41 binnenland Joran staat er nu alleen alleen TO©S Verdachte moordzaak Milly rookte veel hasj X Antiekmarkt LILLE EDINBURGH Taptoe Joran van der Sloot is gisteravond overgebracht naar Peru, waar hij verdacht wordt van de moord op de 21-jarige Stephany Flo- res. Het leven in de gevangenissen daar is geen pretje. iracht naar Peru, waar .-jarige Stephany Flo- geen pretje. 100 miljoen voor verbetering van hoofdvaarwegen KRAS zaterdag 5 juni 2010 MOORDZAAK Joran van der Sloot in het vliegtuig dat hem van de Chileense hoofdstad Santiago naar de grens met Peru zal brengen. foto AFP ren kennen, waar de Nederlander mee wilde doen aan een poker- toernooi. Ook de vrouw pokerde graag. Zondagmorgen al ontdekte de familie van Stephany Flores, dat ze niet was thuisgekomen. Haar auto werd in de buurt van het casino teruggevonden met drugs erin. De vrouw is inmiddels begraven. In Chili heeft een medewerker van de Nederlandse ambassade met Van der Sloot gesproken. Ook de Helmondse advocaat Bert de Rooij heeft per e-mail een paar keer contact gehad met Van der Sloot. „Eén keer toen hij nog in vrijheid was en later tot mijn ver bazing vanuit het politiebureau waar hij vast zat." Van der Sloot kreeg donderdag een nieuwe beschuldiging aan zijn broek. Justitie in de Verenigde Sta ten stelde hem in staat van be schuldiging wegens afpersing. Hij zou hebben aangeboden om voor 250.000 dollar (ongeveer 200.000 euro) de locatie van het lichaam irigancho-gevangenis. door Gerard den Elt DORDRECHT - De van moord op de Dordtse scholiere Milly Boele ver dachte politieman Sander V. (26) wil uitgezocht zien of 'royaal can nabisgebruik' mogelijk van in vloed is geweest op zijn daden. Zijn raadsman Hans Anker heeft gistermiddag in een pro-formazit- ting met succes gedaan gekregen dat bloed en urine van V. nader worden bekeken op sporen van hasjgebruik. Een deskundige moet vervolgens de uitkomsten interpre teren en toelichten of van een oor zakelijk verband sprake is, aldus Anker. De politieman stond gisteren voor het eerst voor de rechter sinds de verdwijning en de moord op Milly Boele op 10 maart. Hij heeft be kend het meisje die dag mee naar zijn woning te hebben gelokt en haar enkele deuren verderop, met een riem te hebben gewurgd en haar lichaam in zijn tuin te heb ben begraven. Gekleed in een rode polo, een zwarte trainingsbroek en sportschoenen betrad hij de recht bank in Dordrecht. Hij luisterde onbewogen de aanklacht aan, die moord door verwurging, ontvoe ring, verkrachting en verbergen van het lichaam van de scholiere behelst. V. vermeed zo veel moge lijk oogcontact met zijn omgeving. Rechtbanktekenaars mochten hem slechts van achteren portrette ren, niet van voren of opzij, zo ver woordde de rechtbankpresidente zijn verzoek. Op de publieke tribu ne waren ook de ouders van het vermoorde meisje aanwezig, Fred en Tineke Boele. Rond de rechts zaal waren uitgebreide veiligheids maatregelen getroffen. Alle bezoe kers werden gecontroleerd. Anker bestrijdt dat de politieman, werkzaam bij het korps Rotter dam-Rijnmond, zijn slachtoffer heeft verkracht door haar tot orale seks te dwingen. De verdediging wil, ondanks een bekentenis, voor komen dat de politieman in het tbs-traject terecht komt. Het psy chiatrisch onderzoek loopt vol gens Anker 'stroef, omdat er geen 'klik' zou bestaan met de onder zoekende psychiater. Volgens Anker zat zijn cliënt ten tijde van het misdrijf'niet goed in zijn vel' en gebruikte hij grote hoe veelheden cannabis. „Hij vertoon de daardoor ander gedrag dan nor maal." De behandeling wordt over drie maanden voortgezet. PAUL KUSTERS T oran van der Sloot is gister- I avond laat door de Peruaanse I autoriteiten gearresteerd in de Peruaanse grensplaats Tacna. Een grote politiemacht en een klein leger journalisten wachtten hem op. Eerder op de dag was hij per politievliegtuig vanuit de Chi leense hoofdstad Santiago naar de stad Arica in noord-Chili, gevlo gen. Daar werd hij in een karavaan van een tiental politievoertuigen naar de grens met Peru gereden, waar de politie hem op Peruaans grondgebied arresteerde. Voordat hij werd overgedragen aan de Peru aanse autoriteiten, is hij medisch onderzocht. Hij droeg een kogel vrij vest. Van der Sloot wordt in de Peruaan se hoofdstad Lima in voorarrest ge plaatst. Volgens deskundigen kan het, door het overbelaste rechtssys teem in het land, enkele jaren du ren voor hij wordt berecht. Als Van der Sloot schuldig wordt be vonden aan de moord, kan hij ze ker 25 jaar cel krijgen. Nederland heeft geen uitleveringsverdrag met het land. Het Peruaa'nse hoofd van de op sporingsdienst in Lima, Cesar Guardia Vasquez, verklaarde al dat er bewijs is dat Van der Sloot te maken heeft met de moord op de Peruaanse Stephany Flores (21). Flores werd begin deze week dood aangetroffen in een hotelkamer in Lima die op zijn naam stond. De 22-jarige Nederlander zou de Peru aanse in de nacht van zondag op maandag hebben omgebracht. Volgens de Chileense politie ont kent Van der Sloot dat hij het meis je heeft gedood. Hij zou haar wel hebben ontmoet, maar hebben achtergelaten bij een casino. Hij heeft zijn verklaring afgelegd in vloeiend Spaans. Flores en Van der Sloot hadden el kaar de dag ervoor in het casino le- DEN HAAG - Knelpunten op hoofd vaarwegen worden aangepakt. Daartoe heeft demissionair minis ter Eurlings (Verkeer) 100 miljoen euro vrijgemaakt uit het Fonds Economische Structuurverster king. De ministerraad ging er giste ren mee akkoord. De investering is nodig omdat door de aanleg van de Tweede Maasvlakte de behoefte aan goede en betrouwbare achterlandverbin dingen verder toeneemt. Daarom wordt er geïnvesteerd in verbete ring van de actuele verkeersinfor matie, betere benutting van de ca paciteit van sluizen en snellere af handeling van incidenten. De maatregelen zijn samen met be drijven uit de branche uitgewerkt om de verwachte groei van de bin nenvaart aan te kunnen. In de ko mende jaren wordt het pakket aan maatregelen gerealiseerd. 3-daagse busreis België Frankrijk Vertrek: alléén vertrek op 3 september de beroemde antiekmarkt in Lille is een evenement dat jaarlijks door zo'n 2 miljoen mensen wordt bezocht! De gezellige sfeer, de ca. 12000 kraampjes en activiteiten zoals straattheater en popconcerten maken deze antiekmarkt tot de grootste én leukste van Europa! Op de heen- en terugreis brengen we ook een bezoek aan de Belgische steden Brussel en Antwerpen. busreis per comfortabele touringcar, 2 nachten verblijf in het 4-sterren Hotel Courtyard by Marriott Brussels, 2 x ontbijt, stadstour door Brussel (excl. stadsgids) Zie www.kras.nl/35817 4-daagse busreis Schotland Vertrekdata: 8, 15 en 22 augustus inclusief een entreeticket voor de Edinburgh Taptoe, één. van de grootste shows ter wereld. Dit bijzondere evenement vol kleur, tradities, orkesten, dansers, vlaggenwaaiers en doedelzakspelers vindt plaats tegen de verrassende achtergrond van het Edinburgh Castle. met een korte stadstour langs de belangrijkste bezienswaardigheden van Glasgow reis per Comfort Class bus (met méér beenruimte), overtocht IJmuiden-Newcastle v.v. per cruiseferry, 1 nacht in een hotel, 1 x ontbijt en diner, entreeticket voor Edinburgh Taptoe Zie www.kras.iil/39034 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cPm of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van Is-teizen of \j Arke Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds Opstand in de beruchte Peruaanse Lurigancho-gevangenis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 4