Henk Kesler legt lat w 341 Blessure Didier Drogba streep door rekening Het volledige programma van 12 juni: www.deltaridefortheroses.nl Het WK in Zuid-Afrika wordt voor Henk Kesler zijn laatste klus met Oranje. De directeur betaald voetbal kijkt terug. Frankrijk maakt zich belachelijk Optredens, fietsbeurs, kinderactiviteiten en promoplein met de nieuwste snufjes op fietsgebied zaterdag 5 juni 2010 Het WK is ver weg voor Didier Drogba. foto Jean-Christophe Bott/EPA sion - Ivoorkust moet het tijdens het WK voetbal zeer waarschijn- lijk doen zonder vedette Didier Drogba. Dat meldden diverse me dia, waaronder de Franse sport krant L'Equipe. Chelsea, de club van de trefzekere spits, bevestigde op de website dat Drogba zijn arm heeft gebroken tijdens de oefen wedstrijd tegen Japan (2-0-zege). Drogba kwam al vroeg in de wed- strijd hard in bot- b sing met de Japanse verdediger Marcus Tulio Tanaka. De 32-jarige spits van Chelsea verliet met SOUTH een van pijn ver- AFRICA trokken gezicht het 2010 veld en werd vervol gens naar een zie kenhuis in Sion ge bracht. Chelsea ver klaarde na contact met Ivoriaanse officials dat het „hoogst onzeker" is of Drogba kan meedoen aan het mondiale titeltoernooi. De spits zou L'Equipe echter al hebben la ten weten dat hij het WK moet missen. Ploeggenoot Kolo Touré bevestigde enkele uren na de wed strijd die woorden. „Hij heeft me verteld: geen WK voor mij". Drogba is al de derde speler van Chelsea die het WK vanwege bles sureleed moet missen. Ook de mid denvelders Michael Ballack (Duits land) en Michael Essien (Ghana) blijven noodgedwongen thuis. Engeland moet het tijdens het WK doen zonder verdediger Rio Ferdinand. De aanvoerder van de nationale ploeg liep gisteren een knieblessure op tijdens de training door een botsing met Emile Hes- key. „Het was een ongelukkig mo ment", treurde bondscoach Fabio Capello. Uit een scan bleek dat Fer dinand vier tot zes weken niet kan voetballen. Capello heeft Michael Dawson van Tottenham Hotspur opgeroepen als vervanger. Ajax levert met Christian Eriksen de jongste speler die is geselecteerd voor het WK. De Deense middenvel der is met zijn acht tien jaar en vier maanden de benja min van alle geselec teerde voetballers. De jongste speler ooit op het WK is Norman Whiteside uit Noord-Ierland, die zeventien jaar en 41 dagen was toen hij in 1982 in actie kwam tegen Joegosla vië. De Engelse doelman David Ja mes is met 39 jaar en tien maan den de oudste voetballer op het mondiale titeltoernooi. Hij wordt gevolgd door Sander Boschker, die drie maanden jonger is. Chelsea en Barcelona leveren de meeste spelers voor het WK. Van beide clubs zijn er dertien spelers actief Daarna volgt Liverpool met twaalf, onder wie Ryan Babel en Dirk Kuijt, en Bayern München met elf, onder wie Arjen Robben en Mark van Bommel. Ajax is hof leverancier vanuit Nederland met negen spelers. TIEN BEWOGEN JAREN e hebben mooie dingen beleefd, maar ik kan niet zeggen dat we al leen maar succes hebben gehad. De laatste twee toernooien waren qua beleving fantastisch, maar sportief gezien eindigde het beide keren met een deceptie. Als je me vraagt, wat in al die jaren de groot ste teleurstelling is geweest, dan zeg ik de uitschakeling in 2008 te gen Rusland op het EK. Nee, met het niet kwalificeren voor het WK in 2002 had ik minder moeite. Gek genoeg heeft me dat persoonlijk nooit zo geraakt. Ik weet nog wel dat ik de hele vaderlandse pers over me heen kreeg, omdat ik toen ook al gezegd heb dat ik dat geen drama vond. Ik voelde dat we het niet zouden redden. Er was in de kwalificatie al het nodige ge beurd, Louis (Van Gaal, destijds bondscoach) had zijn ongenoegen over de instelling van de spelers al eens kenbaar gemaakt en die had den daar weer op gereageerd. Dan weet je eigenlijk al dat het niet meer goed komt." „De afscheidspersconferentie van Louis live op tv was natuurlijk amusement van de bovenste plank. Ik zat daar wel een beetje met gekromde tenen, want we hadden afspraken met Louis ge maakt wat we zouden zeggen. Ik had zijn speech gezien, het zat keu rig in elkaar. We hadden ook afge sproken dat het niet te lang mocht duren, maar ik geloof dat we ver volgens drie kwartier daar hebben gezeten. Achterafheb ik er vrese lijk om moeten lachen. Het enige was dat Louis zichzelf vergat mee te nemen in de hele analyse. Ik was niet boos, ik was meer ver baasd toen hij riep media min-min, KNVB plus-plus: prach tig. Ik heb overigens nog steeds een prima relatie met Louis. Hij is een plezierig mens en een goede trainer. Dat heeft hij overal bewe zen. Alleen bij Oranje had hij even een wat mindere periode." „De uitschakeling op het EK tegen Rusland was een woeste teleurstel ling. Ik had echt gedacht dat we van die Russen zouden winnen. Net als de spelers en de rest van het land zat ik in een flow. Maar Fred Rutten zei voor de wedstrijd al tegen me: 'Henk, ik vind het niet goed dat Van Basten tegen Roemenië met het tweede elftal heeft gespeeld. Je moet spanning op een groep houden'. Achteraf had hij gelijk. Maar op dat mo ment wilde ik er niet aan." DE BONDSCOACHES „De huidige bondscoach Bert van Marwijk is verreweg het meest open van allemaal. Zeker als het op praten over voetbal aankomt. Van Basten, Van Gaal en Advocaat waren daar redelijk gesloten in. Van Marwijk is transparant en heel gemakkelijk. Van Basten is over het algemeen veel meer geslo ten." „Ik kan met alle coaches met wie ik heb gewerkt nog steeds door een deur. Wat ik alleen wel verve lend vond, was de hele zaak met Dick Advocaat. Ik vind dat hij des tijds heel onrechtvaardig is behan deld door de media. Ik had nota bene Eef Brouwers als spindoctor meegenomen naar het EK in Por tugal en dat leidde wel af, maar niet genoeg. Brouwers, zei op een gegeven moment ook tegen mij: 'Ik heb gedaan wat ik kon, maar dit is niet meer tegen te houden'. Tijdens het toernooi heb ik ver schillende gesprekken met Dick en Eef gevoerd, maar de hele tendens in de pers was al te ver doorgescho ten. De wissel van Robben, de op merking van Jan Mulder na de wedstrijd tegen Tsjechië (Advocaat moest opgehangen en gestenigd worden) die een eigen leven ging leiden in de media: het was kapot. En Dick reageerde daar vervolgens niet handig op. Hij liet Van Hane- gem de persconferentie doen en die zei dat hij Advocaat de volgen de keer zou neerslaan als hij Rob ben weer zou wisselen. Advocaat zei: 'Ik lees geen kranten meer', ter wijl iedereen in zijn omgeving wist dat er iedere dag een enorme stapel kranten op zijn kamer lag. De sfeer was naargeestig, Ik zie ze ook nog zo zitten: Dick, Van Han- genem, Wouters, Van Lingen: nou, dan heb je geen vier komie ken bij elkaar hoor. Van Hanegem was nog de enige die er wat van probeerde te maken, maar hij is ook niet bepaald de grootse carna valsvierder." „Dick belde me al snel op om te zeggen dat hij er mee ging stop pen. Dat had hij voor de halve fina le tegen Portugal al beslist. Niet veel later hadden we een nieuwe bondscoach: Van Basten. Ik heb vier jaar prima met Marco samen gewerkt. Toen hij kwam, waren wij toe aan iets nieuws, de oude generatie met Stam, Overmars, De Boer had net afscheid genomen. We wilden wat nieuws bouwen, ook qua imago. De negatieve sfeer die er hing rond Oranje moest doorbroken worden. We hadden wat affaires met Kluivert gehad, dat met Van Gaal was ook niet echt positief er was een zaak in Denemarken met een vrouw in het spelershotel: aan al die dingen wilden we een einde maken met een jonge frisse trainer." „Ik begreep de kritiek op de aan stelling van de onervaren Van Bas ten wel. Aan de andere kant had hij gewoon zijn trainersdiploma gehaald. Ik heb nooit spijt van de keus voor Van Basten gehad. Ik heb overigens maar zelden ergens spijt van. Spijt hebben heeft geen zin, want daar krijg je alleen maar een maagzweer van." IMAGO „Bij de KNVB zeggen we altijd: het Nederlandse volk loopt warm voor het koningshuis, prestaties tij dens de Olympische Spelen en het Nederlands elftal. Oranje moet van het volk zijn, als Oranje popu lair is, is het merk KNVB een sterk merk. Ondanks de crisis is bij ons nog geen sponsor weggelopen, sterker nog, ze zijn actiever dan saint-Pierre - Frankrijk heeft zich in de laatste oefenwedstrijd voor het WK belachelijk gemaakt. De verliezend finalist van vier jaar ge- "leden verloor op het eiland Réu- nion met t-o van China, dat zich niet heeft gekwalificeerd voor het mondiale titeltoernooi. Deng Zhuoxiang maakte halverwege de tweede helft uit een vrije trap het enige doelpunt. De wedstrijd te gen China zal de WK-koorts in Frankrijk allerminst aanwakkeren. Eerder deze week bleek uit een en- *quête van L'Equipe dat bijna zeven tig procent van de lezers in Frank rijk negatiefis over de WK-kansen van 'Les Bleus'. De ploeg kon ook niet overtuigen tegen Costa Rica (2-1-winst) en Tunesië (1-1). ten behoeve van 1. NAC oefent in Zeeland 2. Voorzitter stoort zich 3. Patrijzen uitgeschakeld Snel weten wat De Meeuwen heeft gedaan tegen Altena? Kijk in de na middag op www.pzc.nl/sport STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Wilt u een prestatie doorgeven aan sportredactie? Bel 0118-434041

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70