PZCIn Koren vullen de binnenstad 14 en 15 Vertrek van twee raadsleden verrast SP Reis gestolen heftruck eindigt bij Jaagpad Bromfietser naar ziekenhuis na val almanak TomTom /ALCHEREN VOL-KOREN Bijna 3500 zangers komen af op Middelburgs festival Mysteries van de haven onthuld tijdens open dag Tip? walcheren@pzc.nl MIDDELBURG Voor de voorzitter van de SP-afde- ling Middelburg, Petroesja Sterk, kwam het uit de partij stappen van de twee SP-raadsraden vorig week als een donderslag bij heldere he mel. Vrijdag maakten Jeannette de Vis en Henriëtte Minekus bekend verder te gaan onder de naam Duur zaam Rood. Volgens Sterk zit de af deling niet bij de pakken neer. „On ze slogan is 'geen fractie zonder ac tie'. Nu we geen fractie meer heb ben, zullen wij voor actie blijven zorgen." Ze hoopt dat het SP-hoofd- bestuur het duo nog op zijn schre den kan laten terugkeren. MIDDELBURG Politieagenten keken vreemd op toen ze gistermorgen om 8.15 uur een heftruck zagen rijden richting het Vlissings Jaagpad. Ze lieten de bestuurder, een 51-jarige Vlissin- ger, stoppen. Terwijl ze met hem spraken kre gen de agenten te horen dat zojuist een heftruck was gestolen vanaf de Markt. De Vlissinger werd aange houden en overgebracht naar het politiebureau. Het motief voor de diefstal was niet duidelijk. VEERE Een 49-jarige man uit de gemeente Veere is zaterdagmiddag in Veere gewond geraakt aan zijn hoofd bij een val met zijn bromscooter. Hij reed rond half drie over de Kaai toen hij volgens de politie door on bekende oorzaak ten val kwam. De man werd ter plaatse door am bulancepersoneel behandeld. De traumahelikopter uit Rotterdam is nog wel te plaatse geweest. Uitein delijk is het slachtoffer per ambu lance overgebracht naar het zieken huis in Vlissingen. Tip? redactie@pzc.nl Zeeuws-Vlaanderen is, voor wie de tijd ervoor neemt, een uitgestrekt ge bied met veel mooie, historierijke buurtschappen en dorpen en steden. Die twee Walcherse collega's, op pad om al dat moois fotografisch vast te leggen, genoten van de auto rit over een grote verscheidenheid aan kleine wegen. Aan het eind van de middag werd een versnapering genuttigd in De Griete. De TomTom werd alvast ge programmeerd om snel de weg naar huis te kunnen vinden. Eerst kwam de vraag: 'Wilt u tolwegen vermij den?' Nee dus, de tunnel is de snelste verbinding met Walcheren. De vol gende vraag: 'Wilt u onverharde we gen vermijden?' werd beantwoord met Ja. Waarop TómTom zichzelf la coniek uitschakelde met de bood schap: 'Dan is er GEEN route naar huis!' Maandag 7 juni 2010 Humor komt wild en ongecontroleerd uit de buik bij Foor 11 door Theo Giele MIDDELBURG - De dames in het paars hebben het reuze naar hun zin gehad. Zaterdagavond loopt de groep luid zingend in de Lange Delft richting de bus. Als een pas serende politieauto ter verhoging van de feestvreugde even het blau we zwaailicht aanzet, kan de dag niet meer kapot. Dan zetten ze 'Janny bedankt' in, om de dame te bedanken die het dagje Vól-koren in Middelburg had geregeld. Het Middelburgse festival is uitge groeid tot een van de grootste mu ziekevenementen in Zeeland, ze ker als het gaat om het aantal actie ve deelnemers. Volgens de organi satie zijn zaterdag en zondag in to taal 103 koren met in totaal bijna 3500 zangers en zangeressen in de A58 met als postadres Rilland. Het tachtig leden grote koor zingt in een met publiek afgeladen Nieuwe Kerk. A58 werd drie jaar geleden in zijn categorie al een uitgeroe pen tot 'beste koor van Neder land'. Die ambitie hebben de vijftig man nen uit Klundert niet. Met een biertje in de hand vertelt voorzit ter Wim van der Sanden dat gezel ligheid en zingen bij het West- hoeks Mannenkoor hand in hand gaan. „Als iemand wel zin heeft om erbij te komen, maar zegt dat hij niet kan zingen, is mijn ant woord: 'Daar hebben we er nog 48 van.' Maar met zijn allen krijgen we er toch een aardig geluid uit." Het is de eerste keer dat het West- hoeks Mannenkoor, dat sinds 1998 bestaat, naar Vól-koren is afge reisd. Waarom Middelburg? „Het festival heeft een goede reputatie. We hebben ingeschreven en geluk kig mochten we komen zingen." Ze hebben daarmee geluk gehad. Want ook dit jaar meldden zich weer meer koren aan dan de orga nisatie kon herbergen. Een aantal moest daarom worden teleurge steld. Terwijl even verderop het Roosen- daalse vrouwenkoor Zout en Zoet bewijst dat je niet aan de kust hoeft te wonen om over de zee en de vissers te zingen, heeft Van der Sanden zo zijn eigen verklaring voor de populariteit van het zin gen in een koor: „Het is een alter natief voor de individualisering in onze maatschappij." Zelf draagt het mannenkoor op 3 juli zijn steentje bij. Dan hebben ze in Klundert hun eigen koor- en bier festival. stad. Ze geven allemaal enkele op tredens op een van de twintig loca ties in het centrum. Het Westhoeks Mannenkoor uit Klundert mag zondag op het bin nenplein van het Hofje Onder de Toren zingen. De West-Braban ders de stemming er goed in. Als ze 'Happy days are here again' be ginnen te zingen zet het publiek spontaan de polonaise in. Een toe passelijk lied, het is juist gestopt met regenen. Na een zaterdag van zonneschijn en parasols, begint de zondag met regen en paraplu's. Vól-koren kent een zeer geva rieerd aanbod aan koren. Zowel in stijl als in omvang. Met zijn tweeën ben je al een koor, dat bewijst Bright Light uit Arnemuiden, dat in de muziek tent op het Molenwater zingt. Veel groter is het Koor Lichte Muziek Het Koor Lichte Muziek A58 zingt in de Nieuwe Kerk. foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15