De tijd dringt voor bijzonder 221 zeelai D66 wil liever twee zetels Betrokken Prijs voor actie van VVN tijdens Giro d'ltalia Jan Stins Pannetje met vis zorgt voor rook in woning DUIKEN De stichting Zeeuwse Duikwrakken is hard aan het werk om de laatste 50.000 euro bij elkaar te krijgen die nodig zijn om een wrak af te laten zinken bij Scharendijke. Grevelinger Musikanten treden op [mBO/HBO] notenboom.nl Notenboom open avond Organisatie zaterdag 5 juni 2010 HiMffiSBaaBsmBtaaHBHHn zierikzee - De eenmansfractie van D66 in de Schouwen-Duivelandse gemeenteraad zou graag zien dat alle partijen met twee zetels verte genwoordigd mogen zijn in de commissievergaderingen. Fractielid Gerard Gerritsen bepleit te dat donderdagavond tevergeefs in de commissie Samenleving en Bestuur. Volgens D66 is dat prak tisch en geeft het meer rust in de vergaderingen als de vertegenwoor digers van kleine fracties niet tus sentijds afhankelijk van onderwer pen van stoel hoeven te wisselen. „Maar dat jullie maar één zetel heb ben in de commissies is het gevolg van de verkiezingsuitslag. De de mocratie is soms hard", luidde daarop de reactie van Robbert Lie- vense van Leefbaar Schouwen-Dui- veland. Dick Meulblok (WD) deed er nog een schepje bovenop: „In de T\vee- de Kamer hebben de kleine frac ties zelfs minder spreektijd dan de grotere partijen. Wat dat betreft hebt u hier nog niks te klagen. In de raad van Schouwen-Duiveland krijgt u alle egards." burgh-haamstede - De brand weer is gisterochtend uitgerukt voor een binnenbrand in een wo ning aan het Haeskenshof in Burgh-Haamstede. Daar aangeko men bleek het om een fikse rook ontwikkeling te gaan die afkom stig was van een pannetje met vis op het fornuis. De vis was opgezet voor de poes, maar vervolgens ver geten. Omdat niemand thuis was, heeft de brandweer de deur moe ten forceren. De woning is daarna gelucht. uurwerkmaker/ instrumentmaker V.oor al uw uurwefck restauraties •URATOREN NEDERLAND" f&ENSEN DIE VAKWERK KUNNEN WAARDERE^ DAMPLEIN 7, MIDDELBURG t. 0118-636635 WWW. JANSTINS.NI. CULTUUR DICHTBIJ Verslaggeefsters Esme Soesman en Ali Pankow schrijven over cultuur in de regio: www.pzc.nl/cultuurdichtbij TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zie voor meer regionieuws: www.pzc.nl/schouwen-duiveland door Esme Soesman Met nog bijna vier maanden te gaan, stookt de stichting Zeeuwse Duik wrakken het vuur onder de geldinzamelingsactie voor het in het Grevelingenmeer af te zinken duikwrak flink op. Duikers worden opgeroepen (mini maal) tien euro te doneren. „Er zijn zo'n zestigduizend duikers in Nederland. Vind je vijfduizend duikers die een tientje storten, dan zijn we er al", licht Bastian Mathijs- sen van het Scharendijlcse duikcen trum De Kabbelaar (lid van het projectteam) de actie toe. Het totale project kost 260.000 eu ro. Het merendeel daarvan is al binnengebracht door betrokken partijen. De laatste 50.000 euro moet nu nog gevonden worden. De tijd dringt. Het scheepswrak moet vóór 1- oktober weg zijn van de huidige ligplaats in de Schelp- hoek bij Serooskerke, vanwege het stormseizoen en omdat er ontwik kelingsplannen voor De Schelp- hoek zijn. „Dat betekent dat je in augustus toch wel financiële duide lijkheid moet hebben." De precieze afzinkplaats is nog niet zeker. Het plan om het wrak af te laten zinken tussen de twee pieren achter duikcentrum De Kabbelaar stuit op bezwaren bij be roepsvissers, die daardoor vis grond kwijt raken. Maar ook het duikwrak zelf 'stelt eisen'. Het schip moet vanaf de kant bereik baar zijn en je moet er geen infra structuur (zoals een parkeerter rein) voor hoeven aan te leggen. Mathijssen: „Dan wordt het een onbetaalbaar verhaal." Overleg OUDDORP - Die Grevelinger Musi kanten, bestaande uit liefhebbers van 'Egerlander- en Böhmische muziek treden vandaag tussen 15.30 en 17.00 uur op in de Ring van Ouddorp. De muzikanten pre senteren zich in traditionele Oos tenrijkse kledij. lurtelmnnugement, liedrijfekurtde. of toerisme. Business School met de vissers is nog gaande. Maar ook daarover zal binnenkort een knoop moeten worden doorge hakt, om tijdig de benodigde ver gunningen te kunnen aanvragen. Het zaad voor dit bijzonde re duikproject is twaalf jaar geleden door Mathijs sen senior (Bastian's vader) ge zaaid. „Hij was op zoek naar iets dat af te zinken was voor duikers en toen kwam hij bij dit wrak uit." Het plan werd toen echter niet tot uitvoer gebracht. Tot Rijkswater staat twee jaar geleden bij Mathijs sen aanklopte, voor informatie en om zijn interesse te peilen. „Tsja ik vond het fantastisch, maar er gaat in zo'n project wel heel veel tijd zitten. Dus heb ik eerst een maandje afgetast wat de reac ties waren. Maar die waren alle maal positief" Voor hem was dat voldoende om de knoop door te hakken. „Want het is en blijft na tuurlijk een uniek iets, dat je in heel West-Europa niet vindt. En het is een megading om af te zin ken, dat maakt het helemaal heel speciaal." Het betonnen wrak (een kolos van 58 meter lang, 8 meter breed en 6 Het projectteam bestaat - naast het Scharendijkse duikcentrum - uit de Nederlandse Onderwater sportbond (NOB), provincie Zee land, Rijkswaterstaat, gemeente Schouwen-Duiveland, Groenvoor ziening Zuid-Holland en de stich ting Zeeuwse Duikwrakken. De laatste partij heeft de projectlei ding in handen. Behalve het geven van een donatie bestaat de mogelijkheid om - voor hogere bedragen - wraksponsor te worden. Het wrak en alle ins en outs van de geldinzamelingsactie zijn te volgen via wWw.wrakduikeninzeeland.nl en www.duikeninbeeld.tv meter hoog) heeft veertig jaar bij De Schelphoek in het water gele gen. Over de herkomst doen twee verhalen de ronde, weet Mathijs sen. Het gevaarte zou in de oo.rlog ofwel als Duits wateropslagschip hebben gediend ofwel als Engels bevoorradingsschip. En daarna, omdat er even geen bestemming voor was, is het sleepschip bij Serooskerke neergelegd. „Degene die dat toen heeft gedaan zegt dat het schip Engels is, dus dat is op dit moment het meest aannemelij ke verhaal." Eenmaal verkast zal het wrak van grote waarde zijn, meent de stich ting. De verwachting is onder meer dat de 'onderwaterattractie' voor een langer verblijf van gasten zorgt. Mensen die een dag extra aan het weekend plakken om de ergste drukte te ontlopen. Want bijzonder is het. „Voor duikers is dit echt 'wauw'. Je kunt hier name lijk nergens wrakduiken, behalve in de Noordzee." En daar is maar een heel beperkte groep (gespecialiseerde) duikers toe in staat, licht Mathijssen toe. „Ik denk dat dit ook een prima plek wordt om het wrakduiken straks te oefenen." Het wrak tijdens laag water in de Schelphoek. Daar ligt het scheepswrak al veertig jaar. Bastian Mathijssen door Melita Lanting nieuwerkerk - Veilig Verkeer Ne derland (WN), afdeling Schou wen-Duiveland, heeft een prijs ge wonnen met een landelijke veilig heidsactie tijdens de Giro d'ltalia. De actie vond plaats onder de ti tel: Veilig Verkeer Nederland trekt aan de bel. De vrijwilligers van de afdeling zijn tijdens de rit van de Giro d'lta lia bij de oprit naar de Oosterschel- dekering gaan staan. Daar spraken ze voorbijgangers aan. Zij kregen tips en aandachtspunten mee om de eigen fiets in conditie te hou den of te brengen. De vier promo tieteamleden waren naast de WN outfit ook uitgedost met het Zeeuwse kapje in giro-roze. Voor bijgangers werden aangesproken en werden - met zeeuws kapje - op de foto gezet. Deze foto's zijn verwerkt tot een grote collage en daarmee heeft de Schouwen-Dui velandse afdeling de prijs gewon nen. In het juryrapport staat dat de afdeling Schouwen-Duiveland van alle afdelingen het meest zicht baar is geweest en de actie het leukste vorm heeft gegeven". De hoofdprijs, een fiets, zal na 11 juli officieel worden overgedragen en zal daarna voor activiteiten van de afdeling worden ingezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64