28), Marco Janse (24), Jan Matthijsse (27). De stijd om het re serve kampioenschap werd in de laatste beurt beslist en ging naar Zuid-Beveland 2 met 77 ringen. De ze ringen werden gestoken door Cora van Wijngaarden (24), Ger- ben Cabboort (24) en Peter de Vos door Theo Giele arm is het ze-ker bij de halte waar de bezoe kers aan de Open Havendag op de pendelbusjes stappen. Het zomerse weer weerhoudt de men sen toch niet om met duizenden naar het havengebied van Vlissin gen-Oost te komen. Een strategische plek om nog even de kiezer te bereiken, denkt CDA-Kamerlid Ad Koppejan. Stra tegisch, maar wel warm, en dan biedt een christendemocratisch zonneklepje maar weinig verkoe ling. Of hij niet liever naar de Wal- cherse kust was gegaan? „Aan het strand denk ik pas weer na 9 juni", aldus Koppejan. Aanspraak heeft Koppejan wel, want door de drukte moeten men sen even wachten voor een plaats je in de af en aan rijdende busjes. Die stoppen bij een pleintje waar onder meer de mariniers en de douane demonstraties geven. Een douanier laat zien hoe zijn hond drugs opspoort. Het is 'een vrije hond' legt hij uit. Geen bijtgrage, op afstand bestuurde ordehandha ver, maar een dier dat juist eigen initiatief toont. En het moet ge zegd, zijn Duitse herder ligt er zeer relaxed bij. Past misschien wel bij een hasj hond. Het populairst zijn traditiege trouw de vaartochtjes door de ha- Kinderen mochten even voor brandweerman spelen. ven. Wie geluk heeft, mag met een snelle kleine boot mee, maar de meeste mensen gaan aan boord van een rondvaartboot of marine schip. Geduldig wachten ze in de rij op hun beurt. Fianne Erkens uit het Limburgse Landgraaf is door Ad Ovaa meegetroond naar de haven. Hij werkt bij voor Isti- mewa Elektrotechniek regelmatig bij bedrijven in de haven Erkens: „We waren bij hem op bezoek. En hij vertelt altijd zoveel over de ha ven. We hadden nu de kans eens te gaan kijken. Ik kon me er geen voorstelling van maken. Bij ons heb je geen havens, maar het is in drukwekkend." In een grote tent presenteren tal van onderneming uit de haven zich. De stand van C-Port staat goed in de belangstelling, vooral vanwege de flesjes water die er worden uitgedeeld. General mana ger Roel Latuheru is tevreden over de opkomst. „De Open Havenda gen zijn belangrijk om je als bedrij ven in de haven te laten zien en zo draagvlak te creëren in de omge ving." Vlissingen-Oost wil laten zien wat in de haven gebeurt. Voor de bezoekers is de open dag een kans om een kijkje te nemen in de haven. Of aan vrouw/man en kinderen te laten zien waar je dagelijks de kost verdient. (29). De drietallen van Aagtekerke 3 en 5 moesten met één ring min der genoegen nemen met een der de en vierde plaats. Meliskerke 2, vorige jaar nog kam pioen van de derde klas, en Zuid-Beveland 2 komt volgend jaar uit in de eerste klas. De drietal len van Zoutelande 2 (13e) en Kou- dekerke 5 (12e) hadden te weinig ringen en degraderen door deze prestatie naar de derde klas. De strijd om het persoonlijk kam pioenschap ging tussen Peter de Vos (Zuid-Beveland) en de pas 14-jarige Niels Wisse (Aagtekerke 5). Beide rijders staken 29 van de 30 ringen. Op de ring van 26 mm miste Wisse de ring en zodoende werd De Vos persoonlijk kam pioen en Wisse reservekampioen. Agenda ZRV: 12 juni 3e klaskampioenschap Ritthem 08.00-17.30 uur. Ondanks de hitte kwamen veel mensen af op de Open Havendagen. «raj Moord op i Kwwtn Duinnwijcr <tf inWJöd- '«krointn d»d bo\ pj Haarnse lil 3$jSa moordzaak www.pzc.nl/webwinkel categorie DVD's en games 3 dvd-box Exclusieve box met 3 Nederlandse speelfilms over bijzondere, opzien barende misdaadzaken die destijds prominent in het nieuws waren. Skin is een film geïnspireerd op de figuur van Nico B., de moorde naar van Kerwin Duinmeijer eind jaren zeventig. De Punt vertelt het verhaal van de treinkaping bij De Punt in 1977 door negen gewapende Zuid-Molukse jongeren. Bloedbroeders is gebaseerd op de Baarnse moordzaak uit 1961, waarbij drie tieners een 14-jarige jongen doodden. Nederlands gesproken. Speelduur 262 minuten. Adviesprijs €24,95 •exclusief verzendkosten van 2,95 X BON Headline Nieuws Hierbij bestel ik(sets) x 'Headline Nieuws' a 14,95* exclusief verzendkosten van 2.95. levertijd met bon 10 werkdagen, levertijd webwinkel 5 werkdagen. Klantenservice. 0900 2021352 0,45 p. g.) Het is helaas niet mogelijk uw bestelling telefonisch of per mail door te geven Om OV ADRES POSTCODE GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Buckeroo Payment Service om i.o.v. Wegener NieuwsMedia BV eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. BANK/GIROREKENING HANDTEKENING Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Webwinkel, o.v.v. 'Headline Nieuws', Postbus 1090,5004 BB Tilburg. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing In het coloton van de krant en op www pzt treft u nadere informatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 16