een finale inhoudt sport 133 willen handje van Mandela 'Succes Stosur impuls voor Australië' Havendagen Terneuzen Dubbelsucces Williams-zussen Excelsior stapt over op kunstgras Zes Nederlandse coureurs in TT Justine Henin keert terug in Rosmalen Bram Som kan naar EK atletiek 25 26 27 JUNI SOUTH AFRICA 2010 zaterdag 5 juni 2010 Na de dubbeltitel die Venus en Serena Williams gisteren op Roland Carros veroverde, hebben de Amerikaanse zussen mo menteel alle Grand Slamtitels gelijktijdig in handen. Ze won nen in Parijs in de finale van het koppel Peschke/Srebotnik met 6-2 6-3. door Edward Swier PARIJS - „Dit is beter dan de beste droom die ik ooit gehad heb", gie belde Robin Söderling ten over staan van een kleine vijftiendui zend toeschouwers op Court Phi lippe Chatrier. Als het de 25-jarige Zweed naar de zin is, begint hij al tijd een beetje zenuwachtig te la chen. En het bevalt hem wel in Pa rijs. Na een zwaarbevochten zege op Tomas Berdych (6-3, 3-6, 5-7, 6-3, 6-3) staat Söderling voor het tweede opeenvolgende jaar in de finale op Roland Garros. Er zitten enkele bijzondere parallel len, maar direct ook grote verschil len, tussen Söderlings optreden van 2009 en dit jaar. Versloeg de lange hardhitter vorig jaar op weg naar de finale Rafael Nadal en stond hij in de eindstrijd tegen over Roger Federer, nu is het pre cies andersom. In de kwartfinale was de Zweed Federer de baas, morgen staat hij tegenover Rafael Nadal. De Spanjaard rekende gis teravond af met de Oostenrijkse surprise Jürgen Melzer: 6-2, 6-3, 7-6 (6). Het lijkt erop dat Söderling mor gen minder kans makat dan vorig jaar. Het pleit in Söderlings voor deel dat hij nu weet hoe het er op de slotdag van een Grand Slam- toernooi aan toegaat, maar tegen Nadal lijkt hij (ondanks zijn zege in 2009) minder in de melk te Rafael Nadal brokkelen hebben dan tegen Fede rer. De Zwitser had immers nog nooit Roland Garros gewonnen, was minstens zo zenuwachtig als zijn tegenstander. Nadal is echter van een ander kaliber. In 2005, 2006, 2007 en 2008 won hij in Pa rijs, vorig jaar tegen Söderling suk kelde hij reeds met zijn knie. Dit jaar is de Spanjaard echter weer superieur. De laatste 21 wed strijden op gravel besliste hij in zijn voordeel. Söderling: „Maar ik geef mezelf zeker een kans. Ik ver wacht dat deze finale me een stuk makkelijker zal afgaan dan die van vorig jaar, ik reken erop dat ik een stuk minder gespannen ben." Söderling staat steviger in zijn schoenen. „Ik heb geleerd, veel meer belangrijke duels gespeeld." Bovendien raakt hij niet meer zo in de war van de grote belangstel ling uit eigen land. Werd het vorig jaar in Zweden nog als een welko me verrassing gezien dat hij de fi nale op Roland Garros haalde, in middels verwacht de natie meer. Niet onlogisch misschien, wie het verleden van Zweden kent. „Ik vind het helemaal niet zo gek voor een land met negen miljoen inwo ners dat er één speler in de top tien staat", probeert Söderling de verwachtingen te temperen. „Maar ik begrijp ook wel dat het niets is vergeleken met twintig jaar gele den." Björn Borg kreeg destijds in Stefan Edberg, Anders Jarryd, Mats Wil- ander, Jonas Björkman, Thomas Enqvist en vele anderen opvolgers die de wereld veroverden. In 1988 was Mats Wilander de laatste Zweed die Roland Garros won. De laatste Zweedse Grand Slamzege dateert van 2002: Thomas Johans son op de Australian Open. Magnus Norman kwam net niet zover. Hij was in 2000 verliezend finalist in Parijs. Een groot deel van het huidige succes van Söderling is aan Norman toe te schrijven. Hij is Söderlings coach en altijd de rust zelve. Sinds Söderling in september 2008 brak met Peter Carlsson ging hij met sprongen vooruit. De timmeraar uit Tibro is getemd. Norman: „Ik ben ervoor om te zorgen dat Ro bin zondag zelf niet zijn voor naamste tegenstander is." door Cilya van der Kooy SYDNEY - Samantha Stosur zorgt met haar succes op Roland Garros voor een grote impuls voor het Austra lische tennis. Dat zegt Margaret Court in de krant Syndey Morning Herald. Ze was in 1973 de laatste Au stralische die het toernooi in Parijs won. Stosur kan vanmiddag in de finale tegen de Italiaanse Francesco Schiavone in haar voetsporen treden. „Sam doet het echt geweldig. Dat is fantastisch om te zien. Het is mooi voor haarzelf, maar zeker ook voor het tennis in Australië. Ik heb haar wedstrijd tegen Se rena Williams gezien. Het is geweldig hoe ze haar ze nuwen in bedwang hield. Haar winst op Justine Henin vond ik nog mooier, want Justine is zo'n goe de speelster op gravel", aldus Court. Lleyton Hewitt zorgde in 2002 op Wimbledon voor de laatste grote triomf voor Australië. „Het is gewel dig dat er weer een speler is die jeugd kan laten zien dat je van iedereen in de wereld kunt winnen", stelt Court. „Dat is niet alleen goed voor het vrouwenten nis, maar voor de hele sport in Australië." za hoort, die vervolgens wordt ver vangen door een Zulu sprekende commentator. Gelukkig blijft het bij deze drie talen en worden niet alle elf officiële talen ingezet Nog maar zes dagen en het WK be gint. Vele ploegen zijn al hier. Ne derland is rijkelijk laat. De ploegen worden met alle egards verzorgd. Naast talloze professionals worden ook 15.000 vrijwilligers ingezet om alles in goede banen te leiden. Bra zilië trainde in Soweto: 10.000 do lenthousiaste toeschouwers gaven de spelers een enorme ovatie bij binnenkomst in het kleine trai- ningsstadionnetje. De blijheid en warmte straalde van deze mensen af Rond de bal, de Jabulani, is een enorme discussie losgebarsten. Veel keepers, bijvoorbeeld Julio Ce- sar (Brazilië) en Iker Casillas (Span ROTTERDAM Excelsior speelt zijn thuiswedstrij den met ingang van komend sei zoen op kunstgras. Van de ploegen op het hoogste niveau speelt ook Heracles Almelo op kunstgras. Als eredivisionist moet Excelsior be schikken over veldverwarming of kunstgras. „Veldverwarming was vanwege de kosten eigenlijk geen optie", verklaarde algemeen direc teur Simon Kelder, die mede daar om heeft gekozen voor kunstgras. Volgende week begint de aanleg van het nieuwe veld. ASSEN Zes Nederlandse motorrijders ko men van 24 tot en met 26 juni in ac tie tijdens de TT van Assen. De mo torsportbond KNMV heeft gisteren wildcards verstrekt aan Ernst Dub- bink, Roy Pouw, Pepijn Bijster bosch en Jerry van de Bunt. Jasper Iwema en Michael van der Mark waren als vaste coureurs in de Grands Prix al zeker van deelname. Het zestal komt uit in de lichte klasse 125CC en zal zich op donder dag en vrijdag moeten zien te kwa lificeren voor de race op zaterdag. ROSMALEN Justine Henin doet mee aan het Unicef Open. De Belgische tennis ster heeft een wildcard gekregen voor het grastoernooi in Rosma len. Ze won het evenement in 2001 en haalde de finale in 2003. Het toernooi begint op 13 juni. Toer nooidirecteur Marcel Hunze: „Justi ne heeft altijd op onze verlanglijst gestaan. Niet alleen door haar spel, maar ook omdat ze zeer betrokken is bij het welzijn van kinderen, als ambassadrice van Unicef en haar stichting Justine for Kids." OSLO Bram Som heeft zijn startbewijs voor de Europese atletiekkam- pioenschappen in Barcelona bin nen. De regerend Europees kam pioen op de 800 meter bleef gistera vond bij de Bislett Games in Oslo, tellend voor de Diamond League, op zijn discipline met 1.45,21 ruim onder de kwalificatie-eis van 1.46,70. De Nederlander finishte als zesde. De zege ging naar de Keni- aan David Rudisha in 1.42,04, die daarmee de beste tijd in 2010 neer zette. je), maar ook spelers (Van der Vaart) en coaches (Olsen) laten geen spaan heel van deze bal. Adi das, de producent van de bal, doet er nu alles aan om deze kritiek te laten verstommen. Ze zeggen dat de bal al vanaf januari getest is en dat geen. klachten zijn binnengeko men. Dat is een leugentje om best wil. Ik ken Hans Vonk goed. Hij woont vlak bij mij. Hij is de voor malige keeper van Ajax en Heeren veen en speelt nu voor Ajax Cape Town. Hij heeft hier afgelopen ja nuari al uitgebreid in de pers laten weten de Jabulani een dwarrelbal te vinden. Adidas heeft deze toch waardevolle mening van een inter national ervaren keeper (43X Bafa- na's) gewoon genegeerd. de Rechtspraak Rechtbank Middelburg RECHTBANK MIDDELBURG Kousteensedijk 2 De griffier van de rechibank Middelburg roept'op R.EJ. Willemsen, (Roberto Engelbertus Jacques) geboren te Goes, op 29 juni 1979, om te verschijnen op de terechtzitting van 5 oktober 2010 om 14:00 uur in het gerechtsgebouw te Middelburg. Kousteensedijk 2, teneinde te worden gehoord op het door mr. M.E. Visser namens dhr. F.P. Willemsen, ingediende verzoekschrift inzake de benoeming van een vereffe naar in de nalatenschap van Engel Ringelberg. U kunt tot bovengenoemde behande lingsdatum een verweerschrift indienen ter griffie, U kunt het verweerschrift uitslui tend door tussenkomst van een advocaat indienen. Als u geen verweerschrift wilt indienen, maar wel bezwaar heeft tegen het verzoekschrift, kunt u op die zitting verschijnen en uw bezwaar d&ar bekend maken. Middelburg, 3 juni 2010 J.J.D. Francke, griffier Aüe optredens zijn gratis toegankelijk havendagenterneuzen.nl Nick Simon e.v.a. Vuurwerk (vrijdag) Carrièrebeurs Havenmarkt Rondvaarten Helicoptervluchten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35