Klanten bepalen doel PZC Vakantieplannen? 241 zeeland College stelt koop pand Kop van Noordstraat uit Voetballers uit Terneuzen vechten veroordeling voor gerechtshof aan regioagenda zaterdag 5 juni 2010 door Eugène Verstraeten terneuzen - Op aandringen van de gemeenteraad stellen burge meester en wethouders een beslis sing over de aankoop van het pand aan de Schoolweg 7 in Ter- neuzen een maand uit. In die tijd zal wethouder Frank van Hulle proberen de raad meer duidelijk heid te verschaffen over de finan ciële stand van zaken rond de her inrichting van de Kop van de Noordstraat. De raad ondersteunde in meerder heid het voorstel van CDA- raads lid Ronald Lippens om eerst meer financiële duidelijkheid te schep pen, alvorens 800.000 euro op ta fel te leggen voor de aankoop. „Trek dit terug en kom volgende maand met een goed onderbouw de financiële rapportage terug", zaterdag 5 juni aardenburg Schuttersterrein, 14.00 uur: Schieting op de staande wip; axel Ruitervereniging, 10.00 uur: Opstapplaats Reynaert fietstocht; clinge Café de Troubadour, 13.30 uur: Kaarten; Terrein SV de Schutterij, 10.00 uur: Western weekend; heikant Boerderij Martinet, 10.00 uur: Opstap plaats Reynaert fietstocht; Café Du Commerce, 19.00 uur: Asperges eten voor Roemenië; hoek Centrum, 10.00 uur: Hoekse feesten met braderie, rommelmarkt, optredens en feestparty; hulst Reynaertland, 11.30 - 12.30 uur: Rode Kruis beschermd zwemmen; Tennisclub, 10.00 uur: Opstapplaats Rey naert fietstocht; Minicamping Klein Cambron, 10.00 uur: Opstapplaats Reynaert fietstocht; Binnenstad, 20.00 uur: Vestrock; kloosterzande WZC Antonius, 17.30 uur: Woord -en com munieviering; lamswaarde Kermis tot en met 7 juni; Sportveld, 13.00 uur; Wijkentoernooi; oostburg Watertoren, 14.00 en 19.30 uur: Concert; overslag Ferdinandushof, 10.00 uur: Open tuin; Rode Sluisweg nr.9, 10.00 uur: Opstap plaats Reynaert fietstocht; retranchement Camping Zwinhoeve, 20.00 uur: Country - en westernavond; terneuzen De Veste, 9.00 uur: Koersbal; Maak dan gebruik van de vakantieservice! U kunt uw krant bijvoorbeeld bij iemand anders laten bezorgen. Wij ontvangen uw aanvraag graag uiterlijk 2 weken voor uw vakantie. Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice LEEFBAARHEID Regionale bank geeft jaarlijks tonnen uit aan projecten viel Gijs van den Berg (PvdA) Lip pens hem bij. De gemeente heeft het pand aan de Schoolstraat nodig om de plan nen voor de Kop van de Noord straat te kunnen verwezenlijken. In dat kader zijn in het verleden al verschillende panden aangekocht. „De gemeente zit er al voor i,6 mil joen euro in", betoogde Giel van Boom (TOP Gemeentebelangen). „Wensen en bedenkingen hadden moeten worden ingediend bij de aankoop van het eerste pand 'en niet bij het laatste radertje'. Nu wordt de financiële haalbaar heid van de huidige plannen nog onderzocht. Van Hulle: „Over een maand kunnen we duidelijker in beeld brengen waar we staan. Maar wat we er ook willen doen, we zullen het gebied dan toch in eigendom moeten hebben." Café de Griete, 10.00 uur: Opstapplaats Reynaert fietstocht voor 100 km; Toonbeeld, 13.30 uur: Open huis; De Hoeve, 14.00 uur: Kaarten; vogelwaarde Hoeve La Salette, 9.00 uur: Hoevefeest; westdorpe Centrum, 10.00 uur: Graafjansfeesten volksfeest met rommelmarkt, kooivoet- bal en vanaf 21.00 uur live optredens; zondag 6 juni clinge Café de Troubadour, 13.30 uur: Kaarten; Terrein SV de Schutterij, 10.00 uur: Western weekend; hoek De Braakman, 10.00 uur: Vleeskaarting; kloosterzande Café de Kastanje, 14.00 uur: Kaarten; koewacht Schuttersterrein, 14.30 uur: Schieting op de staande wip; lamswaarde Café de Lamsoren, 14.30 uur: Schieting; overslag Ferdinandushof, 10.00 uur: Open tuin; perkpolder strandpaviljoen De Perk: 14.00 uur Cool Franki Jazz Live; st. anna ter muiden 14.00 uur: Dialectmiddag; terneuzen Markt: 14.00-16.30 uur, optreden samba band Segura; westdorpe Centrum, 11.00 uur: Graafjansfeesten met kunstmarkt en cultuurfestival; ijzendijke Brasserie Petit Paris, 14.00 uur: Dansen; walsoorden Café Rue du Nord, 13.00 uur: Finale Honte- nisse toernooi bandstoten; zandstraat De Straete, 13.30 uur: Fietstocht; De diversiteit van de doelen van het Stimuleringsfonds in beeld; de laatste tijd ging er onder meer geld naar zonne collectoren voor het zwembad in Aardenburg, een onderzoek naar een opknapbeurt van het centrum van Oost burg, infopanelen voor Groede Podium en de molen in IJzendijke. foto's Mark Neelemans en Peter Nicolai door Arjan Schuiling oen haag - T\vee veroordeelde Ter- neuzenaren (beiden 21) hebben in hoger beroep bij het gerechtshof in Den Haag vrijspraak gevraagd voor hun aandeel in een massie vechtpartij op 17 maart 2007 op het terrein van voetbalvereniging Terneuzen aan de Zuiderparklaan. Eén van hen ontkende bovendien betrokken te zijn geweest bij een andere vechtpartij, op 28 oktober 2006, bij discotheek Champs aan het Cornelis Vosplein in Hulst. Volgens advocaat Mark Dunsber- gen zijn er een aantal overeenkom sten tussen de vechtpartijen. In beide gevallen ging het om grote groepen jongeren die met elkaar slaags raakten. Bij beide vechtpar tijen waren er getuigen die na af loop verklaringen aflegden over het zwaaien met messen, maar ontbraken getuigen die een belas tende verklaring aflegden over één van zijn cliënten. De advocaat wil de dan ook dat de werkstraffen van 120 en 220 uur, eerder opge legd door de politierechter in Mid delburg, worden vervangen door vrijspraak. De aanklager van het hof interpreteerde de getuigenver klaringen anders en vond dat diver se getuigen wel degelijk met de be schuldigende vinger wezen naar de beide verdachten. Hij bleek wél bereid de werkstraffen wat te mati gen, tot 80 en 150 uur, omdat de zaken dateren van enkele jaren te rug. De vechtpartij ontstond na de wedstrijd, die ook werd bekeken door spelers van HW'24-Ai. Hun betrokkenheid bleef onduidelijk. Eén van de verdachten was een speler van Terneuzen. de ander was er als toeschouwer bij. Vol gens Dunsbergen is de voormalige speler van Terneuzen inmiddels in gelijfd door Vlissingen. Ook daar uit zou blijken dat zijn cliënt niet degene was die zich met geweld te gen de Vlissingers keerde. Uitspraak 17 juni

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 86