Bezoek aan Muzeeum brengt 221 zeeland onder urijs Jan Stins Betrokken Gemeente koopt schoolbus voor Ellewoutsdijk Arduin geeft modeshow op 'Prokkeldag' Het Zeeuws maritiem Muzeeum in Vlissingen ont vangt elke vrijdagochtend vier bewoners van Ter Ree- de. Het speciale project is gisteren officieel begonnen. Knuffelmiddag op kinderboerderij Fietsers botsen frontaal op elkaar Stichting Allijn houdt kledingbeurzen Duitser raakt gewond bij bedrijfsongeval [mBO/HBO] notenboom.nl Brommer gestolen uit tuin Vlissingen Gewonden bij ongeluk op viaduct over N255 OT open avond zaterdag 5 juni 2010 uurwerkmaker/ instrumentmaker Voor ai uw uurwerk restauraties .uratoren Nederland" ensen die vakwerk KUNNEN WAARDEREN ..ij damplein 7, middelburg t. 0118-636635 www.janstins.nl $W£^SS!8ig$&}&S8&8^S. HEINKENSZAND - De kinderen uit Ellewoutsdijk kunnen vanaf het nieuwe schooljaar met een dorps bus naar school. Een meerderheid van de gemeenteraad van Borsele heeft ingestemd met de aanschaf van een bus (voor maximaal 45.000 euro), al ging dat niet zon der slag of stoot. Coalitiepartij SGP/Christenunie en oppositiepartijen D66 en WD waren tegen de aanschaf „Dit kan leiden tot precedentwerking", zei Gijsbrecht Gunter van SGP-Chris- tenUnie. PvdA, CDA en de Lokale Partij Borsele vonden dat bus wel noodzakelijk is. Vijftien vrijwillige chauffeurs zullen vanaf het nieu we schooljaar de kinderen met het busje naar nabijgelegen scholen brengen. Dat is nodig, omdat de basisschool in Ellewoutsdijk ge dwongen sluit. MEEST GELEZEN 1. Raadsleden uit SP (foto) 2. Jaren cel geeist tegen Souburgers 3. Roemer: ziekenhuisfusie terug STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl VLISSINCEN - De stichting Arduin doet vrijdag u juni in Vlissingen mee aan de nationale Prokkeldag. Prokkel staat voor een 'prikkelen de ontmoeting tussen mensen met en zonder verstandelijke be perking'. Hiermee wordt gepoogd de integratie en participatie van mensen met een verstandelijke be perking te verbeteren. Op de Oude Markt staan vrijdag kraampjes van vijf dagbestedings- bedrijven van Arduin. Daarnaast zijn er optredens van De Zeeuwse Muzikanten, het orkest van Ar duin, maar ook van de Linedan- cers die niet zijn gelieerd aan Ar duin. Mensen van het naaiatelier Knip oog van Arduin geven om 10.30 uur en om 14.00 uur een mode show met kleding van onder meer Mabélis en Knuijt. www.prokkel.nl MUSEUMPROJECT door Carla van de Merbei VLISSINGEN - Mevrouw De Meijer (82) vindt het 'prachtig' in het Zeeuws maritiem Muzeeum in Vlissingen. Ze was er al eens eer der en gisteren mocht ze, samen met drie andere bewoners van ver pleeghuis Ter Reede in Vlissingen, aanwezig zijn bij het officiële be gin van een samenwerkingsproject tussen Ter Reede (Stichting Werkt voor Ouderen) en het Muzeeum. 'Vrijdag Muzeeumdag' heet het project. Elke vrijdagochtend be zoekt een groepje van vier bewo ners het Muzeeum; onder begelei ding en tegen gereduceerd tarief Een waardevolle ervaring, zei direc teur Jan de Graaf van Stichting Werkt voor Ouderen bij de aftrap. „Als je mooie dingen bij elkaar ziet, verrijkt dat je leven. Dat zie je niet als je thuisblijft. Een klein Mevrouw De Meijer bij werk van kunstenaar Han Reijnhout. MIDDELBURG Op Kinderboerderij de Klepperhoe ve in Middelburg kan woensdag ge knuffeld worden met grote en klei ne dieren, van varkens tot cavia's en van kippen tot muizen. De activiteit loopt van 13.30 uur tot 15.00 uur. Deelname aan deze activiteit van de kinderboerderij kost één euro per deelnemer. MIDDELBURG Op de Breeweg in Middelburg zijn donderdagavond twee fietsers fron taal op elkaar gebotst. Het ging om een 56-jarige Oost-Souburger en een 60-jarige Middelburger. De Sou burger liep een flinke hoofdwond op en werd per ambulance naar het ziekenhuis in Vlissingen ge bracht. Bij de Middelburger was een tand afgebroken. beetje schoonheid doet iets." De afgelopen maanden zijn al 72 be woners van verpleeghuis Ter Ree de op bezoek geweest in het Mu zeeum. De ervaringen waren zo goed, dat het project doorgaat en wordt uitgebreid, ook naar de be woners van de andere afdelingen van Ter Reede. Voor het officiële begin gisteren waren vier bewoners uitgenodigd met een 'maritiem verleden'. Zo had mevrouw De Meijer vroeger met haar man een scheepsagent schap op de boulevard in Vlissin gen. Haar man was een zoon van August de Meijer, van het gelijkna mige scheepvaartbedrijf in Terneu- zen (dat later opging in Verbrugge Terminals). Er waren ook een oud-stuurman van de PSD en twee oud-werknemers van De Schelde. Zoals meneer Valkier (86), die timmerman was bij de scheepsbouwer. „Nee, we bouw den niet van die schepen", wijst hij naar een model van een oud vissersschip. „Ik werkte in de tim merfabriek, die er nu nog staat. Het was mooi werk." Speciaal voor de aftrap van het project waren ook twee mannen uitgenodigd die nü een maritiem beroep hebben: Willem-Jan Schoe, die het laden en lossen van scheepsvrachten regelt voor een Noorse rederij en Dirk Haasnoot, stuurman bij een gas vaartreder ij. Hun gesprekken met de Ter Ree- de-bezoekers in het museum brachten verleden en heden bij el kaar. Zo klikte het goed tussen Willem-Jan Schoe en mevrouw De Meijer. De ontmoetingen leverden mooie verhalen op. En het gaat ook om die verhalen, zei directeur Wilbert Weber van het Muzeeum al bij de opening. „U vindt hier terug wat u hebt meegemaakt en ik hoop bij u terug te komen voor de verhalen." VLISSINGEN Iedere woensdagmiddag houdt Stichting Allijn een kledingbeurs in het gebouw aan de President Rooseveltlaan 744 in Vlissingen. Van 9 juni tot en met 14 juli geldt de actie drie stuks halen, twee beta len. De beurs is geopend van 13 tot 16 uur. Vrijblijvend een kijkje ne men, mag altijd. Kleding inbren gen kan vanaf 11 uur. MIDDELBURG Een 34-jarige Duitser is gisteroch tend gewond geraakt bij een be drijfsongeval op de Nieuwlandse- weg in Middelburg. Zijn hoofd en schouder werden door de bak van een kraantje voor grondwerk ge raakt. De Duitser is met hoofdlet sel naar het ziekenhuis in Vlissin gen gebracht. De Arbeidsinspectie is in kennis gesteld. Meneer Valkier bij een model van een VLISSINGEN Uit de voortuin van een woning in Sterkenburg in Vlissingen werd vrijdag tussen 01.00 en 01.30 uur een bromfiets gestolen. Het voertuig stond volgens de poli tie afgesloten met een kettingslot. Het gaat om een paarse Honda met kenteken 75-FHH-4. De waarde is niet bekend. KORTGENE Bij een aanrijding op het viaduct over N255 tussen Kortgene en Co- lijnsplaat raakten gistermorgen twee mensen gewond. Twee inzittenden van een perso nenauto raakten bekneld. Zij moes ten uit de auto worden geknipt en zijn overgebracht naar het zieken- hotelmanagement, bedrijfskunde, of toerisme

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24