zeeland 13 nergens goedkoper! HET WK IN HD KIJKEN? II GA SNEL NAAR 11 MIKRO-ELECTRO! ZEEUWSE ZAKEN ZEEUWSE STEMMEN Emile Roemer y commentaar Vertraging Zeilmeisje Laura voor de rechter .miKro, 'Als we de voorzieningen afbreken, jagen we het platteland compleet over de rooie. Het is niet uit te leggen dat je in bepaalde gebieden verstoken blijft van zorg' zaterdag 5 juni 2010 Hem kan weinig gebeuren: Emile Roemer, lijsttrekker van de SP voelt zich kiplekker. Stukje bij beetje wint hij de - in de peilingen - verloren zetels van de Socialistische Partij terug. Op de redactie van de PZC leek hij gisteren ook in zijn element. „Natuurlijk is het spannend, maar ik kan hier moeilijk als een stijve plank gaan zitten. Dat ziet er niet uit." door Nadia Berkelder een briefje! Hij was aan het spie ken. Ik ben benieuwd of ze dat er zaterdag in laten zitten bij de uit zending." Bij binnenkomst op de PZC-redac- tie wordt hij meteen geconfron teerd met het nieuws over twee Middelburgse gemeenteraadsle den die de nacht ervoor bekend hebben gemaakt uit de partij te stappen. De raadsleden zijn het niet eens met het partijvoorschrift dat politici een deel van hun ver goeding moeten afdragen aan het partijbestuur. „Ik heb het net ge hoord. Leuk is anders. Zelfben ik hartstikke trots op onze afdracht regeling. Het is aan het partijbe stuur; ik hoop dat ze er alsnog uit komen, want ik zie onze mensen natuurlijk niet graag gaan, maar je voorkomt dat soort dingen nooit als partij. Joris Voorhoeve gaat in eens D66 stemmen en Dries van Agt dreigt het CDA te verlaten." De lijsttrekker van de SP maakt verbaal gehakt van de vraag die Ri ta Verdonk aan hem stelde: hoe hij de werkgelegenheid in Zeeland denkt te garanderen zonder twee de kerncentrale. „Het lijkt me sterk dat de tweede kerncentrale het enige werkgelegenheidsproject in Zeeland zou zijn. Ik ben niet voor de bouw van kerncentrales. We zullen naar duurzame energie moeten en niet naar een vorm van energie waarvan we voor de komende duizenden jaren niet we ten wat we metHiet afval gaan doen. Ik ben voor windmolenpar ken in zee. Duurzaamheid is de komende jaren een belangrijk agendapunt." De ziekenhuiskwestie in Zeeland is een onderwerp waarover de SP zich de afgelopen jaren in de Twee de Kamer voortdurend druk heeft gemaakt. Roemer blijft dat doen. „Ik wil dat de zorg op beide plaat sen blijft, in Goes en in Vlissin- gen. Dat is van groot belang. De ge bouwen staan er nog: het is onver antwoord om belangrijke zorg bij mensen weg te halen. Het is van de zotte dat de politiek daarmee instemt. Wat mij betreft is het een kwestie van vandaag beslissen en morgen terugdraaien. En als je dan leest dat interimmers bijna net zoveel verdienen als de winst die in een jaar wordt gemaakt... Dat soort bedragen in de zorg, dat is de wereld op zijn kop; en vervol gens mensen in Zeeland hun be langrijkste zorg ontnemen. Dat vind ik echt niet kunnen. Als we de voorzieningen afbreken, jagen we het platteland compleet over de rooie. Het is niet uit te leggen dat je in bepaalde gebieden versto ken blijft van zorg." Marktwerking in de zorg, en in de rest van de publieke sector, daar is de SP tegen. „Marktwerking ver laagt de kosten niet, maar werkt juist kostenverhogend. Er worden meer handelingen verricht, omdat er meer betaald wordt. Als het om hagelslag en krentenbollen gaat, vind ik het prima, dan wil ik keu ze hebben; dat laat ik graag aan de markt over, maar niet in het geval van de publieke sector." En nee, hij vindt niet dat de SP daarom conservatief is. Gerouti neerd verkoopt Roemer de SP-ide- ologie. „Ik ben trots op de ontslag bescherming. En als wij vinden dat mensen gegarandeerd een mi nimumsalaris moeten krijgen, dan vind ik dat hartstikke progressief Ik vind dat er paal en perk gesteld moet worden aan bankiers die met ons geld gaan gokken en aan de topsalarissen in de zorg." Hij vertelt over een vrouw op het SP-congres, die vier euro per uur verdient als postbode en gedwon gen is om er nog een baan bij te nemen. „Als dat is waar de WD en D66 heen willen, dan ga ik daar voor liggen, of ik nu met twee personen in de Kamer zit, of met 35." Niet alleen de zorg, maar ook an dere voorzieningen moeten in stand gehouden worden in dunbe volkte gebieden, vindt Roemer. Gemeenten in krimpregio's moe ten een beroep kunnen doen op een speciaal fonds om te kunnen blijven investeren. „Het voorzie ningenniveau in die gebieden is van groot belang. Natuurlijk is de regio in eerste instantie verant woordelijk. Maar ons voorstel zou zijn om woningcorporaties in krimpgebieden geen winstbelas ting en geen Vogelaarbelasting meer te laten betalen. Nu moeten corporaties in die gebieden nog meebetalen aan de problemen in Vogelaarwijken, de achterstands buurten." Roemer praat snel en to the point. Zo snel, dat het gesprek er na een half uur op zit. Of hij nog een vraag heeft voor Mariëtte Hamer, de nummer twee op de lijst van de PvdA. Hamer is vandaag te gast bij de PZC, in de plaats van lijst trekker Job Cohen, die niet naar Zeeland komt. Roemer glundert, hij ziet de bal kopklaar voor het doel hangen. „Mijn vraag aan Mariëtte Hamer is: waarom komt Job Cohen niet naar Zeeland." Een grote grijns. Bekijk de video's van het inter view met Emile Roemer op www.pzc.nl/verkiezingen Emile Gerardus Maria Roemer is op 24 augustus 1962 geboren. Na de middelbare school ging hij naar de pedagogische academie in Nijmegen om onderwijzer te kun nen worden. Omdat hij niet direct werk kon vin den als leerkracht, heeft Roemer een tijdje in fabrieken gewerkt. Uit eindelijk belandde hij toch voor de klas. Hij werd later ook locatiedirec teur van een basisschool. In 1994 kwam hij voor de Socialis tische Partij in de gemeenteraad van Boxmeer. Na de grote verkiezingswinst in 2002 werd hij wethouder in die ge meente. In 2006 werd Emile Roemer lid van de Tweede Kamer. Hij kreeg ver keer en waterstaat in zijn porte feuille. Toen Agnes Kant dit jaar bekend maakte te stoppen als partijleider, werd Roemer naar voren gescho ven. De SP is ten opzichte van de vorige verkiezingen flink weggezakt in de peilingen. De partij staat nu op twaalf zetels. Op dit moment heeft de Socialistische Partij 25 zetels in de Kamer. Luchtvaartmaatschap pijen draaien zich in al le denkbare bochten om onder de schadever goeding voor vertraging uit te komen. Passagiers die zich be roepen op uitspraken van het Europese Hof van Justitie wor den met een kluitje in het riet gestuurd. Pas als de Inspectie voor Verkeer en Waterstaat wordt ingeschakeld, komen de vervoerders over de brug. Dat is niet zo netjes. Daarom zal de overheid ze met een strak hand havingsbeleid tot een beter ge drag moeten dwingen. Ondanks dit fraaie staaltje an ti-reclame verdienen de lucht vaartmaatschappijen wel wat begrip. Zij zijn terecht beducht voor een overdreven claimcul tuur. En de reisconsument zou dat ook moeten zijn. Als de mo gelijkheden voor een beroep op overmacht nog minder wor den, hebben de maatschappijen maar twee opties: alle schade betalen of de vertragingen te lijf gaan met extreme maatrege len. In beide gevallen zal vlie gen flink duurder worden. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg behandelt maandag 14 juni de verlenging van de onder toezichtstelling van Laura Dekker (14), beter bekend als het zeilmeis je. De zaak vindt plaats achter ge sloten deuren. Laura Dekker woont sinds een aantal maanden in Brouwershaven en volgt lessen aan de Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee. Het 14-jarige meisje wil deze zo mer beginnen aan haar solo-zeil tocht rond de wereld. Het hof be sliste vorige maand dat zij tot 1 juli onder toezicht van leugdzorg blijft staan. De rechtbank Middelburg doet op 17 juni uitspraak in de zaak. LIJSTTREKKERS Op www.pzc.nl/verkiezingen kunt u alle interviews met de lijsttrekkers nog in zijn geheel terugkijken. SPORTUITSLAGEN Van badminton tot waterpolo: spor tuitslagen live en zeer compleet. Kijk op www.pzc.nl/sportuitslagen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw oranjefoto in het album www.pzc.nl/foto GARNK3R AMBRE SOLAIRE Gamier Ambre Solaire en Delial zonbescherming alle varianten Bijvoorbeeld Ambre Solaire zonnemelk factor 15 200 ml en aftersun melk 200 ml 2 stuks 11 24 22:48 II* Actie geldt t/m zondag 13 juni 2010 AMilRf SOLAIRE 11<aH Besto sérvlc», laagste ptl|s!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3