40 Robin Söderling weet nu wat Prescan i 321 sport Clubliefde y WK ACTIE! roland carros Robin Söderling is de enige speler ooit die Rafael Nadal een nederlaag toebracht op Roland Garros. Morgen spelen ze de finale. Twente hoeft Arnautovic niet meer Stoere yoetballerS Onzekerheid bij Veendam blijft ff tal Body Scan' A boek Esther Vergeer won gisteren voor de tiende keer de enkel- speltitel voor rolstoeltennissters op Roland Garros. In de finale won ze met tweemaal 6-0 van Sharon Walraven. zaterdag 5 juni 2010 door Maurice Steketee Nog tien dagen en dan sluit de overschrijving stermijn voor amateur voetballers. Ook dit jaar verkassen weer honderden spelers naar een andere club. Bij de mees te verenigingen vinden de trans fers geruisloos plaats, maar er zijn ook clubs waar elke spelerswisse ling behoorlijk wat stof doet op waaien. De grote vraag is natuur lijk waarom voetballers ieder jaar weer zo massaal van club verande ren. Gaat het om de ambitie om op een hoger niveau te spelen of speelt misschien geld ook een rol? Dat laatste zullen maar heel wei nig voetballers toegeven. Opval lend is dat bij andere sporten er nauwelijks wordt gewisseld van club, terwijl ook daar vast ambiti euze sporters rondlopen die wel eens op een hoger niveau willen acteren. Vaak proberen ze dat met hun eigen club te bereiken. Club liefde in het korfbal bestaat bij voorbeeld nog wel, in het amateur voetbal zie je dat elk jaar minder worden. De sportstelling op de website van de PZC ging daar deze week ook over: clubliefde in het amateur voetbal bestaat niet meer. Tiental len mensen reageerden en het me rendeel was het met de stelling eens. Uit de reacties op internet blijkt dat de transferperikelen in het Zeeuwse amateurvoetbal be hoorlijk wat teweegbrengen. Bij bijna elke transfer worden vraagte kens gezet. Voetballers kiezen al leen nog maar voor het geld, is de teneur. Ze strijken wat poen op en bij de eerste de beste tegenslag zijn ze weer vertrokken. Zelfs bij der- de- en vierdeklassers wordt steeds vaker met de geldbuidel geram meld. De meeste transfers voltrekken zich in dikke mist. Het is geheim zinnigheid troef. Daardoor wordt er volop gespeculeerd over bedra gen en dat leidt tot onrust en scheefgroei binnen de clubs. Le den weten vaak niet wat er aan spelers wordt overgemaakt, vaak doordat een stichting voor de beta lingen zorgt. Verenigingen zouden daar wel wat transparanter over mogen zijn. Bovendien gaat het be talen van nieuwe aanwinsten vaak ten koste van de eigen jeugd. En wat te denken van alle vrijwilligers die belangeloos veel tijd en energie in de club steken? Door spelers ruim te belonen wordt naar hen een verkeerd signaal afgegeven, ter wijl zij er voor zorgen dat de clubs blijven draaien. Zij zijn de kurk waar het amateurvoetbal op drijft. LEEUWARDEN - Het gerechtshof van Leeuwarden heeft het faillisse ment van voetbalclub BV Veen- dam vernietigd. De club uit de Ju- piler League mag daardoor nog steeds hopen dat het komend sei zoen betaald voetbal speelt. Veen- dam verkeert nu weer in sursean ce van betaling. Hierdoor is nog altijd niet zeker waarvoor de nacompetitiedeelne- mers in de hoofdklasse van het amateurvoetbal nu precies spelen. Als Veendam profclub blijft, vol gen voor de amateurs extra wed strijden. ENSCHEDE - Marko Arnautovic speelt de komende vier jaar voor Werder Bremen. De aanvaller van FC Twente tekent in Duitsland een vierjarig contract. De Oosten rijker werd afgelopen seizoen ver huurd aan Internazionale. „Bij Twente was voor hem geen toe komst weggelegd", aldus voorzit ter Joop Munsterman. Arnautovic kwam nauwelijks in actie voor In- ter. „Marko zal zich ongetwijfeld willen revancheren. Wij wensen hem daarbij alle succes toe." Het belangrijkste nieuws rond het WK wordt be heerst door Nelson Man dela, oftewel Madiba Magie, zoals hij hier ook wel wordt genoemd. De Bafana's, de nationale voetbal ploeg, brachten deze week een be zoek aan de 91-jarige Mandela. Het is aandoenlijk om te zien dat stoere, sterke, populaire voetbal lers dringen om een handje te krij gen van de betoverende Mandela. Ze zongen zelfs een liedje voor hem: 'Nelson Mandela, there is no one like you!'. Maar de belangrijkste vraag rond om Mandela is of hij bij de ope ning van het toernooi live aanwe zig zal zijn in het stadion. De fami lie laat weten dat de kans heel klein is. De minister van Sport en Sepp Blatter, de Fifa-president, ver tellen echter dat hij erbij zal zijn. De Bafana's wonnen deze week hun oefenwedstrijd tegen een zwak Guatamala met 5-0. Vandaag spelen ze een echte oefenwed strijd, die ook interessant is voor Oranje, tegen Denemarken, onze eerste tegenstander op het WK. Deze wedstrijd ga ik zeker kijken op televisie. De uitzending van een voetbalwed strijd op tv is hier nogal verwar rend. Omdat dit land verschillen de officiële talen kent (elf) begint de wedstrijd op de staatstelevisie bijvoorbeeld vijf minuten in het Engels, waarna je even later plotse ling een commentator in het Kho- W. - Prescan vertelde mij dat er bij 1 op de 50 mensen een tumor wordt ontdekt. Gelukkig weet ik nu dat ik gezond ben!" - John de Wolf www.prescan.nl I Tel. osoo - 77 37 226 Morgen in Business Class, 11 uur op RTL 7 P&séSm Voor het tweede jaar op rij staat de Zweed Robin Söderling in de finale van Roland Garros. foto Guillaume Horcajuelo/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34