sport 137 Oranje gaat laat naar Zuid-Afrika •wj^oris <*eJJraah~- Houten Racer-Achtbaan vanaf 1 juli 2010 Ktalr voor een spannende strijd tegen de draak? ZEENIVEAU Maandag weten spelers pas echt wat spelen op grote hoogte inhoudt zaterdag 5 juni 2010 door Leon ten Voorde AMSTERDAM - De elite van het mondiale voetbal heeft zich allang en breed verza meld in Zuid-Afrika, maar het Nederlands elftal vertrekt vanavond pas naar Johannes burg. Eerst nog een uitzwaai wedstrijd tegen Hongarije, vervolgens snel de tas inpakken en op naar Schiphol. Om 20.45 uur vliegt Oranje het grote avontuur tegemoet, waar na morgenvroeg om 10.00 uur voet op Zuid-Afrikaanse bodem wordt gezet. Over de voorbereiding van de verschillende ploegen is al veel te doen geweest. Genoeg hoogte, te weinig hoogte: elke deskundige had zo z'n eigen visie op al die trainings kampen in Oostenrijk. Wat opvalt bij Oran je is de relatief late aankomst in Zuid-Afri ka. Als een van de allerlaatste ploegen meldt het Nederlands elftal zich op het Afrikaanse toneel. Ter vergelijking: de eerste tegenstan der op het WK, Denemarken, is al ruim een week in Zuid-Afrika en speelde zelfs al een oefenwedstrijd tegen Australië. De Denen verloren met 1-0 en klaagden na afloop over de zware omstandigheden. Volgens bonds coach Morten Olsen behoren de landen die zich het snelste aanpassen tot de grootste kanshebbers voor de wereldtitel. Zijn collega Pim Verbeek, coach van Austra lië, is zelfs van mening dat de spelers uit Eu ropa nooit zullen wennen aan het spelen op hoogte. In de wedstrijd tussen Denemar ken en Australië liepen volgens hem alle spelers in de slotfase op hun laatste benen. Intense vermoeidheid en problemen met de ademhaling waren naderhand de voor naamste klachten. Daarnaast zwabberde de bal in de ijle lucht als een ongeleid projec tiel ook nog eens alle kanten op. In de ogen van Verbeek zijn de ploegen die combine ren en de bal over de grond verplaatsen in het voordeel. Dat biedt dus perspectief voor een voetballend elftal als Oranje ben je ge neigd te zeggen. De technische en medische staf van Neder land is er van overtuigd dat er voor de juiste preparatie is gekozen. De bond heeft-allerlei specialisten geraadpleegd en is daarna tot de conclusie gekomen dat een week voldoende moet zijn om te wennen aan de omstandig heden in Zuid-Afrika. Wat wel vraagtekens opriep, was dat Oranje afgelopen dinsdag al vanuit Oostenrijk afdaalde naar Nederland. De aanleiding is een commerciële, want er moet natuurlijk nog wel even geld -worden verdiend. Vandaar dat er dinsdag voor eigen publiek in Rotterdam werd geoefend en van daag in Amsterdam tegen de Hongaren. Insiders van de bond beweren dat de in Ti- rol extra aangemaakte rode bloedlichaam pjes na een paar dagen zeeniveau nog steeds hun werk doen. Maar wat er door al die ver schillende insiders ook wordt beweerd: maandagmorgen, na de eerste training in Jo hannesburg weten de spelers van Oranje pas echt wat het is om te moeten voetballen op grote hoogte. Wat wel vraagtekens opriep, was dat Oranje dinsdag al vanuit Seefeld afdaalde naar Neder land. De aanleiding is een commerciële, want er moet natuurlijk nog wel even geld worden verdiend. foto Koen van Weel/ANP Een draak, de heerser van Water en Vuur, bedreigt het koninkrijk... De koning roept alle moedige burgers vanaf i.io meter op om dit monster te verslaan. Strijd vanaf i juli in de Efteling tegen de draak én tegen elkaar in de nieuwe houten racer-achtbaan Joris en de Draak. Treed zo in de voetsporen van de legendarische Joris die op slimme wijze de draak versloeg Wordv3ndaagonlinealDrakenstrijder.Ganaarefteling.com/jorisendedraak È&dgg --(ar,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39