Visie vergt blik van buitenaf Zeeland PZCI 21 5 JUNI 2010 VANDAAG Nog 5 dagen! Ongeval in Bru OPEN HAVENDAG info: www.zppc.nl IS HET ZOVER Kerkmusical 'Straten' gaat zelf op weg almanak Polsbandje SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 24 en 25 TOEKOMSTBEELD Twijfels of ambtenaren over eigen schutting kunnen kijken door Ali Pankow zierikzee - Voor het opstellen van een strategische visie hoe Schou wen-Duiveland er in 2020 uit zou moeten zien, kun je niet de eigen ambtenaren opdracht geven. Daar is deskundigheid van buitenaf voor nodig. Daar zijn de raadsfrac ties van PvdA en D66 het dik over De andere partijen en het college van B en W denken daar anders over en vinden het bovendien te duur om er externe deskundigen voor in te huren. Het CDA vindt het helemaal niet nodig weer een nieuwe visie te for muleren. Volgens Ad Schouw zal die weinig bijdragen aan alle no ta's die er al liggen. „Ik heb al heel wat rapporten van trendwatchers voor Schouwen-Duiveland in mijn boekenkast liggen. De meerja renbegroting is daar nog het meest concreet van", aldus de CDA-woordvoerder. WD-er Dick Meulblok citeert de beroemde trendwatcher en visio nair Adjiedj Bakas om aan te ge ven hoe anders dan nu de wereld er over 30 jaar uit zou kunnen zien. „Dan zijn er stammen en we reldburgers die geen echt vader land meer nodig hebben, maar die nog wel lokale elementen waarde ren." Meulblok dringt vooral aan op fundamentele keuzes van de raad als uitgangspunt voor zo'n strategische visie. „Maar een topex- pert als Bakas krijgen we niet voor 50.000 euro hoor. Dat is de finan ciële limiet die de raad zelf heeft aangegeven", benadrukt burge meester Gerard Rabelink. Hij acht overigens de eigen senior-ambtena ren van de gemeente prima in staat tot het opstellen van een stra tegische visie voor Schouwen-Dui veland in 2040. PvdA en D66 houden vast aan de mening dat je zo'n visie niet bin nen de eigen organisatie moet ont wikkelen. Zij zullen daarover een amendement indienen. bruinisse - Bij een botsing tussen een personenwagen en een bestel bus op de Langeweg in Bruinisse is gistermiddag een vrouw ge wond geraakt. De vrouw is met een hoofdwond naar het zieken huis gebracht. De bestuurder van de bestelbus kwam met de schrik vrij. Vergraat je slagingskansen ...en kom naar de Info-avond op 10 juni van 18.00 tot 21.00 uur! SCHELDEP00RTVLISSINGEN-00ST ZIERIKZEE - 'Mensen van de weg' noemden de eerste christenen zichzelf die de weg van Jezus volgden. De aloude verhalen over hen inspireer den predikant Michiel de Zeeuw tot het schrijven van de musical Straten. Hij deed dat samen met componist Mar van der Veer. Deze kerkmusical beleefde gisteravond onder regie van Lies Hanse zijn première in de Thomaskerk in Zierikzee. Het blijft niet bij die succesvolle eerste voorstelling. Straten wordt vanavond, vrijdag 11 en zaterdag 12 juni nogmaals daar opgevoerd en gaat vervol gens zelf op weg het hele land door. De Protes tantse Kerk Nederland heeft deze productie uit gebracht voor opvoering in het kerkthema 'Hoop' volgend seizoen. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl De Hulsterfamilie had de meivakan tie doorgebracht in zo'n luxe all in clusive resort op het zonovergoten Djerba. Drank, eten en alles daarom heen fijn bij de prijs inbegrepen. Eenmaal terug thuis bleven de twee tienerdochters hun polsbandje van het hotel gewoon dragen. Want dat stond immers lekker stoer op school. Hun moeder kreeg echter al gauw in de gaten dat het daar niet bij bleef. Haar kroost leek ook op ander ge bied niet van plan de vakantiestem ming snel los te laten. Een van haar dochters, die ze wat bits had opgedragen haar kamer nu eindelijk eens op te ruimen, wuifde dat verzoek met een simpel gebaar weg. Ze stak demonstratief haar hand omhoog, wonde het polsband je en zei: „Dacht het niet, ik zit hier all inclusive hoor. Zaterdag 5 juni 2010 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Zeeuwse Dag van de Bouw 5 Juni Sjort v Tijd dringt voor bijzonder duikwrak in de Grevelingen Grote stern weg uit de Flaauwersinlaag Trekking 10 juni pckpox De Jackpot gaat er zeker uit! Staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63