2 zeeland Vandaag besluiten: morgen terugdraaien Zeeuwse Boekenprijs toe aan achtste editie PZC zaterdag Namen De krant 5 weken voor 15 euro A "7 Borssele twee, nee nee nee zaterdag 5 juni 2010 door Maikel Harte Het is wat die namen van tegenwoordig. Tra ditionele Zeeuwse na men als Tanneke, Maat je, Jozias en Lieven komen steeds minder voor, terwijl anderzijds namen als Storm en Sterre aan po pulariteit winnen lazen we giste ren in deze krant. Ik zit met mijn dochters Lieve en Benthe, waar schijnlijk aan de behoudende kant, al kun je daar bij het uit Scandinavië afkomstige Benthe anders over denken. Wat namën betreft vallen mij tegenwoordig exotische voornamen bij Holland se achternamen het meest op. Dan hoor ik dat een jongen Giulia- no heet, wat op zich een prachti ge naam is, maar daar valt een ach ternaam als De Bruin toch wat bij tegen vind ik. Of als ik op het voet balveld hoor dat Reginio zo'n een geweldig voetballertje is dan stel ik mij daar een Braziliaans ventje bij voor, maar geen blonde kaas kop die De Vries op de achterkant van zijn shirt heeft staan. Al geef ik toe dat Maikel nu ook niet be paald van Hollandse makelij is. Ik ben daar ook wel eens op aange- COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie, Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Oeze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voorliet gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NA14) een doorlopend abonnement rnet betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 99 10 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om r net persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie zetels verwacht SP-lijsttrekker Emile Roemer te halen bij de verkiezingen. sproken door mensen die ten tij de van de Lamaketta's naar mijn optredens kwamen. „Jie kan wel alles in het Zeeuws willen doen en daarmee een bitje lopen te ko ketteren, mao Maikel klink noe nie bepaald Zeeuws. Ben jie wèh van ier?' vroeg eens iemand. Dat ben ik, maar blijkbaar zijn mijn ouders niet op Lieven of Jozias ge komen. Mocht er bij ons nog eens een telg komen dan zal het in ie der geval geen exotische naam worden en trouwens ook niet een naam als Storm of Sterre. Waarom niet? Omdat het namen zijn die in het Nederlands een directe be tekenis hebben. Als iemand Storm roept verwacht ik wind kracht 9 en niet een kleine die om de hoek komt. Dat soort na men doen me denken aan de na men van indianen als Fast Light ning, Big Foot en White Eagle of de indiaan uit het bekende mopje die zijn zoon Gescheurd Rubber noemde. Een verwijzing zoals die laatste is bij ons evenmin aan de orde. Dan had ik mijn dochters Vuuf Minuten en Zes Minuten moeten noemen. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns MIDDELBURG - Voor de achtste keer wordt dit jaar de Zeeuwse Boeken prijs uitgereikt. Net als vorig jaar wordt er ook een PZC Publieks prijs toegekend. De Boekenprijs is een initiatief van het Zeeuws Tijdschrift in sa menwerking met de Zeeuwse Bi bliotheek en de PZC. Boeken over Zeeland en/of die door Zeeuwen zijn geschreven, komen ervoor in aanmerking. De jury bestaat dit jaar uit voorzitter Karla Peijs, Paul van der Velde (hoofdredacteur Zeeuws Tijdschrift), Ton Branden- barg (directeur Zeeuwse Biblio theek), Peter Jansen (hoofdredac teur PZC), Jos de Mul (hoogleraar filosofie) en Amartine Verbrugge (journaliste). Inschrijven kan van 9 juni tot 16 juli via www.zeeuwstijdschrift.nl. De shortlist wordt half september bekendgemaakt tijdens Film by the Sea. Voor de PZC publieksprijs kan vanaf dat moment gestemd worden via www.pzc.nl. Op vrijdag 5 november is de uitrei king van de Zeeuwse Boekenprijs. De winnaar ontvangt een bedrag van 1000 euro en het gouden beeldje Zeeuws Meisje. Het beste Zeeuws-Zeeuwse boek (een boek over een Zeeuws onderwerp, ge schreven door een Zeeuw) wordt beloond met de Jan Bruijnsprijs. MIDDELBURG - Bijna vijftig tegen standers van de bouw van een tweede kerncentrale hebben giste ren gedemonstreerd bij het provin ciehuis. Zij boden gedeputeerde Marten Wiersma (GL, energie) een ingelijs te actieposter aan van het comité Borssele 2 Nee. De leus die ze daar bij scandeerden lag voor de hand: „Borssele twee, nee nee nee." De poster met de tekst 'Ons bin nog aoltied nie blie mee die kernener gie' ging over in willige handen, want Wiersma heeft zich nimmer ontpopt als een groot aanhanger van kernenergie. Hij merkte op dat de verkiezingscampagne wat hem betreft wel meer over duurza me energie had mogen gaan. of mensen met linkse sympathie ën uit strategisch oogpunt niet be ter PvdA kunnen stemmen - als te genwicht voor de WD. „De kans is groot dat je met een stem op de PvdA de WD er gratis bij krijgt. Wij hebben de PvdA zo lang mo gelijk links gehouden." Na afloop zal hij nog wat blijven plakken, hij zal vragen beantwoorden van de redactie van jongerenwebsite wa- tisnouje.nl („Handen af van de studiefinanciering") en nog wat nakletsen op de redactie. Over het debat van het jeugdjournaal, waar hij met vijf andere lijsttrekkers te gast was. „Balkenende kreeg een vraag over één of andere popster. En hij las het antwoord van Roemer mag dan nieuw zijn, een groen tje is hij niet, vindt hij. „Ik draai al dertig jaar mee." En dat mensen hem niet kennen, doet hem niet zo veel. „Noem mij eens vijf CDA-Kamerleden... Als je in de kamer zit, moet je niet denken dat iedereen je kent." Zelf oogt hij als een echte politicus: gesoig neerd, een net pak, compleet met rode stropdas mét SP-tomaatmo- tief Hij praat gemakkelijk - met een zachte g - en heeft vertrou wen in zichzelf. „Ik reken op ze ventien zetels. Ja, natuurlijk ben ik blij dat we de stijgende lijn weer te pakken hebben. Heel veel mensen kennen de SP nog, vorige keer hebben anderhalf miljoen mensen op ons gestemd. De SP is niet veranderd, maar als je twee keer van leider wisselt, dan kijken mensen toch even de kat uit de boom: wie is die nieuwe?" Het politieke spel beheerst hij, blijkt uit zijn antwoord op de vraag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2