positief over akkoord is terug van weggeweest binnenlandI 7 J Bulgarije 99 Cyprus 4 149 Turkije I69 Rhodos I99 Toronto 149 Last van onkruid? www.roundup.eu Geen zeevaartles meer voor sleepbootkapitein Benno L. filmde ook vrijwilligsters tiaar! zaterdag 5 juni 2010 T">, sssagassssa mêü mm =<■- - - ms De AOW-leeftijd gaat op 1 januari 2020 naar 66 jaar, net als de da tum voor aanvullende pensioenen. Ingangsdatum van AOW en aanvul lende pensioen worden gekoppeld aan levensverwachting. Verwach ting is dat de AOW-leeftijd zo in 2025 naar 67 jaar gaan. Wie straks toch met 65 jaar wil stoppen met werken, levert 6,5 procent per jaar in. v De AOW wordt niet langer gekop peld aan de cao-lonen maar aan de werkelijk verdiende lonen, waar door de AOW-uitkering jaarlijks on geveer 0,8 procent meer stijgt. Een aparte regeling voor zware be roepen is niet nodig. Q Er moeten dit najaar nieuwe afspra ken komen om oudere werkne mers langer aan de slag te houden. Vooral FNV-leden demonstreerden massaal tegen verhoging van de AOW-leeftijd. geving dan toen", zo vat een bron in vakbondskringen het samen. Inmiddels is duidelijk dat er de ko mende jaren veel meer bezuinigd moet worden dan in 2009 nog werd gedacht. Los daarvan stellen alle deskundigen dat het Neder landse pensioenstelsel op termijn niet houdbaar is zonder ingrijpen de hervormingen. Pensioenfondsen hebben het moei lijk door de forse schommelingen op de beurzen en de lage rente. Maar de grootste bedreiging is de spectaculaire stijging van de levens verwachting, waardoor mensen steeds langer van hun pensioen gaan genieten. Dat kost pensioen fondsen jaarlijks vele miljarden eu ro's extra. Dat alles - plus gemeen schappelijke onvrede over AOW-plannen van het kabinet - heeft de werkgevers en de vakbon den toch weer in eikaars armen ge dreven. Maandenlang hebben ze achter de schermen gewerkt aan een akkoord dat het pensioenstel sel meer toekomstbestendig moet maken. Ze lijken er op de valreep in geslaagd om een compromis te vinden waar ook de politiek mee kan leven. Nu de pensioenleeftijd gaat meebewegen met de toekom stige levensverwachting, is het grootste probleem van de pen sioenfondsen opgelost. Die innen straks langer premies en hoeven korter uit te betalen als de pen kijk voor meer informatie op maaKmamtmmssmaamm mmmmm DEN HAAG - Kapiteins van sleepbo ten hoeven voortaan niet langer de opleiding voor wereldwijde zee vaart te doorlopen om hun werk te kunnen blijven uitoefenen. Voor hen wordt een speciale oplei ding samengesteld, besloot de mi nisterraad gisteren. De zeevaart werkt steeds vaker met zwaardere en grótere schepen. De sleepboten die deze zeesche pen begeleiden van de kust tot in de haven hebben daarom steeds grotere vermogens. Officieel moe ten de kapiteins van die boten daarom over meer papieren be schikken, wat hen certificeert om de wereldzeeën te bevaren. Dit be tekende een tijdrovende en dure opleidingslast. Demissionair minister Camiel Eur- lings (Verkeer) vindt dat onzin. Hij wijst op het feit dat de sleepbo ten slechts op beperkte afstanden vanuit de kust en op vaste routes varen. Hij nam daarom het initia tief tot de nieuwe opleiding. Doordat kapiteins van sleepboten met onbeperkt vermogen niet meer de opleiding voor de wereld wijde zeevaart hoeven te volgen, wordt per boot 73.000 euro be spaard. Dit levert een totale bespa ring op van 7,3 miljoeri euro. Daar naast is er een forse besparing in zowel tijd als loonkosten. foto Valerie Kuypers/ANP Boek nu supervoordelige vliegtickets! sioenleeftijd naar 66 en later naar 67 gaat. Andere winst is de flexibili teit. Wie eerder wil stoppen, kan dat straks, al kost het wel geld. In de kabinetsplannen was eerder stoppen vrijwel onmogelijk en bo vendien beduidend duurder. Theoretisch kan de politiek de 'deal' nog onderuit halen, maar dat is onwaarschijnlijk. Als de plan nen van de sociale partners even veel opleveren als het kabinet be oogde, op termijn structureel 4 miljard euro per jaar, heeft de poli tiek geen aanleiding zich tegen het akkoord te verzetten. Integendeel. Het polderen dat uit zijn as is her rezen, heeft de politiek verlost van een enorm hoofdpijndossier. DEN BOSCH - De Bossche zwem schoolhouder Benno L. filmde niet alleen zijn gehandicapte leer lingen. Hij maakte ook heimelijk opnamen van vrijwilligsters die onder de douche stonden. De meisjes hadden er een grote hekel aan dat hij er bij kwam staan als ze na afloop van de lessen douch ten, maar durfden niks te zeggen. V. Ook te boeken: Kreta en Malta Ook te boeken: Tunesië en Kalamata Ook te boeken: Fuerteventura en Kos Genoemde prijzen zijn vanafprijzen per persoon. Inclusief vlucht Economy Class (X-klasse), luchthavenbelasting en brandstoftoeslagen, excl: andere toeslagen. Ga voor meer informatie naar ArkeRy.n!. Vraag naar de voorwaarden. Op=Op Prijswijzigingen, zet- én drukfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7