zeeland 25 hoofdstuk in catalogus Drie oplossingen voor park De Oesterbaai AVA INBOUW CENTER hét totaaladres voor: INBOUWABPARATUUR* KEUKENS! REMRAFIEtHUISHflUDEUlKEfABRARMUURt grootscheepse verbouwing achter de rug Bootlift voor gehandicapten in Tholen Gemor over subsidies aan bedrijven zaterdag 5 juni 2010 B MBMII MMWfflffiWIWlB^^ IIIWI I II i.'llli IIIIHIIII—H' laS^SB—EgEgAllllllll—llilM^iii'HIWiMiaill,' il fiVWfMKWaaBSSMB stormvloed leidden bijvoorbeeld ook een kader waarin 'Het won der van Colijnsplaat' wordt toege licht. Dat gaat over de manier waarop mannen schouder aan schouder een levende dijk vorm den toen de coupure bij Colijns plaat het dreigde te begeven. Het was een dapper gevecht waar mee het dorp werd gered van een overstroming. Een ander 'klein' verhaal gaat over 'Het koffertje van Teun'. Een rie ten koffertje bood oplossing voor het vervoer van de slechts drie da gen oude baby Teun toen een fami lie moest evacueren. Van caisson 2, waar de focus wordt gericht op de emoties, be schrijft de brochure het multime Autobedrijf Tholen B.V. ruim 75 jaar een begrip in mobiliteit verkoop tjy j onderhoud tuning Tuningdagen 17-18 -19 juni Gageiboslaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: info@tholenbv.nl www.tholenbv.nlwww.saabtuning.nl Kanaalstraat 651 Oost-Souburg Tel. 0118 471777 www.avainbouw.nl dat prijkt op de omslag van de gloednieuwe brochure. foto Joop van Houdt door Lilian Dominicus WEMELDINCE - Er zijn drie mogelij ke oplossingen om een eind te ma ken aan de huisvestingsproblema tiek voor arbeidsmigranten op va kantiepark De Oesterbaai in We- meldinge. Dat blijkt uit een recent verschenen rapport van een advies bureau, dat burgemeester en wet houders van de gemeente Kapelle lieten opstellen. De eerste is om een bureau in dienst te nemen dat controleert of de verhuur van de vakantiehuisjes wel volgens de regels verloopt. Waar mogelijk zal worden ingegre pen. Met een prijskaartje van 200.000 euro per jaar is dat een re delijk dure oplossing, zegt wethou der Ion Herselman (WD, toeris me en recreatie). De tweede is om het bestemmings plan dusdanig aan te passen, dat al le woningen op het park zowel re creatief als permanent mogen wor den bewoond. „Een dergelijke si tuatie hebben we al op het Sluizen- plateau. Als eigenaren minder be perkt zijn in de mogelijkheden om hun huis te gebruiken, verdwijnen de arbeidsmigranten vanzelf, is de verwachting. Maar dat betekent óók dat de woningen in waarde zullen stijgen." Een derde optie is om de verhuur van arbeidsmigranten slechts op een deel van het terrein toe te staan. Het andere deel zou in die situatie puur voor de toeristen zijn, die dan niet geconfronteerd hoeven te worden met af en aan rijdende busjes en mogelijke ande re overlast. „Maar eigenlijk is daar niemand in het college enthou siast over", zegt Herselman. De wethouder laat de opties uit werken in een bespreeknotitie. „De volgende raadsvergadering gaan we niet meer halen, maar we hopen dat we het onderwerp in juli op de agenda kunnen zetten." Al geruime tijd vormen al of niet permanente wonende arbeidsmi granten op het vakantiepark aan de Oosterschelde een bron van er gernis. Ook wonen enkele huisei genaren permanent op het park. Op sommige stukken wordt dat ge doogd. op andere niet. Slechte re censies van toeristen op internet leiden er vervolgens toe dat het steeds slechter gaat met de ver huur aan vakantiegangers. door Raymond de Frel HEINKENSZAND - De WD en D66 in Borsele morren over verstrekte subsidies aan discotheek Kiekieris (11.060 euro) in 's-Heerenhoek en Tropical Zoo De Berkenhof (75.000 euro) in Kwadendamme. De partijen vragen zich af het wel nodig is om deze commerciële be drijven te spekken. Kiekieris wordt omgevormd tot een streekproduc tenrestaurant, De Berkenhof richt zich niet alleen meer op vlinders. Wethouder Marga Vermue stelde dat beide verzoeken voldeden aan de eisen van de zogenoemde POP-subsidieregeling. „Beide plan nen komen ten goede aan het toe risme en dus aan de leefbaarheid." diale monument 1835 1, waarin de slachtoffers een naam en een verhaal krijgen. Als voorbeeld staat de herinnering aan Lijgje Kreeft-de Boed afge drukt. Treffend wordt ook ver woord hoe de wanhoop omsloeg in daadkracht. Hoe militairen, bui tenlandse studenten en grote groe pen vrijwilligers aan de slag gin gen met opruimen en schoonma ken. Een korte beschrijving van de in zet van caissons als drijvende ko lossen voor vrede én veiligheid dient in de catalogus als brug naar hoofdstuk 3: de wederopbouw. Daarin komen de buitenlandse ge schenkwoningen aan de orde even als de machines en werktuigen die bij het dijkherstel werden ingezet. Verder geven foto's aan hoe het landschap als dorre woestenij uit eindelijk de Delta werd waar het mooi wonen en recreëren is. Aan de hand van de Deltawerken worden in de derde caisson ook de ontwikkelingen van 1953 tot he den geschetst. In het vierde en laatste onderdeel wordt vooruitgekeken naar leven met water in de toekomst. Foto's tonen zowel de vriendelijke als de grimmige kant van zeeën en rivie ren wereldwijd. De catalogus wordt besloten met een impressie van verschillende maatregelen in een land waar ne gen miljoen mensen onder de zee spiegel leven. THOLEN - Mensen met een beperking kunnen voortaan met een gerust hart aan boord van een pleziervaartuig raken in de haven van Tholen. Wethou der Jan Oudesluijs nam gistermiddag op het terrein van de firma Duivendijk een bootlift in gebruik. De lift kost zo'n 9500 euro. Schenkingen leverden 2500 euro op, de gemeente betaalt 7000 euro. Theresiaplein, 's Heerenhoek 5 Nieuwe appartementen te koop in 's Heerenhoek, Vrijdag 11 juni (15:00 - 17:00u) is het modelap partement (Theresiaplein 9) opengesteld voor Kopen zonder de zorgen van de verkoop van uw 2: eigen woning? Informeer Vanaf 228.450,- v.o.n. makelaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77