bijzonder duikwrak Brandweer Goes vermoedt opzet De Schelphoek naar Scharendijke AVA INBOUW CENTER hét totaaladres voor: IN BMWAR PAkMU U R KEUKENS Excursie naar de Schotsman Flash Mob op de Goese Markt Stadswandeling langs bomen zaterdag 5 juni 2010 UNIEK IN ZEELAND! Kanaalstraat 65 I Oost-Souburg Tel. 0118 471777 www.avainbouw.nl door Claudia Sondervan GOES - Een reeks van vier branden in twee uur tijd hield de Goese brandweer in de nacht van donder dag op vrijdag op scherp. De brandweer vermoedt brandstich ting, maar de politie wil de bran den vooralsnog als losstaande inci denten zien, hoewel drie van de vier incidenten zich afspeelden binnen een afstand van enkele tientallen meters. Tussen half vier en half zes moes ten de bluswagens ingezet worden bij een overdekte fietsenstalling bij de Koningskerk aan de Nassau- laan. De brand was ontstaan in een rolcontainer. Het vuur sloeg gaandeweg over naar de houten kap. De naastgelegen praktijk van tandartsen Gerritsen-van der Wal- le kreeg met rookschade te maken, maar door het bluswerk bleven kerk en praktijk gespaard. De kap boven de fietsenstalling ging verlo ren. Na twee uur kon de brand weerploeg de slangen oprollen. Een tweede bluswagen was inmid dels om de hoek van de Nassau- laan actief geweest bij verzorgings huis Randhof aan de 's-Heer Els- dorpweg. Onderweg naar de eerste brand melding had de blusgroep daar een brommer in brand zien staan. Net terug op de kazerne aan de Oranjeweg kon de tweede tanks- puitauto weer naar de 's Heer Els- dorpweg, nu bij het kantoor van SMWO. Daar stonden achter het pand twee containers in brand. Na dat de rolcontainers vol water wa ren gezet, kon deze brandweer ploeg nog eens doorrijden naar Goes-West. In die wijk was in de Evertsen- straat een heg bij een basisschool in brand geraakt. Omwonenden wisten het vuur te blussen, maar vroegen de brandweer om te con troleren of de vlammen echt ge doofd waren. Dat bleek grondig het geval te zijn. Rond half zes gistermorgen waren beide ploegen terug op hun post. Mensen die iets hebben vertellen over de branden kunnen terecht via het telefoonnummer 0900 - 8844. daarna, omdat er even geen be stemming voor was, is het sleepschip bij Serooskerke neerge legd. „Degene die dat toen heeft ge daan zegt dat het schip Engels is, dus dat is op dit moment het meest aannemelijke verhaal." Eenmaal verkast zal het wrak van grote waarde zijn, meent de stich ting. De verwachting is onder meer dat de 'onderwaterattractie' voor een langer verblijf van gasten zorgt. Mensen die een dag extra aan het weekend plakken om de ergste drukte te ontlopen. Want bijzonder is het. „Voor duikers is dit echt 'wauw'. Je kunt hier namelijk-nergens wrak- duiken, behalve in de Noordzee." En daar is maar een heel beperkte groep (gespecialiseerde) duikers toe in staat, licht Mathijssen toe. „Ik denk dat dit ook een prima plek wordt om het wrakduiken straks te oefenen." Organisatie Het projectteam bestaat - naast het Scharendijkse duikcentrum - uit de Nederlandse Onderwater sportbond (NOB), provincie Zee land, Rijkswaterstaat, gemeente Schouwen-Duiveland, Groenvoor ziening Zuid-Holland en de stich ting Zeeuwse Duikwrakken. De laatste partij heeft de project leiding in handen. Behalve het geven van een donatie bestaat de mogelijkheid om - voor hogere bedragen - wraksponsor te worden. Het duikwrak en alle ins en outs van de geldinzamelingsactie voor de verplaatsing zijn te volgen via de volgende websites: www.wrak- duikeninzeeland.nl en www.duiken- inbeeld.tv mamssasmmmmmmmmmmmmsmm KAMPERLAND - Maandag is er een excursie naar de Schotsman met aandacht voor dieren, planten en de historie. De wandeling, die twee uur duurt, begint om 19.30 uur op de noordelijke parkeerplaats aan de Schotsmanweg te Kamperland. Aanmelden: 0118-582940. MIDDELBURG - Met een IVN-gids kan het publiek vandaag, zaterdag, een stadswandeling maken langs monumentale bomen in het cen trum van Middelburg. De wande ling begint om 14.00 uur vanaf het oude stadhuis op de Markt. De wandeling duurt 1,5 tot 2 uur. Bastian Mathijssen GOES - Aarzelend schoof het publiek aan de kant, toen gistermiddag bij het Pop Podium op de Goese Markt jongeren op een rijtje in een dansje vervie len. Het werden er steeds meer, tot een heuse flash mob van zestig mensen meedeed. Het leek een spontane actie, maar het was strak geregisseerd. Zie de video op www.pzc.nl/video's foto Izaak Verkeste Theresiaplein, 's Heerenhoek makelaar 5 Nieuwe appartementen te koop in 's Heerenhoek. Vrijdag 11 juni (15:00 - 17:00u) is het modelap partement (Theresiaplein 9) opengesteld voor geïnteresseerden. Kopen 2onder de zorgen van de verkoop van uw eigen woning? Informeer naar de Overstapservice. Vanaf 228.450,- v.o.n. Autobedrijf Tholen B.V. ruim 75 jaar een begrip in mobiliteit verkoop onderhoud tuning Tuningdagen 17-18-19 juni Gagelboslaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: info@tholenbv.nl www.tholenbv.nlwww.saabtuning.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27