Veiligheid duikwrak in de Crevelingen seland 123 Centree betreurt uitlatingen gemeente Steeldrumband zoekt nog enige versterking Tuinmeubilair in Renesse gestolen zaterdag 5 juni 2010 door Ali Pankow ZIERIKZEE - Het bestuur van de Stichting Centree laat weten on aangenaam verrast te zijn door re cente uitlatingen van het gemeen tebestuur dat eventuele structurele subsidie niet te verwachten is van gemeentezijde. Voorzitter Pieter Schotte van Cent ree benadrukt dat deze stichting veel meer is dan een 'particulier initiatief, zoals het college van B en W deze organisatie sinds kort omschrijft. Centree wil via cultuur een vlieg wiel creëren voor sociale en econo mische ontwikkelingen op Schou- wen-Duiveland. Daarnaast wil Centree fungeren als verzamel punt voor diverse, zeer gevarieer de culturele uitingen op het ei land. Dit in aanvulling op reeds be staande initiatieven. Volgens Schot- te is deze missie vanaf het begin op deze wijze naar buiten ge bracht. „De Stichting Centree heeft in 2009 en 2010 vier previews georga niseerd: twee op het kerkplein en twee in de Nieuwe Kerk in Zierik- zee. Tijdens deze weekeinden, die geheel in het teken van kunst en cultuur stonden, werden de moge lijkheden van diverse locaties op en rondom het plein onderzocht. Het eindelijke doel is de komst van een structureel Cultuurplein", zegt de voorzitter van Centree. Hij acht het behoud van economi sche impulsen voor Schou- wen-Duivelande zeker in deze tijd van bezuinigingen van groot be lang, De diversiteit aan cultuur die Centree biedt, moet volgens Schot- te fungeren als trekpleister voor de toeristen die het eiland bezoeken. Ook wijst hij op het initiatief van Zeeuwland en de Stichting Renes se om het gebouw 'De Weverij' tot filmtheater te restauren. Ook dat is grotendeels afhankelijk van de blij vende aanwezigheid van Centree. „Mocht financiële steun van de ge meente en daarmee ook van de provincie komen te vervallen dan zal het initiatief van Centree he laas beëindigd moeten worden." ZONNEMAIRE - De Steeldrumband Zeeland in Zonnemaire zoekt eni ge versterking. Sinds begin dit jaar oefenen de muzikanten in de ene week op woensdagochtend van 9.00 tot 11.30 uur en in de andere week op woensdagavond van 19.30 tot 222.00 uur in het plaatselijke dorps huis. Van de oorspronkelijke groep heb ben inmiddels één man en twee vrouwen moeten afhaken wegens drukke werkzaamheden. Enthou siaste geïnteresseerden zijn derhal ve welkom. De vijf dames die nog over zijn, zouden graag de bas en baritonset weer aangevuld zien. Met de veiligheidscommissie van de NOB wordt gekeken welke aanpassin gen nodig zijn om van het wrak een veilig duikobject te maken. Zo wordt bijvoorbeeld onderzocht of de kajuit en het ruim intact kunnen blijven. RENESSE - In de nacht van woens dag op donderdag hebben dieven uit de tuin van een woning aan de Elzenmeet in Renesse tuinmeubi lair weggenomen. Er werden een barbecue, twee lig bedden, vier stoelen en een tuinta fel gestolen. De totale waarde van de gestolen goederen bedraagt en kele duizenden euro's. Het wrak vanuit het water gezien. foto stichting Zeeuwse Duikwrakken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65