hoog 35 PZC mee gratis 'Waag het niet om Vertonghen te schorsen' mi vw Win een reïscheque! Lewedorpse Boys blijft op zondag Harry van Helsland trainer van Tovaal Schouwse renners in de top tien Frank Schleck wint voor thuispubliek m zaterdag 5 juni 2010 Henk Kesler vond al die opwinding over zijn voorkeur voor FC Twente als kampioen wel amusant Maar twee weken geleden was de lol er wel vanaf toen een supporterssite van Ajax zijn telefoonnummer openbaar maakte. „Ik werd opeens bedolven onder een sms-bombardement. 'Waag het niet om Jan Vertonghen te schorsen, want dan weten we je te vinden tering hond', daar kwam het op neer." ooit en ze staan nog steeds in de rij. Ons imago was een tijdje slecht. De houding van de spelers is niet altijd goed geweest, daar hebben we ook over gesproken, maar als de jongens dat zelf niet in zien, houdt het op." „Ik vind dat de spelers van Oranje van tegenwoordig wat makkelijker benaderbaar zijn. Het zijn aardige jongens, al was die entree bij Hoenderloo met al die auto's niet handig. Ik loop al lang mee en dat merk je wel aan de houding van de spelers. In het begin voelde je dat ze dachten: 'Wat kom jij doen?' Davids, Seedorf, dat waren soms lastige jongens. Dan kwam Seedorf met een zonnebril op het hoofd in een Ferrari aanrijden... In die tijd hadden ze meer sterallu res, dit team heeft dat niet." ZUID-AFRIKA „Ik leg de lat hoog en reken op een plek bij de laatste vier. Van Marwijk vindt dat helemaal niet erg als ik dat zeg. Hij vindt dat zelf ook. Als je ergens aan deelneemt, moet je gaan om te winnen. Die discussie heb ik in het begin nog regelmatig moeten voeren binnen de KNVB. 'We gaan om te leren", zei Louis van Gaal toen we aan een jeugd-WK in Argentinië mee deden. Ik antwoordde: 'We ko men helemaal niet om te leren. Dit is een wereldkampioenschap, als je daar naar toe gaat, ga je om te winnen. Wat is dit voor onzin?' „Dat het WK in Zuid-Afrika is, zie ik niet als een probleem. Als je echt alles wilt uitsluiten, moet je op elk trainingsveld een tank neer zetten. Je moet je als supporter na tuurlijk wel goed voorbereiden en weten wat je doet. Als je gewoon goed oplet, zijn de risico's beperkt. Mijn dochter is net terug en die vindt het een fantastisch vakantie land. Ons motto is: geniet, maar pas op. Je moet geen onnodige risi co's nemen. Maar ik ga 's nacht in Amsterdam ook niet in steegje lo pen en roepen: 'Hé, wie wil er vechten'." e*#" rf Op 11 juni trappen Zuid-Afrika en Mexico af in het stadion van Johannesburg. Speel mee met je eigen team en ervaar het WK voetbal als nooit tevoren! Hoe werkt het? Als WK speler krijg je een fictief budget van 120 miljoen euro. Hiermee stel je je eigen team samen uit de selectie van alle 32 landen die deelnemen aan het WK. Afhankelijk van de resultaten die de spelers en de landen tijdens het WK behalen, krijgt je team punten. Om het extra spannend te maken, kun je samen met vrienden of col lega's ook je eigen subleague opzetten. Alle scores worden dan direct automatisch voor je uitgerekend! Hoe doe ik mee? Ga snel naar de website www.pzc.nl/ wkvoetbalspel en geef je op! Je kunt je team gedurende het hele WK aanmelden, maar let er wel op dat reeds gespeelde wedstrijden dan niet meer bijdragen in je score. Schrijf je dus in vóór 11 juni 15.30 uur om het gehele WK mee te doen. De winnaar ontvangt een reischeque t.w.v. 400,-. LEWEDORP Voetbalclub Lewedorpse Boys blijft op zondag voetballen. De club peilde afgelopen seizoen via een enquête de wens onder de le den voor een overstap naar het za terdagvoetbal. „Uit de ingevulde formulieren bleek dat de animo niet bij alle leden leeft", meldde Le- bo gisteren. De club blijft daarom op zondag spelen met de senioren. Lebo speelde vorige maand nacom- petitie voor een plaats in de vierde klasse, maar strandde daarin. GOES De senioren van de Goese rugby club Tovaal worden volgend sei zoen getraind door Harry van Hels land. De 45-jarige Middelburger, die zelf jarenlang deel uitmaakte van de se lectie van het Middelburgse EZRC Oemoemenoe, had de Goesenaren al eerder in het seizoen 1996/199/ onder zijn hoede. In principe heb ben club en trainer afspraken ge maakt voor de komende drie sei- 'S-HEER ABTSKERKE Kevin Gideonse heeft gisteravond de wielerronde van 's-Heer Abts" kerke op zijn naam geschreven. De tegenwoordig in Nijmegen woon achtige Zeeuwse coureur zette de massale aankomst volledig naar zijn hand. Drie Schouwse renners finishten in de top tien. Johan Padmos, Jacco Ringelberg en Wilco Jonker eindig den respectievelijk op de zevende, achtste en negende plaats. DIFFERDANGE Frank Schleck heeft gisteren d^ tweede etappe in de Ronde van Luxemburg gewonnen. De renner was in eigen land de sterkste na een rit over bijna 203 kilometer van Schifïlange naar DifFerdange. Hij klopte in de sprint zijn Italiaan se medevluchter Matteo Carrara, die wel de leiding in het klasse ment overnam van Cyril Lemoine. Johnny Hoogerland (Yerseke) fi nishte op bijna tien minuten. Kijk voor meer informatie op www.PZC.nl/wkvoetbalspel •Mi «sIPSlj Henk Kesler (rechts) heeft een hoge pet op van bondscoach Bert van Marwijk. „Hij is verreweg het meest open van allemaal." foto Koen van Weel/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71